Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Повреди дечки повреди што беше претходно повредени беа по 5-6души константно, плус замисли од пасивни да ги направи проактивни, ќе има прегорување, ама се надевам дека тоа нема да го натера да одстапи од тоа што го намислил, (не знам што намислил ама треба да се очекува некој добар пресинг и брз фудбал) е сега да беше тоа пред 2 недели ќе очекував нешто, ако веднаш мења мислам дека ќе има погубени доста, едно 2-0 типувам за утре оти мислам дека првин ќе работи со одбраната да ја подобри, и не очекувам дека ќе примиме утре.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Убаво си кажал чоекот, не знам што го трубевте толку со Оле дека бил Јунајтед ДНК а врска нема :D

Збунети ќе бидат, после долго време имаат човек што дава инструкции а не само да ги набљудува како трчкаат на тренинг, и после има “баунс бек”, епа ќе има драги гледачи :icon_lol:

Имам голема доверба во човеков, би требало да видиме добар ребилдинг во следни 2-3, не ова мрсење муда до сега. Се надевам нема да ме демантира
И јас се наадевам дека конечно ке идеме едно ниво погоре
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Повреди дечки повреди што беше претходно повредени беа по 5-6души константно, плус замисли од пасивни да ги направи проактивни, ќе има прегорување, ама се надевам дека тоа нема да го натера да одстапи од тоа што го намислил, (не знам што намислил ама треба да се очекува некој добар пресинг и брз фудбал) е сега да беше тоа пред 2 недели ќе очекував нешто, ако веднаш мења мислам дека ќе има погубени доста, едно 2-0 типувам за утре оти мислам дека првин ќе работи со одбраната да ја подобри, и не очекувам дека ќе примиме утре.
Кажа Рагник у интервјуто дека премногу е ризично да се работи на физичката спремност на играчите во сред сезона, а нашиве играчи не се баш физички спремни за таков пресинг. Некои екстремни промени јас не очекувам во првиве неколку кола, поготово утре, со оглед на тоа што имаат еден тренинг одработено. Се ќе зависи од тоа колку и како се спремни физички играчите, а после и колкав капацитет имаат за таква игра. Како и да е, не си ги кревајте очекувањата високо, да не бидете разочарани на крај. Јас за утре немам воопшто претстава со каков тим и формација би стартувале.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Иста игра ке биде и утре... се надевам дека нема да да дозволат да го изгубат овој мал моментум што го фатија со Керик.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Утре чувени Виеира ќе биде намочан.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Screenshot_20211205-140331_Man Utd.jpg

Изгледа Бисака ќе седи на клупа додека не научи друго нешто освен клизачи. :tapp:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Како бе пак Фред Мектоминеј…
Па види, исрекно јас не ни очекувам да има одма нагла промена во играта и играчите што почнуваат, ова е за очекување. Човекот еден тренинг има само со тимот и нормално е да започне со играчите што играат 90% од времето.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Како бе пак Фред Мектоминеј…
Кој би играл друг немаме многу опции Матич ли да игра пред пензија?
Автоматски споено мислење:

Како што реков Оле е тактично дрво.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Па види, исрекно јас не ни очекувам да има одма нагла промена во играта и играчите што почнуваат, ова е за очекување. Човекот еден тренинг има само со тимот и нормално е да започне со играчите што играат 90% од времето.
100% ке се купува некој во јануари само доброто е што нема како Оле да се иде по секоја цена само тој и никој друг


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
100% ке се купува некој во јануари само доброто е што нема како Оле да се иде по секоја цена само тој и никој друг


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јунајтед ДНК бе мора. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom