Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
„Министер за задгробен живот, каков мозок имаш ти?!“

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев одново го искритикува министерот за здравство, Венко Филипче. Овојпат, Апасиев го нарече Филипче „министер за задгробен живот“. Ова доаѓа откако вчера, по неколку дена повлеченост од јавност, министерот Филипче одржа прес-конференција.

„Му горат живи луѓе во пластична модуларна болница, правена без никакви стандарди, од фирма блиска до власта. Под притисок на јавноста поднесува ФЕЈК-ОСТАВКА. Го нема три дена. И излегува на првата прес-конференција, со најава дека ќе затегал рестриктивни мерки кон граѓаните и ќе воведувал задолжителна ковид-вакцинација!? Па добро бе, каков ли мозок имаш ти, Министре за задгробен живот? Ако уопште имаш, оти видовме дека морал немаш!



Така треба, браво...не дека го сакав човеков, но да е до мене сега блиску, би го изљубила 100 пати.
:backa:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Баш ме радува што овој пат се согласуваш со мене дека Австралиската власт е тоталитарна, фашистичка, за десетина умрени од Сида, Грип, хомосексуализам, запек или Ковид да затвараш цела држава. Имаме непропорционални мерки, граничешти со безумие, но тоа е само повод и метод за тиранија. И Хитлер порано тврдел дека евреите шират тифус и ги изолирал во специјални гета, центри за општо добро....
Што ти е гајле за Аустралија? Иначе добро е некое има да се пише, Гејц, Рокефелер, Сорос, Ротшилд а и Хитлер ако треба. Дава тежина на мислењето.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Што ти е гајле за Аустралија? Иначе добро е некое има да се пише, Гејц, Рокефелер, Сорос, Ротшилд а и Хитлер ако треба. Дава тежина на мислењето.
Вие сте предавници на човечката раса пријателе, со сила убавина не бива. А ова ваше подржување на фашизмов ќе го платите, универзумот е таков и тркалото увек се врти.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Што ти е гајле за Аустралија? Иначе добро е некое има да се пише, Гејц, Рокефелер, Сорос, Ротшилд а и Хитлер ако треба. Дава тежина на мислењето.
;)
Ти да не си адвокат на kano, или недај боже ако си го гледал култовиот филм на Хичкок 'Психо', две различни личности во едно тело, мислам дека му викаат шизофренија...
Најверојатно сте дежурна смена на професионална трол дружина, без значење дали сте СДСМ партиска или НПО по друга линија- америка за Македонија, Сорос....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
;)
Ти да не си адвокат на kano, или недај боже ако си го гледал култовиот филм на Хичкок 'Психо', две различни личности во едно тело, мислам дека му викаат шизофренија...
Најверојатно сте дежурна смена на професионална трол дружина, без значење дали сте СДСМ партиска или НПО по друга линија- америка за Македонија, Сорос....
мене ми го откажаа договорот вчера Рокфелер и рептилите пошто ме проваливте. Така да нема да бидам толку активен,

Али сепак по сиот тој брејнвош на кој што бев изложен ќе ми треба бар неколку месеци да се вратам у нормала и да почнам да верувам дека земјата е рамна
Автоматски споено мислење:

;)
Ти да не си адвокат на kano, или недај боже ако си го гледал култовиот филм на Хичкок 'Психо', две различни личности во едно тело, мислам дека му викаат шизофренија...
Најверојатно сте дежурна смена на професионална трол дружина, без значење дали сте СДСМ партиска или НПО по друга линија- америка за Македонија, Сорос....
мене ми го откажаа договорот вчера Рокфелер и рептилите пошто ме проваливте. Така да нема да бидам толку активен,

Али сепак по сиот тој брејнвош на кој што бев изложен ќе ми треба бар неколку месеци да се вратам у нормала и да почнам да верувам дека земјата е рамна
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
мене ми го откажаа договорот вчера Рокфелер и рептилите пошто ме проваливте. Така да нема да бидам толку активен,

Али сепак по сиот тој брејнвош на кој што бев изложен ќе ми треба бар неколку месеци да се вратам у нормала и да почнам да верувам дека земјата е рамна
Автоматски споено мислење:



мене ми го откажаа договорот вчера Рокфелер и рептилите пошто ме проваливте. Така да нема да бидам толку активен,

Али сепак по сиот тој брејнвош на кој што бев изложен ќе ми треба бар неколку месеци да се вратам у нормала и да почнам да верувам дека земјата е рамна
Ти немаш брејнвош, ти си дел од колаборала, тоа е нов збор....друштво на подржувачи на НСП.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Американциве не си ги почитуваат своите научни институции :pos:
Текст од 21 јуни 2021.

Ivermectin for Prevention and Treatment of COVID-19 Infection: A Systematic Review, Meta-analysis, and Trial Sequential Analysis to Inform Clinical Guidelines


Conclusions:
Moderate-certainty evidence finds that large reductions in COVID-19 deaths are possible using ivermectin. Using ivermectin early in the clinical course may reduce numbers progressing to severe disease. The apparent safety and low cost suggest that ivermectin is likely to have a significant impact on the SARS-CoV-2 pandemic globally.


Се разбира за тие што си веруваат во псевдонаука можат да си гледаат CNN и да бидат правилно информирани за КОЊСКИОТ лек. :D

Мислам дека целиот политички крем и богатите никој не е вакциниран туку се лечат со ивермектин и уште некоја терапија.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мислам дека целиот политички крем и богатите никој не е вакциниран туку се лечат со ивермектин и уште некоја терапија.
А од друга страна цел антиваксерски естаблишемнет од Фокс Њуз е вакциниран. :kafence:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Него анти-ваксачиве со што ќе се лечат ако ги стрефи, нема ни ивермектин ни монклони антитела ни стероиди ни бутур... Ако имаат некое милионче како Џо Роган тогаш ок, ама во Жан да плаќаат 16 000 евра за по една инфузија и кислород...

Наместо да си се боцнат па да видат Сити Мол, малку да излезат од дупката до Халкидики да постелат лежалки, да удрат еден експеримент таму на бродовите да видат дали постои хоризонт или само тој од Турново ќе остане. Да ја свртат малку плочава...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Инаку ова панелот на ФДА јако им се измоча на фајзер и бустерите, па глеам некој пациенти во Америка на своја рака отишле да се бустнат :pos: Што дијагноза треба да имаш да го праиш ова, наркоман е мал збор..
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Една формула да дадам, базирана на просто мое набљудување, ќе земам неколку типа на луѓе во однос на тоа колку се здрави(што јаделе и дали спортувале) и колку год. имаат како и моја препорака.
- Сите што прележале релативно лесно вакцина јок.
- 0 до 40 год. освен хронично болни никој да не се вакцинира.
- 40 до 60 год. ако си здрав, се храниш здраво и спортуваш, не си од ништо болен тогаш не се вакцинирај. Ако не спортуваш и не се храниш здраво и се осеќаш како да имаш 100 год. вакцинирај се.
-60 па на даље, ако си здрав прав и уште се бавиш со спорт тогаш не се вакцинирај, во спротивно обавезно вакцина.
Ова е генерално како стојат работите, нешто може ќе испуштам.
Некој е можеби спремен да преземе ризик, па што биде биде...треба да му се допушти тоа.
Да прашам, дали сум рамноземјаш и антиваксер?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Една формула да дадам, базирана на просто мое набљудување, ќе земам неколку типа на луѓе во однос на тоа
Доктори учат по 15 години со специјализации ама InGazKur со свое едно просто набљудување ја реши загатката... Се моли да оди на инфективно да ги подучи болните и докторите како треба и да им каже сите дома да одат по едно топло чајче и утре како нови...

Ти си дечко Анти-ваксер и про-рамноземјаш....
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Имунизирани сме со тестостерон, еве уште еден линк, може цел ден да праќам со мојта токсик маскулинити
Инаку имам своја теорија на заговор, гледајќи кои групи се најпогодени станува јасно дека вирусот е направен од жена што сака праааво мушко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom