Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.562



Се надевам и кај нас ќе почнат вакви мерки. Нема врска што сеуште се работи за цицалче, боље малите неколку дена во изолација (ништо нема да им е психички ) него ли дома да ги испозаразат (иако нели вакцинирани) со вирус, кој бил како лотарија.

Лестер и Рон лајк дис.
Зошто ставаат вакви злосторства да гледаме!?
Која им е поентата?
Нема да гледам вакви глупости, морбидни...уфффф.
Болница ли е тоа или логор или фантастичен филм?
Само дете оди...брееее...:facepalm::facepalm::facepalm:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.927



Се надевам и кај нас ќе почнат вакви мерки. Нема врска што сеуште се работи за цицалче, боље малите неколку дена во изолација (ништо нема да им е психички ) него ли дома да ги испозаразат (иако нели вакцинирани) со вирус, кој бил како лотарија.

Лестер и Рон лајк дис.
што ме спомнуваш бафра? нели не ме сакате во темава? така да не ме барајте повеќе.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
што ме спомнуваш бафра? нели не ме сакате во темава? така да не ме барајте повеќе.
Кој тоа не те сака.... Јас неколку пати сум кажал дека си ми интересен лик :love: . Нема член кој не го сакам од форумов, сите сме Божји чеда. Некои ми се несфатливи, ама далеку од тоа дека не ги сакам.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
932
Поени од реакции
3.674
Ваксерите од горе се третирани како стоки, си викаат 'какви морони ги отрувме а во меѓувреме уште нѐ величат и нѐ слават без пари.'

Во меѓувреме они:


 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.187
Поени од реакции
18.002
Ваксерите од горе се третирани како стоки, си викаат 'какви морони ги отрувме а во меѓувреме уште нѐ величат и нѐ слават без пари.'

Во меѓувреме они:


Се прашувам дали овие и воопшто се вакцинирани.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
Бидете среќни што не сте во Кина ќе бевте брцнати досега.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.629
Поени од реакции
8.511
Не туку таму никој не ве прашува.
Не е тоа фората, туку бројот како нас е далеку помал, таму 99% се како вас дел од стадото и го слушате офчарот како ќе ви каже. Овде не, и ќе се помачат....Covid 19 ваквина не влегува у моево тело со мое одобрување па ако сака нека се преврти светов.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Државата не ги јаде своите деца, нема што ти да мислиш, има кој да мисли за тебе.
За твоето здравје ако треба, ќе носиш пранги, узди, ако трева секој месец ќе примаш некакви вакцини за нешто, ти си важен за системот, системот те сака и се грижи за твое добро, дури и ти да не го осознава тоа.

Не ми сакале гасни комори, маски, карантин, вакцини, неранимајковци едни.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.200
Поени од реакции
21.354
Не е тоа фората, туку бројот како нас е далеку помал, таму 99% се како вас дел од стадото и го слушате офчарот како ќе ви каже. Овде не, и ќе се помачат....Covid 19 ваквина не влегува у моево тело со мое одобрување па ако сака нека се преврти светов.
Ќе видиме.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.667
Државата не ги јаде своите деца, нема што ти да мислиш, има кој да мисли за тебе.
За твоето здравје ако треба, ќе носиш пранги, узди, ако трева секој месец ќе примаш некакви вакцини за нешто, ти си важен за системот, системот те сака и се грижи за твое добро, дури и ти да не го осознава тоа.

Не ми сакале гасни комори, маски, карантин, вакцини, неранимајковци едни.
aus so 2000 zarazeni na den ima 10 mrtvi od koj samo edem eventualno dvajca se pod 70.

mkd so 500 ima 30. pa vidi ti sega...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.187
Поени од реакции
18.002
„Министер за задгробен живот, каков мозок имаш ти?!“

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев одново го искритикува министерот за здравство, Венко Филипче. Овојпат, Апасиев го нарече Филипче „министер за задгробен живот“. Ова доаѓа откако вчера, по неколку дена повлеченост од јавност, министерот Филипче одржа прес-конференција.

„Му горат живи луѓе во пластична модуларна болница, правена без никакви стандарди, од фирма блиска до власта. Под притисок на јавноста поднесува ФЕЈК-ОСТАВКА. Го нема три дена. И излегува на првата прес-конференција, со најава дека ќе затегал рестриктивни мерки кон граѓаните и ќе воведувал задолжителна ковид-вакцинација!? Па добро бе, каков ли мозок имаш ти, Министре за задгробен живот? Ако уопште имаш, оти видовме дека морал немаш!



 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
aus so 2000 zarazeni na den ima 10 mrtvi od koj samo edem eventualno dvajca se pod 70.

mkd so 500 ima 30. pa vidi ti sega...
Баш ме радува што овој пат се согласуваш со мене дека Австралиската власт е тоталитарна, фашистичка, за десетина умрени од Сида, Грип, хомосексуализам, запек или Ковид да затвараш цела држава. Имаме непропорционални мерки, граничешти со безумие, но тоа е само повод и метод за тиранија. И Хитлер порано тврдел дека евреите шират тифус и ги изолирал во специјални гета, центри за општо добро....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom