Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
9 април 2007
Мислења
1.269
Поени од реакции
970
ne zdravje, mozok tebe ti treba.

uste 100 pati da povtoris sto si napisal nema da se sredi nisto ako ne se zafati nekoj so rabota. dur gubat vreme na pregovori za IMETO i udovoluvaat bugarski, tiranski platformi plus nekoj banalni raboti so EU znamenca mozea da srabotat nesto.

izgore drzavata dur se molea da zavrne. pozari ni gasat stranci dur tie sto gi donesoa SARENITE KURTONI teraa odmori....

tvoja rabota sto mislis za se ova ama fakt e deka bukvlano da goris ako ne e toa na TV za malku publicitet ovie ne bi se zamarale da se pomocaat na tebe i da te ugasat... toa napravivte.
Correct.

1631800610095.png
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.572
Поени од реакции
7.464
Гревови сме сите тука што сме.

Најгрев ми е кога некој ке каже демек шарените го донеле зајко. Хахаха кај може 3-4000 луѓе на власт да донесат некој не ме јеби. Ај шарени ама па уставобранители пандовци и скоро сите шо ги уплашија, ко пичиња што маршираа пред собрание 73 дена коа си даваа реплика на реплика у собрание со месеци а надвор патетики со ефтините сладоледи. Малку ни е. Патетичен народ сме со патетични склоности и нагони. И затоа Епа ај ако не Грујо да го вратиме нека ни дзвони колку сме патетична маса.

Одма коа ке слушнам некој аа шарените ова она ми се блуе исто коа ке слушнам патриотски здруженија ово оно името не го даваме. Абе седете и кркајте леб и паштета паштетари едни.

Никогаш ништо нема да се смени тука, само може на едните блиски корки да им фрлат да лаат коа ке дојдат на власт и обратно. Затоа одјебете партиски паразити.

Нема ништо понедонстоинствено од тоа коа како партал да те третираат коа ке дојдеш да се лечиш. Затоа одјебете сите мамицата ваша. Шема изиграваат по социјални медиуми мислиш у Париз живеат патетични едноклеточни суштества а коа ќе дое за лечење по смрдливи кревети и на фекалии мириса.

Да ви се испосерам на сите. Името името името брејј искрено ме заболе бе и бројка да бидеме Држава 0943 да се викаме, дај ми бе здравство бе мамицата у уста да ви се изнамочам на сите тука што падавичарите со термини шарени, патриоти, грујо, ќосиња, името не го даваме и слично да ви се изнасерам у уста.

ЗДРАВЈЕ НИ ТРЕБА.
Типичен северџан, не ми треба името, кур ме боли...

Знаеме, знаеме.

Епа пошто не си го сакаш името а ни себеси, нема да имаш ништо друго.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Курти нема да ги екстрадира осудените Исмаиловиќ и Демири за петкратното убиство кај Смилковско езеро.
Па нормално, што е чудно!?
Но затоа северџанската власт, си ги пречека терористите со сите почести и радости, со блокади низ цело Скопје.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.596
Државата го допре дното во последните година дена.

Живи луѓе горат по болници, рекордер по ковид смртност, психопатот од муртино се смее по интервјуа како ништо да не било, распродадени се сите интереси и национални богатства, државата буквално е пенетрирана од сите шо и планираат парчење и зимање делови ... во меѓувреме најголемата опозициска партија јајцата ни ги направи дињи со имотот на Шилегов и вилата на водно.

За првпат од 91ва моја фамилија нема да гласа за ваква предавничка постава на дпмне. Дури и велепредавникот курварот идиотот амебата испрдениот сперматозоид Мицковски го поддржавме на последните парламентарни, али после ваква курварско тртење на секоја потреба на Заев НЕМА!!

10 пораки добив шо биднало зошто сме разочарани бидејки распукав по фб со статуси, па и се јавуваат по телефони анкети да ни прават ветуваат срања незнам шо, абе КУР КУР ГОЛЕМ МАГАРЕШКИ КУР ШО ЌЕ ВЕ ГЛАСАМ!!

15 луѓе од пошироката фамилија и роднини веќе убедив да гласат за советничките листи на Апасиев кога веќе нема кандидати за градоначалници, а сигурен сум дека ќе убедам уште 10тина до изборите.

:kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.572
Поени од реакции
7.464
Курти нема да ги екстрадира осудените Исмаиловиќ и Демири за петкратното убиство кај Смилковско езеро.
Па нормално, што е чудно!?
Но затоа северџанската власт, си ги пречека терористите со сите почести и радости, со блокади низ цело Скопје.
Стигнавме на дното едно Косово да си игра држава со нас. Која мизерија
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.273
Поени од реакции
27.720
Гревови сме сите тука што сме.

Најгрев ми е кога некој ке каже демек шарените го донеле зајко. Хахаха кај може 3-4000 луѓе на власт да донесат некој не ме јеби. Ај шарени ама па уставобранители пандовци и скоро сите шо ги уплашија, ко пичиња што маршираа пред собрание 73 дена коа си даваа реплика на реплика у собрание со месеци а надвор патетики со ефтините сладоледи. Малку ни е. Патетичен народ сме со патетични склоности и нагони. И затоа Епа ај ако не Грујо да го вратиме нека ни дзвони колку сме патетична маса.

Одма коа ке слушнам некој аа шарените ова она ми се блуе исто коа ке слушнам патриотски здруженија ово оно името не го даваме. Абе седете и кркајте леб и паштета паштетари едни.

Никогаш ништо нема да се смени тука, само може на едните блиски корки да им фрлат да лаат коа ке дојдат на власт и обратно. Затоа одјебете партиски паразити.

Нема ништо понедонстоинствено од тоа коа како партал да те третираат коа ке дојдеш да се лечиш. Затоа одјебете сите мамицата ваша. Шема изиграваат по социјални медиуми мислиш у Париз живеат патетични едноклеточни суштества а коа ќе дое за лечење по смрдливи кревети и на фекалии мириса.

Да ви се испосерам на сите. Името името името брејј искрено ме заболе бе и бројка да бидеме Држава 0943 да се викаме, дај ми бе здравство бе мамицата у уста да ви се изнамочам на сите тука што падавичарите со термини шарени, патриоти, грујо, ќосиња, името не го даваме и слично да ви се изнасерам у уста.

ЗДРАВЈЕ НИ ТРЕБА.
Cope.
Seethe.
Dilate.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Го закрчија цел град за да дојде делегација од протекторат кој единствено за нас, и во однос на нас, е држава, за да тој партал искривен, да земе да каже дека поради тоа што според него не биле исправни судските процеси, осудените немало да бидат екстрадирани.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Стигнавме на дното едно Косово да си игра држава со нас. Која мизерија
Не. Не стигнавме до таму со Заев. Од поодамна Косово си игра курташак со нас. Сакаш примери?
Заев само го одржува тој статус.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Гревови сме сите тука што сме.

Најгрев ми е кога некој ке каже демек шарените го донеле зајко. Хахаха кај може 3-4000 луѓе на власт да донесат некој не ме јеби. Ај шарени ама па уставобранители пандовци и скоро сите шо ги уплашија, ко пичиња што маршираа пред собрание 73 дена коа си даваа реплика на реплика у собрание со месеци а надвор патетики со ефтините сладоледи. Малку ни е. Патетичен народ сме со патетични склоности и нагони. И затоа Епа ај ако не Грујо да го вратиме нека ни дзвони колку сме патетична маса.

Одма коа ке слушнам некој аа шарените ова она ми се блуе исто коа ке слушнам патриотски здруженија ово оно името не го даваме. Абе седете и кркајте леб и паштета паштетари едни.

Никогаш ништо нема да се смени тука, само може на едните блиски корки да им фрлат да лаат коа ке дојдат на власт и обратно. Затоа одјебете партиски паразити.

Нема ништо понедонстоинствено од тоа коа како партал да те третираат коа ке дојдеш да се лечиш. Затоа одјебете сите мамицата ваша. Шема изиграваат по социјални медиуми мислиш у Париз живеат патетични едноклеточни суштества а коа ќе дое за лечење по смрдливи кревети и на фекалии мириса.

Да ви се испосерам на сите. Името името името брејј искрено ме заболе бе и бројка да бидеме Држава 0943 да се викаме, дај ми бе здравство бе мамицата у уста да ви се изнамочам на сите тука што падавичарите со термини шарени, патриоти, грујо, ќосиња, името не го даваме и слично да ви се изнасерам у уста.

ЗДРАВЈЕ НИ ТРЕБА.
Испосери се прво врз себе.Шом не ти е гајле за држава,име и бројка кој gr пишуваш овде?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.572
Поени од реакции
7.464
Не. Не стигнавме до таму со Заев. Од поодамна Косово си игра курташак со нас. Сакаш примери?
Заев само го одржува тој статус.
Викаш и порано ги гостевме косоварите во Скопје и држевме заеднички владини седници а тие не мочаа од ќерамиди во самиот центар на главниот град?

Дај некој пример ако имаш
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.073
Поени од реакции
19.871
Си ја одлежува одшетува казната. Исто како и неговиот сопартиец Рашковски, кој исто така пред некој ден бил забележан како си се шета низ град, наводно судот му дозволил заради здравствени потреби. И Кичеец исто, тој дури сообраќајка со жртви направи додека "одлежува" казна. :LOL:

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Боки ко да го гледам во придружба со полиција.
Не дека ги бранам нешто, ама мислам дека Боки е таков играч што нема ниту еден ден да го поштедат и на него ќе се курчат дека успешно се бореле против корупцијата.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
930
Поени од реакции
3.666

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Викаш и порано ги гостевме косоварите во Скопје и држевме заеднички владини седници а тие не мочаа од ќерамиди во самиот центар на главниот град?

Дај некој пример ако имаш
Груевски го призна Косово и потоа, во негов стил, вршеше политички притисок врз спортските федерации да испраќаат екипи на Косово, на пријателски и други утакмици. Етаблирањето на косовската независност и државност во разни меѓународни институции одеше со сесрдна помош на нашата инфраструктура. Сте заборавиле у партија тоа?

На Косово, нашите спортски екиипи ги гаѓаа со предмети и ги дочекуваа со Mоnkeydonia транспаренти редовно. Kој ги ебе федерациите, има да слушаат газдата што ќе каже. А газдата, би рекле, натрупува кредит кај Косовците, но очигледно и покрај тоа, Косово го третираше својот "признавач" и дипломатски спонзор како ѓубре, па му прати у Диво Насеље терористи, кои потоа ги прогласи за херои. Му праќаше пљачкашки банди кои ги засолнуваше, потоа. Шлаг на кремата е заштитата на убијците на деца.

Некој би рекол дека Груевски целиот проект го туркал заради некакви лични ќарови, но тоа се зли јазици.

Заев само го држи истиот колосек, во односите со Косово, со интенција да напредне на тој план, повеќе од претходниците.

Најбоље од све е што Курти у сред Скопје кажа дека не ги испорачува гомнава, бидејќи не му верува на нашиот судски систем. Така, многу добро се доловени односите на Македонија со Косово, преку една изјава.

На Косово извезуваме и треба да бидеме добри со нив. Го знам тој изговор, али според мене, можете у гз да си го набутате, пошто волку пушење не е соодветна размена.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom