Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Се стабилизира процентот на позитивни од тестирани последниве денови изнесува 11%. Коефициентот на пренос би требало да е под 1.

1593879158909.png

1593879246817.png

1593881704115.png
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Се стабилизира процентот на позитивни од тестирани последниве денови изнесува 11%. Коефициентот на пренос би требало да е под 1.
Како како??? Не те слушнав.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
интересно е денес во БиХ, посебно што Хрватска ги отвори границите за БиХ поради изборите во Хрватска а каде доважаат да гласаат хрвати од БиХ... а и сама Хрватска ИМА случаи, па Словенија ќе ја затвори границата многу бргу..
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Шведска има скоро 6000 мртви и над 70 000 регистрирани случаи а 10 милиони жители имаат, тоа не е стабилно
Овде се предвидуваше дека ке испоумрат за месец дена, ама од тоа ништо не се деси... 6000 случаи, ако и таму ти бројат од сообраќајки поитивни и самоубиства како и овде нема да ме чуди и до 10.000 да стигнат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.964
Најбоље беше за Задушница. Градови ко Гевгелија што немаа две недели случај им лупнаа тридневен карантин. :lolzz:
Може муслимански гласови ќе добијат така. Кој знае.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Србија ги затвора џамиите поради влошената епидемиолошка состојба

Исламската заедница во земјата денеска одлучи да ги затвори сите џамии поради влошената епидемиолошка состојба.

Одлуката е донесена со цел да се спречи понатамошно ширење на инфекцијата преку верски обреди, се вели во соопштението објавено на веб-страницата на Исламската заедница во Србија

Замисли ова да го прочитаме за Македонија......прво ќе помислам дека сонувам..после ќе почнам да ги вртам сите можни портали.....и на крај лично ќе морам да се провозам со кола за да се уверам. Откако ќе се уверам ќе распалам огномет на тераса.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ако затворат граници како ќе идат овие од Косово со двојни државјанства да гласаат на изборите
Да ама битно на овие со бугарски пасоши да им се забрани гласањето!А овие со косовски се едни од најголемите патриоти,особено кога се работи за избор на премиер!:tapp:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Интересно.....Нултиот пациент од Косово, не ги почитувал мерките за 14-дневен карантин и организирал журка со повеќе од 20 луѓе.
Овие "Хоти" косовски имаат историја на пренесување зарази.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.760
Знам дека многу врева се крева на спомнувањето на името на др.Несторовиќ , како и на Вело, но вреди да се прочита све околу ова проклетство

- Postoji bakterija legionela,bakterija koja voli vlagu i zatvorenost, koja živi u uređajima centralnih klima. Gomila klubova je bila zatvorena mesecima, a upravo ova bakterija izaziva zapaljenje pluća kod mladih ljudi! To je karakteristično kod sportista koji borave u kampovima. Po meni, to bi trebalo pročačkati, jer to nije korona, rekao je Nestorović.

- Prema jednoj velikoj studiji pojavila se nova verzija virusa koja može da zarazi više ljudi, ali po posledicama navodno nije jača od prethodne verzije. Pre jedno mesec dana pojavio se virus D koji ima povećano prenošenje, a da li je ozbiljnije od prethodnog, tu postoje sporenja. Mi smo završili epidemiju 1. maja i do 1. juna se praktično ništa nije događalo. Onda je u junu krenuo novi talas koji ne izgleda kao prvi. Nisu toliko ugroženi stari ljudi. Meni ne liči na isti virus - konstatovao je dr Nestorović, napominjući da ta teza, međutim, još nije potvrđena
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
@Dardan-ia
друже, глеј ги Србиве геноцид ви праат, мајку им њихову!
викајте НАТО одма! има ли некој број од Хилари?
Борете се за сопственото право да го ширите вирусов! Нема ваљда да дозволите некои каури да ви кажуваат како треба!
Ќе одржиме утре една литургија без маски, за да се слушнат молитвите јасно.

Кој е тој каур што смее да затвори џамија, тоа може само македонски медиум да го направи преку фејк њус.

Џамиите во Санџак се затворени по одлука на самата исламска заедница, насловот дека Србија ги затворила џамиите е со цел србофилите уште повеќе да се восхитат на големата и моќна Србија, а види овие од Јужна бановина т.н македонци не смеат.

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.964
Џамиите во Санџак се затворени по одлука на самата исламска заедница,
E фала што ни кажа, бидејќи никој од нас тука не ја читаше веста.
:lolzz:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.981
Покренувам иницијатива да се организира еден тв дуел Пуно и Дарданиа вс Наќо и Берик на тема короната и Албанците :oleee:
Нема да знаат вратата од студио да излезат да ја најдат
 
C

CoolIris

Гостин
Покренувам иницијатива да се организира еден тв дуел Пуно и Дарданиа вс Наќо и Берик на тема короната и Албанците :oleee:
Нешто како Груевски и Мицко. :ROFLMAO: ..... и Села.

Јас за Наќето ќе си гласам :oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom