Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
После примерот со ДиМарија, играчи од Реал и Барса само ако доаѓаат од академија или ако се егоцентрични лидери ко Ибра или Роналдо т.е. играчи желни за успех.

На тема Малком, ако веќе се зема некој што нема акал во главата и е недисциплиниран, пре би го зел Хаким Зијех од Ајакс.Сто пати поефтин, готов продукт и плус подобар.
Од кај го извади муабетов, дека Малком немал акал во глава и бил недисциплиниран?
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Малку да не е глупоста што им ја направи на Рома, при догoворен трансфер и авионски билет + ги остави луѓето од Рома да дремат на аеродром без да ги извести.
Многу цигански потег беше тоа, за да ја гледа Барса у прв ред.[DOUBLEPOST=1562321784][/DOUBLEPOST]Ед му понудил pay-cut односно намалување на плата плус 2+1год договор.

Од друга страна сега има 5 годишен договор и плата од 300к евра неделно, сигурна титула во лига и куп, помал притисок, шанса во ЛШ и капак на се нема многу замарање, дека не верувам да е главна алка у ПСЖ и да има големи очекувања од него.За градот Парис и помал данок да не зборам.

Да не е вашиот омилен клуб во прашање, изборот е ко ден јасен.Едноставно си оди типот на подобро работно место и нема љутиш :)[DOUBLEPOST=1562324717][/DOUBLEPOST]
Ова е неочекувано.Искрено иако има одлични технички квалитети Переира и трча ко коњ, искрено не знам која улога би ја имал или како би се вклопил во тимот.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.433
Требаат играчи за ротација.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Не ме загрижува новиот договор за Переира. Добро е да се задржи. За ротација ќе се најде. Со добро опкружување околу него може да ни биде од голема корист.


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
И Туанзебе потпиша нов договор. Тоа ме радува дека во него и Баји може да добиеме двајца нови играчи. Баји малку да го среди паметот би бил еден од најдобрите...
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Зошто му дале нов договор на Переира сега :facepalm:
Уствари што се чудам и јас , ново Bentley сигурно има излезено , страмота е таква ѕвезда како Переира што има 20 натпревари за Man Utd на тренинг со стар модел на Bentley да доаѓа
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Зошто му дале нов договор на Переира сега :facepalm:
Уствари што се чудам и јас , ново Bentley сигурно има излезено , страмота е таква ѕвезда како Переира што има 20 натпревари за Man Utd на тренинг со стар модел на Bentley да доаѓа
Добар е Переира, а сигурно нема некој голем договор.Плус фри агент ќе беше идната година.Мислам дека ќе биде од голема корист годинава поготово во ЛЕ.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Во последна година од договор беше...а сигурно го планира Оле во ротација.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

3+1год.Ја би чувал детево за во ЛЕ редовно да игра, плус да ротира во меѓувреме.Инаку изненадување е ова два договори у еден ден.Ваљда "Ole's at the Wheel"
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.433
Ако има нови засилувања, нема да се случат пред турнејава. Се стиша се околу Фернандес, Лонгстаф, Мегваер.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Со Мегваер можно ли е Оле да оди на формација 3-4-3 ?
Според мене Баји ако е спремен, Линделоф и Мегваер би можело да се насети тоа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Со Мегваер можно ли е Оле да оди на формација 3-4-3 ?
Според мене Баји ако е спремен, Линделоф и Мегваер би можело да се насети тоа.

Во принудни ситуации е можно како и досега со Жозе и Оле, но со АВБ кој не е винг бек по профил тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom