Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Или не си ги глеал Кардиф и Барнли или не пратиш Серија А. Како и да е, ова е пост кој припаѓа длабокото, односно на самото дно на форумските анали, тука некаде со постовите кои содржеа споредба на Клеверли и Хендерсон.
Се надевам мислиш на твојот пост.
Бонус:Што ми ги мешаш Клеверли и Хендерсон и двајцата се без мозок.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Или не си ги глеал Кардиф и Барнли или не пратиш Серија А. Како и да е, ова е пост кој припаѓа длабокото, односно на самото дно на форумските анали, тука некаде со постовите кои содржеа споредба на Клеверли и Хендерсон.
Чалета Цар, ај од три пати да погодам кој е ликов што лајкнал :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.223
Manchester United have made David de Gea an improved contract offer to remain at the club. The offer would make De Gea the highest paid goalkeeper in world football. [BBC]
:zloo:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Или не си ги глеал Кардиф и Барнли или не пратиш Серија А. Како и да е, ова е пост кој припаѓа длабокото, односно на самото дно на форумските анали, тука некаде со постовите кои содржеа споредба на Клеверли и Хендерсон.
Не бе брат, ти си гледал. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не бе брат, ти си гледал. :)
Па сум и гледам Серија А. Да кажеш дека Барнли и Кардиф, поготово вториве кои сезонава у ПЛ личеа ко аматерска екипа имаат подобар квалитет и играат боље фудбал за око од 95% од екипите во Серија А е апсурд. Затоа ти реков, или не си ги глеал Кардиф и Барнли или не пратиш Серија А.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Па сум и гледам Серија А. Да кажеш дека Барнли и Кардиф, поготово вториве кои сезонава у ПЛ личеа ко аматерска екипа имаат подобар квалитет и играат боље фудбал за око од 95% од екипите во Серија А е апсурд. Затоа ти реков, или не си ги глеал Кардиф и Барнли или не пратиш Серија А.
нц, ги гледав и то со манчестер играа задња утакмица и беа аматери ама се трудеа, трчаа и имаше интензитет и дадоа 2 гола на ОТ(толку голови нз од кога не дале, а и победа не знам од кога не виделе).

Не ми е поентата да ти давам тебе сметка колку сум ги гледал или не сум ги гледал, глупи телетабиси се Кардиф, не за џабе ги спомнав, ама поинтересни ми се од Сериа А.Глупи се, ама трчаат и се трудат, 3 напади за кратко време и 3 стативи ќе погодат 4от напад гол примаат.(Со кристап палас ова им се деси ;))

А не италијансконо, ко со сила да се на терен, ни воља ни интензитет ни темпо, чиниш нива копале до пред утакмица.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
нц, ги гледав и то со манчестер играа задња утакмица и беа аматери ама се трудеа, трчаа и имаше интензитет и дадоа 2 гола на ОТ(толку голови нз од кога не дале, а и победа не знам од кога не виделе).

Не ми е поентата да ти давам тебе сметка колку сум ги гледал или не сум ги гледал, глупи телетабиси се Кардиф, не за џабе ги спомнав, ама поинтересни ми се од Сериа А.Глупи се, ама трчаат и се трудат, 3 напади за кратко време и 3 стативи ќе погодат 4от напад гол примаат.(Со кристап палас ова им се деси ;))

А не италијансконо, ко со сила да се на терен, ни воља ни интензитет ни темпо, чиниш нива копале до пред утакмица.
Нема потреба да ми положуваш сметка ама очигледно не пратиш Серија А.
Кардиф, Барнли и поготово Хадерсфилд сезонава во ПЛ не беа на ранг на Лига 2 во Англија, срамот го опипаа цела сезона.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Нема потреба да ми положуваш сметка ама очигледно не пратиш Серија А.
Кардиф, Барнли и поготово Хадерсфилд сезонава во ПЛ не беа на ранг на Лига 2 во Англија, срамот го опипаа цела сезона.
Кардиф и Барнли играат боље фудбал за око од 95% Серија А и тоа пази за чемпионшип стандарди кардиф и барнли играат грд фудбал.
Повели :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Кога летаат нашиве за Австралија на припремиве?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Па тоа ти зборам, не си гледал Серија А доволно затоа и констатираш дека тимови кои играат Чемпионшип фудбал, играат подобар фудбал од 95% екипи во Серија А :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
Дибала и 70М ,поздрав Погба.
Доколку има ваква понуда и ја одбијат нека се лечат сите до 1,најкасно до 2.
Играчиште е Пол ама незадоволни играчи не сакам во тим.(ФМ искуство):cool:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Дибала и 70М ,поздрав Погба.
Доколку има ваква понуда и ја одбијат нека се лечат сите до 1,најкасно до 2.
Играчиште е Пол ама незадоволни играчи не сакам во тим.(ФМ искуство):cool:
Дибала е страшен играч, ама клубот има еден куп напаѓачи кои глумат крила. Марсиал, Санчез, Рашфорд, Лингард, па и Мата е десетка. Треба да купуваат класични крила, не од напаѓачи да прават крила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom