Фрижидер

  • Креатор на темата Deleted member 19276
  • Време на започнување

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ние имаме Бира,Босански мислам беше,баш како тој погоре на сликата,со тие димензии,брка работа,еве 13-14 години го имаме,нема маки да не го подречам,ни мраз фаќа ни ништо..Додека тој за длабоко е Горење..Јас би ти рекол или Горење или тие Whirlpool гледам ги фалат и нив..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
...кога има повеќе избор повеќе боли глава за правилен избор што во денешно време ама баш не е ништо репер за квалитет и ветување дека ќе ја биде работата трајна, затоа не се двоуми многу не купуваш стан, во прашање се 350 еврича биле или небиле, оти како што гледам техничките карактеристики се скоро исти, бренд „Горење“ нека не те буни на стара слава да те насочиш, едноставно другиот гледам дава гаранција 36 месеци , а овој од горење не гледам да го има пишано... така да мој избор би паднало на вториот !:)
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
многу ме нервира што тоа што најмногу се користи, садот за зеленчук и овошје, е практично на земја треба да се наведнуваш секој пат, не е многу видливо итн.
Нареден фрижидер што ќе земам сакам замрзивачот да биде доле.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
многу ме нервира што тоа што најмногу се користи, садот за зеленчук и овошје, е практично на земја треба да се наведнуваш секој пат, не е многу видливо итн.
Нареден фрижидер што ќе земам сакам замрзивачот да биде доле.
... и јас таков имам, кога купував буквално сите беа со замрзнувач горе (што ретко се отвара) и другото доле,
работава да се земе столче да се седне, да се земи нешто од фрижо отиде кичмата :pos:

 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
... и јас таков имам, кога купував буквално сите беа со замрзнувач горе (што ретко се отвара) и другото доле,
работава да се земе столче да се седне, да се земи нешто од фрижо отиде кичмата :pos:

Има и такви со замрзнувач доле. Само таков нареден купувам. Ништо друго.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Од Obodin, на баба ми фрижидерот нема да се направи подобар наредните 100год.
И баба ми има таков,хехе Стар е преку 40 години и уште ронка...[DOUBLEPOST=1537941156][/DOUBLEPOST]Некој што се разбира во фрижидерска електроника да ми каже кај да ги ставам пиновите од струјата(кои ги извадив за да ги прочистам ама заборавив да ги сликнам претходно-кој на кое место се става),ШЕМА-та е подолу меѓу сликите >
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 мај 2017
Мислења
16
Поени од реакции
1
Имам едно прашање, имам фрижидер на Горење па некако многу слабо ми лади иако е пуштен на 6 од 7. Помош што може да му е ??? Чистен е пред неколку дена поради причина што не ладеше доволно. Се прашувам и што е копчето кај ламбата?
1561927903064426695284416389418.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Имам едно прашање, имам фрижидер на Горење па некако многу слабо ми лади иако е пуштен на 6 од 7. Помош што може да му е ??? Чистен е пред неколку дена поради причина што не ладеше доволно. Се прашувам и што е копчето кај ламбата?
Прегледај го приврзокот 211818
да не тече фреон од негде, без фреон нема ладење
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Каде би течело??
Кај компресорот позади, на бакарните цевки што се врзани за него,ако е влажно могуче да ти тече фреон. Или тоа или пред крај е компресорот откажуе. У секој случај мајстор најбоља опција.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
imam star frizider od onie niskite-mali, go iskluciv pred nekoj den super raboti motorot,ama se iskina gumata na vratata pa zatoa go smeniv,koj saka motor od vreme na marsalot neka se javi.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.898
Поени од реакции
7.570
Горење се супер од тие no frost со дел за ставање и шишиња а на вратата што има екранче за температурата

1563893496583.png 1563893548583.png

Можеби се поскапи ама се убави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom