Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Еве Панчо на фејсбук повикува 1 милион луѓе да дадат по 10 евра за Вардар да продолжел. :pos:

http://prntscr.com/nhg7mp

Греб греб лајкчиња.
Панчо ДНК кога стигна да дава идеи за модел на функционирање на клуб, тури му курац на целиот муабет...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.094
Ако Самсоненко си отиде од Македонија, тогаш се ќе биде кристално јасно. После сите тие муабети, тука мене ми е најубаво, поубаво ми е од Швајцарија, од Шпанија. ме маѓепсаше природата на Водно и сл.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ако Самсоненко си отиде од Македонија, тогаш се ќе биде кристално јасно. После сите тие муабети, тука мене ми е најубаво, поубаво ми е од Швајцарија, од Шпанија. ме маѓепсаше природата на Водно и сл.
На петре жена му го маѓепсала комуњари криминални неспособни.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Колку е висок Милосављев?
На неколку страни пишува 196цм, ама приметувам во живо и на слики понизок е од некои играчи што се околу 190цм.

karacic-i-milosavljev-960x640.jpg milo.17-9-18.jpg milosavljev-kalaras.jpg 123.jpg
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Секако на глупостите на Курир треба да им се верува. Тешка бљувотина од портал... многу добро се знае чија агенда одработуваат со години.
Како и да е, Вардар евидентно дека е злоупотребуван за одредени политички цели. Прв пат кога сопственикот се појави во партиски промотивен спот пред 5 години обраќајќи се со тоа само на одредена група луѓе, а сега на ден пред изборен молк излегува соопштение во кое се најавува негово повлекување. Многу симптоматичен момент. Намерите се повеќе од јасни. Да не се разбереме погрешно, тој може која сака политичка опција да ја симпатизира, ама кога директно го меша самиот клуб во целата таа приказна, за кого навиваат луѓе од различна политичка определба или неопределба, е пред се многу невкусно.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.094
Прв пат кога сопственикот се појави во партиски промотивен спот пред 5 години обраќајќи се со тоа само на одредена група луѓе, а сега на ден пред изборен молк излегува соопштение во кое се најавува негово повлекување. Многу симптоматичен момент. Намерите се повеќе од јасни. Да не се разбереме погрешно, тој може која сака политичка опција да ја симпатизира, ама кога директно го меша самиот клуб во целата таа приказна, за кого навиваат луѓе од различна политичка определба или неопределба, е пред се многу невкусно.
Ама си кажа Самсоненко, тоа било само фала што му дале да гради сала, да бил од СДСМ градоначалникот и него ќе му речел фала. Него не го интересира политика. Он не ни знаел кој се партиите во Македонија до пред 2-3 години (y)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Секако на глупостите на Курир треба да им се верува. Тешка бљувотина од портал... многу добро се знае чија агенда одработуваат со години.
Како и да е, Вардар евидентно дека е злоупотребуван за одредени политички цели. Прв пат кога сопственикот се појави во партиски промотивен спот пред 5 години обраќајќи се со тоа само на одредена група луѓе, а сега на ден пред изборен молк излегува соопштение во кое се најавува негово повлекување. Многу симптоматичен момент. Намерите се повеќе од јасни. Да не се разбереме погрешно, тој може која сака политичка опција да ја симпатизира, ама кога директно го меша самиот клуб во целата таа приказна, за кого навиваат луѓе од различна политичка определба или неопределба, е пред се многу невкусно.
отиде ол ин со вмро, нормално кога беше нивна креација, паметен бизнисмен игра тактички односно си седи у два скута за да не дојде ете до вакви ствари
политички реваншизам постоеше и у време на вмро, забораваат некои со какви опструкции се соочуваше кк Работнички кога Жерновски стана градоначалник на Центар


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom