Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Изгледа ова ќе ми биде најдосадното лето до сега. Еден дел од луѓето со кои секојдневно комуницирам заминаа во странство, кој на работа, кој на шетање. Друг дел е зафатен со обврски, врски, проблеми... Јас до септември сум пребукиран со работа. Останува некако да ги протуркам овие два месеца (ај нека биде месец и пол, пошто кога има светско во фудбал не може да биде досадно), па во септември да си земам одмор и јас да фаќам „џенем“ некаде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Паркинг место левел погодено за дождовине што паѓаат еднаш на 1000 години :icon_lol: жал ми е за колава што е управувана од неписмен ропак.

36236406_10155684042226172_3752235570412126208_n.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За родниниве и пријателиве што се на одмор деновиве...

Del: You're going on your holidays Tuesday, ain't yer?

Trigger: Yeah, I'm Looking forward to that Del. I've been under a bit of pressure lately, what with me Gran in hospital and me case being adjourned. It'll be nice to get away from it all. I'm gonna live it up a bit. Disco's nightclubs, golden beaches, blue skies.

Rodney: Sounds Great Trig, where'y going?

Trigger: Ireland!
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Вчера завршив со последниот испит на факултет и поминав добро. Денес не сум на работа и времето надвор ми е и те како погодено, цел ден да си се легачам по дома, на раат да си гледам фудбал, па може и серија ќе си почнам. Летото за мене конечно започна. :LOL:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Тинекс клуб картичка ТОА Е ТОА ШТО ГО ОЧЕКУВАВ 24ГОДИНИ.
Готово е дечки ставаме крај на кризата.
Ова е голем ден за Македонија,можеби ни го сменија името,но ништо неможе да се спореди со ова.
Неограничен број на поволности,можности,поени,изненадувања,DREAM COME TRUE.
Мислам дека само овој беден и сиромашен народ може да го лажеш(НЕ НЕ ЛАЖЕШ е мал збор ДУПИШ ко да си Tommy Gunn) со вакви срања.Кажи му ти на Канаѓанецот дека ако земе клуб картичка во локалниот маркет во Онтарио,ќе заштеди по 3 денари на секое купување.Го заболе курот заработува минимум 50.000 евра годишно или 4100 месечно.
Мислиш стварно го заболе курот за тоа :pos:.Е сеа шо се дешава се мотам така јас низ центарот на градот,и влегов у Тинекс,и коа касиерката ми вели:Да не сакате клуб картичка
си велам усебе и тука ли,и викам дај ајде дома пензионериве ќе комбинират бесплатна била.Супер.Си врвам јас така по скопските тротоари,и читам за поволностите кој ги нудат доека се ашкам така со брошурата у раце влегов у едно помало дуќанче народски шо би рекле(колку да може да се свртиш у него) и добро купувам тоа од шо имав потреба и велам на продавачката и вие да не имате клуб картичка?Се смее малата као да сум Луис Цк.Оки доки.Се насмеавме.Одам дома и кажувам дека сум и донел клуб картичка.Неколку часа подоцна,ако го знаете филмот со Расел Кроу A Beautiful Mind Каков легендарен филм.


ова е дел од филмот,а воедно ја пренесувам и атмосферата од дома.Вадење Питагорова теорема,Хиперболична функција,Верижна дропка,Диференцијално сметање,трансцендентна равенка си викам донесов клуб картичка се роди Григориј Перелман.Дали е ова можно брат?
Мислам онаков WTF?Работата со ова клуб картичка е тажна.Она бољи да ви падне саксија врз глава.Ако не се лажам овој систем на картички го донесоа Рамстор и од тогаш се отиде у курац.Сите денес имаат картички.Пред некој месец влагам у Зегин ситно нешо и ми вика картичка викам не не кеш :pos:и вика не клуб картичка?Викам и тука има?:pos:
Не ми се верува она може звучам као кејвмен ама стварно не сум влагал не сум имал потреба(додуша сеа коа ќе ми текне еден период бев нек си ебе матер),а и несакам да влезам уопште.Ме зачуди баш дека и таму почнале.Шо е следно?Погребалното претпријатие отвара клуб картички?:pos:
И целата финта лежи у тоа дека мојве ќе се запишувале на пмф.Студенти на 90 години.
На крајот ни останува да си кажеме дека се е булшит,шо би рекле англичанине scam.Нема ништо гола вода.Ќе останеме последно дупче на кавалче(многу мудри мисли од нашите предци)/.
За ова земја само би предложил 4 големи канистри со топено железо и тоа на 4 страни:На запад кај Ќафасан,на исток кај Деве Баир(Какво смешно име нели?Ова повеќе ми звучи како англиски инди рок од 84),на Југ кај Меџитлија и последниот да биде кај Табановце нека се слева нек ни ебе матер!

-what fucking to!
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Кајги,во последно време почнав да се интересирам за мојата иднина.Знаеш,онака,почнав да си планирам кога и како да си полагам испити од трета,па и заостанати испити од прва и втора година,па и кога да зберам храброст да си најдам работа.Би сакала да си соберам пари и за постдипломски студии.
Ме фаќа и страв дека цел живот ќе си бидам сама(малце иронична ситуација затоа што во поголемиот дел од животот имам страв од луѓе). Е,ај,сега...... :confused::pos::pos::pos::pos::pos:


Друго нешто,околу фамава со Тинекс картиците,не им е прв пат. :brlav::cujte: Тинекс беше првиот маркет кој имаше картици за попусти(едни сиви беа,се користеа пред една деценија,моите бајагити ги користеа),ама тогаш немаше компликации и услови како сега. :vozbud::pos:
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Колку им е заразна таа песната на англиските навивачи, со ритамот од Временска машино од Нокаут, нз чија е оргиналот. Кога и да игра Англија после тоа по цел ми се врти низ глава. Оооооо оооооо Ооооо ооооо Оооо нананананааа :pos:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Баш ме интересира дали секаде на светот се прати животот на селебрити фаците, а посебно ријалитијата или тоа се прати само на Балканов, по цел ден и ноќ?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
После речиси една година еве од никаде ми текна да влезам во темава,јбг втора смена на работа до 1 и сега чекам да дојде 8 и пак на работа,6 месеци работам секоја ебана ден,значи не сум слободен ни еден ни еденн денн веќе 6 месеци,и ајде некој ќе си помисли збира пари ќе купи кола,ќе иде на одмор или сл...Ама за жал работам само за да ги платам казните од пред 3 години,знаеш ли зошто? Заради овие ебани протести заради тоа што се чувствував должен да излезам и да се жртвувам за татковината.Што добив ја од тоа? Дали некого го боли кур што и моите дома лично кренаа раце од мене и сум оставен сам на себе и мала помош од девојка ми за да се извадам од овие гомна? Дали нешто се смени дека протестиравме? Од секогаш било така на овие простори ќе се соберат стотици будали ќе направат проблем и пола од нив заглавуваат во најјубавите години затоа што ги болело кога некој си игра со тоа што за нив било свето.Поентата ми е дека џабе се протестира и џабе е се само што вака ќе заглават уште многу деца како мене ќе си ги ебат најубавите години затоа што гинеле за на други да им креваат рејтинг.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Лојалноста се враќа со лојалност и почит, не очекувај мојата лојалност да продолжи ако не ја вреднуваш доволно, не се обидуваш да ја возвратиш или и после толку време се сомневаш во неа, зошто од голем лојалник можам да станам голем предавник. Така и заслужуваш
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
петок, прв ден на работа со точак, сабајле океј, за назад ме направи како маче дождот.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Ме интересира кој е тој што решил дека 0.1% намалување на струјата е вест за во било кој медиум.

0.1% од 6000мкд е 6 денари, а прилично сум сигурен дека просечна сметка во МК е далеку помалку од ова.

И така денес изгубив 5 минути од животот на ова срање. :(

П.С Од една страна ми треба филтер за вести од друга страна не сакам да живеам во информациски меур. :то е:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom