Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.610
Само мене ми изгледа фејк сликава...? :unsure:

Нејсе и да е вистина, јавна тајна е дека после она што се деси на 27ми овие од патриотскиве здруженија не го мирисаат многу Грујо и компанија... Тоа не значи дека еве на пример на избори нема да го дадат гласот за ДПМНЕ, али дека сите му се нафурани на Никола, тоа да нема криење овде.

Едноставно да не си му во кожа на Грујо моментално, и на него не му е лесно и покрај тоа што во секој момент има 5 горили околу него како обезбедување.
 
S

silmarillion

Гостин
Само мене ми изгледа фејк сликава...? :unsure:

Нејсе и да е вистина, јавна тајна е дека после она што се деси на 27ми овие од патриотскиве здруженија не го мирисаат многу Грујо и компанија... Тоа не значи дека еве на пример на избори нема да го дадат гласот за ДПМНЕ, али дека сите му се нафурани на Никола, тоа да нема криење овде.

Едноставно да не си му во кожа на Грујо моментално, и на него не му е лесно и покрај тоа што во секој момент има 5 горили околу него како обезбедување.
Кој бе? Абе не паѓајте на фоловите дека му биле љути ради тоа што немало аболиција. Кој живее у градовите нека каже кој од нив со што се занимава па после ќе праиме муабет. Они имаат долг за враќање кон Грујо и Сашо ехеее треба уште 10 пати да влезат у собрание за да дојдат на нула. И утре да му затребаат на Грујо со свирка ко добермани ќе ги собере у секунд.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
патриотскиве здруженија
:pos:

Најголеми патриотски здруженија ти се сојуз на борци од НОБ, олд скул Титовисти и по некој металец тук - там.

Тие барем не го гласаа и подржуваа режимот, немаат пасоши и не пејат песми за како Александров или Михајлов се најголеми македонски војводи, поголеми од Гоцета и Дамета.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Народот му откажа подршка на ВМРО а му ја даде на СДСМ
На избори во 2016 ВМРО изгуби 10 пратенички места а СДСМ доби нови 15 пратенички места.
Но сепак најмногу него го поддржа.[DOUBLEPOST=1506241656][/DOUBLEPOST]
:pos:

Најголеми патриотски здруженија ти се сојуз на борци од НОБ, олд скул Титовисти и по некој металец тук - там.

Тие барем не го гласаа и подржуваа режимот, немаат пасоши и не пејат песми за како Александров или Михајлов се најголеми македонски војводи, поголеми од Гоцета и Дамета.
Даме и Тодор биле истомисленици. Даме за Тодор велел дека е иднината на ВМРО. Бил помлад од Дамета.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Мисли дека е Исус па сега од како го распнаа јавно ќе воскресне и ќе почне нова ера
Мисли. Победи на скорешните избори. Нормално е.[DOUBLEPOST=1506242754][/DOUBLEPOST]
Го има.
Дела се дела, зборови се зборови.
Го има она што смееше да го има.[DOUBLEPOST=1506243121][/DOUBLEPOST]
Znači ako lani Pelister izgubil 5:3 od Vardar....a godinava 5:4...sepak pobednik e Pelister??????:tapp:

Čudna e logikava....
Не се тоа победи на Вардар.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
А колку не го поддржаа Заев?

Разговор помеѓу Миле Јанакиески и Сашо Мијалков

МЈ: Сашо?
СМ: Мхм?
МЈ: Една консултација. Со премиерот нешто у билатерална сала. Една консултација.
СМ: Ааа, добро, кажи.
МЈ: Излегов. Избирачкиот материјал.
СМ: Да.
МЈ: Четири избирачки списоци, дојдов до нив, да видам кој точно гласал кој не. Е сега, избирачкиот материјал е во една просторија кај што имаме клуч.
СМ: Аха.
МЈ: Тие се заврзани во едни црни вреќи, ккако што ми објаснуваа и имаат од оние пластичнине ако ти текнува што се затегнуваат, пластични едни?
СМ: Аха.
МЈ: Има ли од МВР вешт или да појде да види, ако може да ги отвориме без да се сецка?
СМ: Ај кога ќе. Слушај, кога ќе дојдам, да не го збориме ова, пошто сега сум ја у туѓа мрежа. Не знам кој ме слуша, надвор сум ја.
МЈ: Добро ај барај ме.[DOUBLEPOST=1506243967][/DOUBLEPOST]
не знае ни тој
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Владата предводена од Никола Груевски за владини кампањи во периодот од 2008 до 2015 година потрошила вкупно 38 милиони евра, пари од буџетот на Република Македонија.
Во најомилената телевизија на Владата на Никола Груевски, се слеале 7 милиони евра за закуп на рекламен простор. Bо оваа сума не се внесени потпрошените пари од буџетот за оваа намена за 2006, 2007 и 2016 година, бидејќи не се пронајдени документите
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.977
Владата предводена од Никола Груевски за владини кампањи во периодот од 2008 до 2015 година потрошила вкупно 38 милиони евра, пари од буџетот на Република Македонија.
Во најомилената телевизија на Владата на Никола Груевски, се слеале 7 милиони евра за закуп на рекламен простор. Bо оваа сума не се внесени потпрошените пари од буџетот за оваа намена за 2006, 2007 и 2016 година, бидејќи не се пронајдени документите
Гледaм честo стенoгрaми oбјaвувaш.Пред дa се oбјaвaт рaзгoвoрите ти незнaеше мaфијaтa штo рaбoти?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom