Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Здраво, не сум многу упатен во овој спорт, па ми треба мала помош... До сега вежбам 4-5 месеци во континуитет меѓутоа имам доста масти... Ме интересира како најдобро да се исчистам? Трчање?
any cardio + eat clean
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Дечки, ваше мислење за програмчево? Се работи за тренинг програма на дневен внес од 3200 kcall... Се работи за мене лично моментална тежина 75кг и висина 180цм, ниво на bodyfat е малце поголемо 17% бидејќи 5 месеци имав пауза и јадев штетна храна...


Ден 1 - 3 - 5 се денови за кардио а 6 и 7 денови за одмор...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Дечки, ваше мислење за програмчево? Се работи за тренинг програма на дневен внес од 3200 kcall... Се работи за мене лично моментална тежина 75кг и висина 180цм, ниво на bodyfat е малце поголемо 17% бидејќи 5 месеци имав пауза и јадев штетна храна...


Ден 1 - 3 - 5 се денови за кардио а 6 и 7 денови за одмор...
za letoovo programcevo ti e super samo mala zabeleska kaj programata za gradi. podobro zapocni so benc pa kosa razvlekuvanje na kosa sajli i na kraj razboj.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Убаво е да се потсмеваш на друг, т.е најлесно е тоа ако нешто не е во ред убаво е да ме корегираш затоа и прашав како човек за човечки да ми се одговори :)...

za letoovo programcevo ti e super samo mala zabeleska kaj programata za gradi. podobro zapocni so benc pa kosa razvlekuvanje na kosa sajli i na kraj razboj.
Фала, ама имам проблем со горните гради т.е ми треба повеќе време за да ги обликувам и изградам затоа сакав да започнам со коса бидејќи силата тогаш ми е на највисоко ниво, сега прво сакам да направам потисок па потоа да развлекувам....



----------------------------------------------------------------------------
Секои сугестии, секоја помош е добредојдена... :rolleyes:
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
На протеинот обично се препорачува по 2-3 дози на ден. Дали има лоши ефекти ако пијам по 4-5 дози на ден?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
На протеинот обично се препорачува по 2-3 дози на ден. Дали има лоши ефекти ако пијам по 4-5 дози на ден?
5 дози на ден?
Не се препорачува по џебот - тоа се 150 денари на ден дечко.
4500 месечно на веј дозерки цц
Што е проблемот зашто сакаш да пиеш 5 дози протеин на ден? Што јадеш останатиот дел од денот? Салати?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
На протеинот обично се препорачува по 2-3 дози на ден. Дали има лоши ефекти ако пијам по 4-5 дози на ден?
Мој другар пиеше по 7 дозерки, така имало најдобар ефект.

LOL, какви бре 4-5 дози на ден?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Мој другар пиеше по 7 дозерки, така имало најдобар ефект.

LOL, какви бре 4-5 дози на ден?
7 dozerki to se 140 grama protein na den samo od whey. drugarti voopsto nejadi meso jajca riba? il icelden e so tost i pasteta. se znaj kolku pati se pie 2 do 3. edna doza 2 sati posle dorucek edna doza odma posle trening i uste edna doza pred spienje ako ima potreba. 120 grama protein dnevno se vnesuva preku hrana a odstatokot 60-80 grama prelu proteinski sejk.[DOUBLEPOST=1498315590][/DOUBLEPOST]
На протеинот обично се препорачува по 2-3 дози на ден. Дали има лоши ефекти ако пијам по 4-5 дози на ден?
3 pati e dovolno. nema nekoj podobar efekt ak ose pie po 5-6 pati. gledaj minium 100 grama protein dnevno da ti se preku hranata
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Убаво е да се потсмеваш на друг, т.е најлесно е тоа ако нешто не е во ред убаво е да ме корегираш затоа и прашав како човек за човечки да ми се одговори :)...


Фала, ама имам проблем со горните гради т.е ми треба повеќе време за да ги обликувам и изградам затоа сакав да започнам со коса бидејќи силата тогаш ми е на највисоко ниво, сега прво сакам да направам потисок па потоа да развлекувам....



----------------------------------------------------------------------------
Секои сугестии, секоја помош е добредојдена... :rolleyes:
Fullbody 3 пати неделно или upper/lower

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom