Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Па да бе браќа идемо ми и плаќамо карту, куде идев тија паре од карте? Плате не земале пола годину, бегав ни најбољи 2 играча у тек на сезону и згора на све пред сваку сезону се обеќа нешто невидено, а на крај КУР

Што е најжално сга ако имав среќу да га добиев Пеќ и да играв у тој ебано финале ќе бидев прикаске после крај на сезону како смо играле финале, а уствари никад не е била послаба БИБЛ лига и единствен тим што има стварно јак ростер у тек на целу сезону е Берое[DOUBLEPOST=1490661099][/DOUBLEPOST]http://sportmedia.com.mk/kosharka/internacionalci/dzhedi-go-pregrna-dzhaner-pa-potoa-go-pobedi

Наш бивши играч запловија у тренерске воде :D
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
9.50 квота на Пеќ

СПАВАШ ЛИ МИРНО ДАМЈАНОВСКИ ЗОРАНЕ?
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Заев и сдсбезМ на апарати после пораз на Пеќ
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Браво момци! Можеше и порано да се реши меч ало јебига. Одлична атмосфера, за финале требаби боље. Изгледа смо дома први а? Јак е Берое, али свака част сс овј ростер пласман у финале!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Србиновски од сга натамо има голем плус куде мене, како му успева да га мотивира овј тим да дава 120% од себе сс 3-4 плате неисплатене стварно не знам...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Србиновски од сга натамо има голем плус куде мене, како му успева да га мотивира овј тим да дава 120% од себе сс 3-4 плате неисплатене стварно не знам...
Да ни беше пред две сезоне трењер сто посто ке ги згазесмо металски завод, него онј алкос Страшо не поеба[DOUBLEPOST=1490830843][/DOUBLEPOST]Иначе не знам зашто се меша политика, дали да се испуштив фрустрацие или за да се испадне духовит
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Како може квота за кец од 1,45,1,50,да достигне до 1,03 пред почетак на меч?

Тој е доказ дека е огромна пара ставено на 1.

Браво за борбу,после 4 месеца сам бија на кошарку,3 меч ми е овуј сезону,2 пут против Пеќ и едан пут Сигал:D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Како може квота за кец од 1,45,1,50,да достигне до 1,03 пред почетак на меч?

Тој е доказ дека е огромна пара ставено на 1.

Браво за борбу,после 4 месеца сам бија на кошарку,3 меч ми е овуј сезону,2 пут против Пеќ и едан пут Сигал:D
Па треба за плате хаххахахахахха да су местиле 2 9.5 ..... чао бела.. ама избори идев ѓора да се има алиби

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Другари ако гу формира СДС владу 600к+ евра буџет за следеќу сезону, наравно и да не се смени локална власт у Куманово, ми и Работнички конкуренти за титулу :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Убаво е да се види пуна сала (добро ичера беше далеко од пуну), кое срање е што немамо тим да можемо да ги бичкамо мзт и врапци у куманово.
За тија што играв сга куде нас свака част, толко им е знање амо стварно дечки се борив до максимум, а за нас остануе дека ќе се најде некое чаре за догодине да се направи тим и управа за па да можемо да гледамо узбудљиви утакмице...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ја би приоритет ставија на нов паркет и реновирање на салу, ама они си знаев. Следеќу сезону ако не се смени паркет очекују скроз да отиде, још малце му фали. Питање е дали ќе има тим следеќу уопште, остануе да видимо.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Абе тим ќе има, само прашање е какв ќе биде...
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Кој е прошја доле куде салу може да се изненади,почна реконструкција на салу ај нека е аирлија работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom