Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Бев во Близоо да прашам дали ќе има мрежна покриеност кај нас и ми кажаа не верувам дека ќе има таму си го имате телекабел сигурно со тоа сакале да кажат дека телекабел има предаватели за интернет и телевизија близу кај мене
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Здраво сакам да ставам интернет на телекабел а и телевизија дали има некој да ми каже каков им е интернетот и телевизијата
--- надополнето: 2 декември 2013 во 20:28 ---
Здраво сакам да ставам интернет на телекабел а и телевизија дали има некој да ми каже каков им е интернетот и телевизијата
Во село Инџиково Скопје
Земи пробно па ќе видиш дали ти одговара или не.
Јас мислам дека ќе бидеш задоволен од Телекабел, јас сум задоволен.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
15
Поени од реакции
0
Здраво дечки мене ме интересира нешто слично како Boom tv што го интересираше... Сакам од Blizoo да се префрлам на Телекабел пошто ми истекува договорот и пошто не сакам да заглавувам нови 24 месеци а колку што сватив на Телекабел е месец за месец односно без договори... Значи би го земал пакетот со 3 услуги и доколку може некој да ми ги потврди следниве работи.
Колку што разгледав од интернет страната 350 ден им е им е претплата за ТВ ( аналогна, дигитална и HD) доколку сте корисници + на интернет/телефонија преводи има нема колку често снемува и слично;
Е сеа како нов корисник претпоставувам дека инсталација на дигитален ресивер 300 ден мора да го доплатам. Други услуги ваљда нема. Дополнете ако грешам.
Телефонијата ги гледам цените ок но пошто многу не користам има месечна претплата 150 ден за телефонски број други услуги не гледам... Повторно дополнете ако грешам.
Интернетот приклучок нема ( како корисник на сите 3 услуги ) тој за за 500 ден ми изгледа во ред 15/1 мб/с гледам неограничен нормално да не се забегува, стабилен ли е;
Модемите гледам се 2500 ден и колку што разбрав остануваат пошто кај Близу треба да се вратат мислам кога ке завршиш со нив... И што значи ова реверс дали го разбирам добро го плакаш унапред 1500 ден (толку чини) и после ти ги одбиваат од сметка значи ако ги има овие 3 услуги 350+500+150=1000 првиот месец нема да платам ништо а вториот 500 ден? Ако е така а кога би се плакала другата цена од 2500 ден ?
И како нов корисник покрај првата месечна претплата од 1000 ден + 300 ден за инсталација на ресивер и 1500 ден ако го платам модемот ке ме фати 2800 ден однапред?
Гледам дека и локацијата е важна живеам кај Веро 2 во Карпош (кај Алумина). Благодарам однапред за сите мислења околу мојава тема...
Поздрав
П.С Има многу теми околу телекабел интернет/програма и сл. пошто незнаев каде да напишам овде пишав се надевам не згрешив.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дечки ме интересира некој да не ја знае дигиталната фреквенција за каналите Bliss,Scuz TV,Pop Chart,Flava итн за Штип? На интернет на страната ја нема фреквенцијата ама кај други луѓе со дигитални ресивери во телевизор ги има само неможам да видам на која фреквенција се сместени.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Добар е денес добар е... 3 минути чекам форумот да го отвори... цел ден од сабајле еве го по полоноќ... доообар дооообар телекабел :facepalm:
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Мамата нивна бре, од цел месец 7 дена асален интернет се на се.. Срање е телекабел у последно време.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
На дигиталната или?

Кај мене се појавија на аналогна а дигиталниот ресивер не го прескенирав ваљда и таму. Пишува 1 месец гратис а после тоа ќе се доплаќаат +200 денари ќе бидат некој пакет+.Се врти порака на инфо каналот.Баш ме интересира како ќе биде.Како и да е got my attention планирам да си ги претплатам
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Кај мене се појавија на аналогна а дигиталниот ресивер не го прескенирав ваљда и таму. Пишува 1 месец гратис а после тоа ќе се доплаќаат +200 денари ќе бидат некој пакет+.Се врти порака на инфо каналот.Баш ме интересира како ќе биде.Како и да е got my attention планирам да си ги претплатам
Да имаш инфо кој други канали би ги имало во тој + пакет? Малце прескапо ако е 200д само за еден HBO.... и каде може да најдам програмска шема за истиот? позз
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Да имаш инфо кој други канали би ги имало во тој + пакет? Малце прескапо ако е 200д само за еден HBO.... и каде може да најдам програмска шема за истиот? позз

HBO каналите се доплачаат фиксно 100 денари на сите оператори во Македонија кај се нудат. Шемата ти е достапна на
http://www.hbo.mk/
--- надополнето: 23 декември 2013 во 22:26 ---
HBO каналите се доплачаат фиксно 100 денари на сите оператори во Македонија кај се нудат. Шемата ти е достапна на
http://www.hbo.mk/

Денеска само грешам нешто незнам што ми е. 200 денари не 100.Аман и јас :)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
HBO на totalTV: 250 или 190 во зависнот од пакетот;
HBO на boomTV: 299 месечно, а промотивно 199, или пак за 349 во некој пакет со плус неколку канали;
HBO + HBO OD на MaxTV: 354
HBO на Телекабел: 200 денари;
HBO на blizoo: нема!
HBO на Telenet Kom: 220 денари;
HBO на Multimedia: 220 денари.

Мислам дека нема потреба од кмекање, јас за жал (или за среќа) сум на blizoo, па вие сега видете ;)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
343
Поени од реакции
448
Гледам повеќе не се врти на инфо каналот за НВО каналите а и на нивната страна во соопштенија е тргнато како новост што ли може да е д не се попишманија?:D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Според програмската шема гледам дека нема потреба ни да ги имам овие програми. Што сакам ќе си симнам хд и ќе си гледам кога сакам. :D
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Гледам повеќе не се врти на инфо каналот за НВО каналите а и на нивната страна во соопштенија е тргнато како новост што ли може да е д не се попишманија?:D

Стварно ги нема...Ама гледам кај мене на телевизор сеуште ги има каналите незнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom