Ваши кражби :)

Член од
10 декември 2011
Мислења
9
Поени од реакции
6
Mojta posledna krazhba e koga imav okolu 6-7 godinki.
Bevme vo edna prodavnica vo koja prodavaa shminki, venchinja, snolki, stegachi za kosa.. takvi raboti.
Jas koga vidov tolku mnogu stegachi gi napolniv dzepovite bez prodavachot da me zabelezhi (ili kojznae mozhebi i me vidol)
I si izlegovme so majka mi. Koga stignav doma i koa mi gi pretrese dzepovite i koga vide deka sum kradela mi reche da gi vratam vo prodavnica
ili ke spijam nadvor. A mene mi bilo mnogu sram da gi vratam kaj prodavachot i sedev cel saat nadvor i od togash nemam nishto ukradeno :icon_mrgr:
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Последна кражба пиво во литванија.На аеродромот коа стигнавме,надвор имаше фрижидери со пиво,а пошто врнеше немаше кој да не служи,моравме сами :D
 
2

~2A

Гостин
Ако добро се сеќавам мојата "најголема кражба" беше во 4то одделение се собравме 5 души и си рековме ќе украдиме нешто од продавница.....
И сеа смисливме "операција", еден да влезе да ја забушоткува продавачката,другите 4ца да земаат од картонот со смоки... :pos:
Арно ама тоа скалите тесни,па рековме сите еден по еден ќе земат по 1-2 пакетче со смоки.. сите одат по ред,јас последен....
И таман ги зедов тоа смоките ме фати паника станав и ме виде продавачката! :eek:
И ние шпринто низ долот бегаме дали бегаме,раце и нозе ни се тресат и го чекаме другарчево да се врати што беше во продавницата.Се враќа тој и ни вели:
-Сега ме претресуваше мене дали украдов нешто и ме прашуваше како се викате и во кое училиште учите...
(училиштето беше само 50тина метри оддалечено...)
И тој им кажал се.:facepalm:
Другиот ден се начекавме 4цата (5тиот не беше дојден на школо) и се договоривме да го налепиме него.... :)
Демек тој не терал да го правиме ова,тој бил некој си манга..... :pos:
И после часовите од школо отидовме во продавницата и се извинивме на продавачката и ден денес кога ќе поминам тука се присетувам на оваа кражба....
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Не можам јас нешто да украдам едноставно така сум издресиран.
Бевме 6 годишњаци, имавме формирано нешто како "банда", измислувавме разни глупости, на некого му текна ај ќе крадеме од продавница кој не украде од маалската продавница 3 мастики(ова беше нешто како лимит) или чоколатца не е член на бандата.
Немав срце за таква работа.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не можам јас нешто да украдам едноставно така сум издресиран.
Бевме 6 годишњаци, имавме формирано нешто како "банда", измислувавме разни глупости, на некого му текна ај ќе крадеме од продавница кој не украде од маалската продавница 3 мастики(ова беше нешто како лимит) или чоколатца не е член на бандата.
Немав срце за таква работа.
Ох златен тој имал последици од детството дека не го примале во бандата другарите, јас пак се чудам зошто е накурчен цело време чоеков. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom