Огласи за цимер/ка

Lunatic

Universal Warrior
Член од
27 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Здраво. Ние сме пар, имам сопствен стан во Кисела Вода, кај општината, на втори кат. Станот ќе го уредам во септември, ќе биде солидно опремен, со нов инвентар, сметка од човек 70 евра, сметките се многу мали, парното на 12 месеци. Станот се наоѓа на 15 мин пешачење од плоштад, и се наоѓа на многу убава и мирна локација. Потребни се две цимерки или пар. Поздрав.
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Барам секси цимерка со стан во Скопје :D

Шала настрана стварно барам цимерка или цимерки во Скопје со или без стан. Некаде во близина на УКИМ, не е проблем ако е пола саат оддалечено од факсот. Како и да е ако нема стан заедно ќе побараме е така. :D
 
G

_Ghost_

Гостин
Бараме еден цимер во Скопје. Моментално сме тројца, станот е во населба Пролет (попозната како Пролече). Кирија е 200 евра, по 50 од човек плус сметки. Станот е трособен, две спални, плус кујна со дневна и трпезарија во едно.
Сите сме студенти, јас на физика, едниот на медицина и третиот на информатика. Оваа година ми е четврта во истиов стан, условите се повеќе од задоволувачки.
Контактирајте ме на профил или приватна порака, за да се договориме за подетално.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
случајно ја здогледав темата....па ако некој во охрид барат цимерка нека ми пишит порака :)) блиску некаде до фту :))
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
1
Поени од реакции
1
Бараамее цимеркаа за стаан во центар, станот се наоѓа на 5 мин од споменикот на Александар ...
--- надополнето: Aug 20, 2011 4:55 PM ---
Бараамее цимеркаа за стаан во центар, станот се наоѓа на 5 мин од споменикот на Александар ...
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Барам 2 цимерки (студентки) за во Штип во Вила Мак екскулузив собата располага со сопствена бања и тоалет кабелска ТВ интернет парно греење и собарка Се наоѓа во строгиот центар на градот. Ако има заинтересирани пишете ми ЛП позз
 
G

_Ghost_

Гостин
Бараме еден цимер во Скопје. Моментално сме тројца, станот е во населба Пролет (попозната како Пролече). Кирија е 200 евра, по 50 од човек плус сметки. Станот е трособен, две спални, плус кујна со дневна и трпезарија во едно.
Сите сме студенти, јас на физика, едниот на медицина и третиот на информатика. Оваа година ми е четврта во истиов стан, условите се повеќе од задоволувачки.
Контактирајте ме на профил или приватна порака, за да се договориме за подетално.
Огласот не важи повеќе.;)
 

Rokerot

The Guitar Addict
Член од
30 април 2007
Мислења
218
Поени од реакции
20
3јца сме и бараме цимер/ка за стан позади Бисер во Аеродром, ќирија е 60 евра, сметките одат плус. За повеќе инфо пишете ми на @rokerot на твитер или facebook.com/rokerot на фб пошто кајгана нотификацииве слабо ги глеам.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Итно ни треба цимер или уште двајца цимери за во Штип ..... ако има некој со итсти потреби нека пише тука .....:)
Јас барам место за мене во Штип,пиши ПП да се договориме ако сеуште бараш цимер.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Бидејќи не видов ваква тема за Штип решив да ја отворам.Овде може да се бара цимери или да каже некој што издава стан за студенти.

Јас барам место за сместување близу Кампус 2, може и со двајца цимери кои бараат трет цимер или па со еден цимер, ако некој бара нека каже.

П.С не знаев каде да ја сместам темата па ја ставив овде, админи слободно преместете ја или избришајте ја доколку не развие дискусија.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Барам цимери со стан или само стан за издавање во населба Тафталиџе, Карпош или Центар - за од декември месец.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
8
Поени од реакции
1
Итно барам цимерки за во Штип со стан или без... Ако има заинтересирани ЛП
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Некој/а да бара цимер? Во близина на електро факултетот (К 1, 2, 3)? :)
Контакт по приватна или имате фб кај мене во потпис. ;)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ми треба една цимерка за во Скопје, центар. Ако има заинтересирани нека пишат приватна порака. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom