Депилација

Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Сакам да прашам што користите за депилација на интимните делови или преферирате бразилска депилација?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Истото и мене ме интересира.Дали можат да бидат опасни пошто се работи за интимните делови.Инаку ќе треба да спиеш со бричит в рака.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја мислам дека не е препорачлива депилација на интимни делови, особено не кај мажите. Може да доведе до пореметување на хормони. Ја така знам, па можда грешам.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Дај кажите нешто за после депилација за смируање на иритирана кожа, се депилирав али се нафрлав незнам зашто.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дај кажите нешто за после депилација за смируање на иритирана кожа, се депилирав али се нафрлав незнам зашто.

Купи бебешка пудра од бекутан.
Аман бе машки почнаја да се депилирет долу -.-
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
163
Поени од реакции
17
Дај кажите нешто за после депилација за смируање на иритирана кожа, се депилирав али се нафрлав незнам зашто.
Алкохол и бебешка пудра после депилација xD

--- надополнето ---

Сакам да прашам што користите за депилација на интимните делови или преферирате бразилска депилација?
Топол восок е најдобар.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Депилација-никако
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
[/COLOR]
Laserska depilacija: NIKAKO!! mene mi kazaa iskusni lekari deka toa ne ubavo nezz aj sto ne gi vadi vlaknata zasekogas tuku i deka bilo stetno za kozata:(
Inku jas si odam redkovno ednas mesecno na depilacija 350 mi zemaat za depilacija(noze i preponi) i sum mn zadovolna bidejki mene ne me boli skoro ic depilacija so vosok a so mesinka bidejki iam doma uzasno me boli i nozete posle mi se celi crveni i ne mi gi faka site:( veet lantite ne preporacuvam bidejki ne samo sto boli poveke tuku ako prv pat se depilirate moze da se povedite ako podolgo ja ostavite lentata ne kozata:(
Bricejne ni pod razno...mn poveke rastata potoa vlaknata no sepak se si e individalno kaj site luge razlicno e:)
Многу ефтино 350 за нозе и препони. Таму кај шо имам одено јас е 400 нозе, 200 препони и раце 250

--- надополнето ---

Во потрага сум по депилатор, па ако сакате да ми препорачате некој модел. Или барем кажете на која марка најмногу и верувате: Philips, Zepter, Panasonic, Rowenta....
Јас имам Philips и супер ми е, само што на нозете ми се појавуваат поткожни влакна, ама со секој е така :toe:

--- надополнето ---

некој да ми каже како да се спречат поткожните влакна кои се појавуваат по депилацијата???
И мене ме интересира тоа, и како да се залечат остатоците (белезите) од нив
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Се депилирам (т.е. ме депилираат:) ) само на интимниот дел со топол восок секако, и чат-пат на рацете...на нозете игра бричот.

Што се однесува до машките - машко без влакна за мене едноставно не е машко:icon_mrgr и сум му кажала на мојот ако некогаш се издепилира ќе го оставам(со исклучок на едно место кое поубаво изгледа средено) :icon_cool
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Се депилирам со топол восок - раце, нозе, интимниот дел...боли малку ама барем извесен период не се замарам, а и кожата не ми се иритира. Депилатор не ми се користи поради поткожните влакна, а за брич да не правиме муабет :S
 
Член од
23 август 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
НЕМОЈТЕ МАШКИ!! да бидам искрена коа ќе видам депилиран маж одма ми доаѓа некоја претстава на ПЕДЕР х)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Јас почнах на нозете да се депилирам.Првио пат ми беше ептен болно ама сега привикнах, не ми е до толку болно повеке трпам од претходно.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Немам намера, а во денешницата гледам многу се депилираат, глупо ми е стварно. Депилација, строго НЕ!
Боље така, машко сум, а како што читам и девојките сакаат (не)депилирани мажи. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom