Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

ЗА КОЈА ПАРТИЈА ЌЕ ГЛАСАТЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ 2024?

  • 1. Коалиција за европска иднина (СДСМ, ЛДП, НСДП, ВМРО-НП, ПДТ, ДСВМ, СРМ, СДА...)

  • 2. Коалиција „Твоја Македонија“ (ВМРО-ДПМНЕ, СПМ, ОМ, МКонцепт, Достоинство, ТМРО, ДС, ПОДЕМ, СДУ..)

  • 3. Коалиција „Храбро за Македонија“ (ГРОМ, ИНТЕГРА, ПЦЕР)

  • 4. Коалиција „Европски фронт“ (ДУИ, АА на Села, ЕДП, НД, ДПТ, Унија на Ромите, БДС)

  • 5. ПП Левица

  • 6. Коалиција „Вреди“ / „Vlen“ (БЕСА, Алтернатива, Демократско движење, АА на Таравари...),

  • 7. Движење ЗНАМ - За наша Македонија

  • 8. Единствена Македонија

  • 9. ПП Нова Алтернатива

  • 10. ПП Аваја

  • 11. Европско граѓанско движење (Група избирачи Џула Челику)

  • 12. Македонска Ера трета / Македонски независни листи - суверенисти

  • 13. Твоја партија

  • 14. Родина Македонија

  • 15. ПП Десна

  • 16. ПП Демократи

  • 17. Работничка партија

  • Не знам / неопределен / зависи од предизборните кампањи

  • Нема да гласам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.725
Поени од реакции
2.098
Спаси ме боже од болните луѓе што се накажани.
Татаро шошонски.
Govedo. Da doagjash od poshirokoto semejstvo na slikarite Korubin koi ostavile pechat I da bidesh predavnik.
Prodadena dusha.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.735
Поени од реакции
4.436
битно е стево да испадне во овој круг, пошто ако пројде може со помош на учк да добие ако им продаде нешто.
Сметаш дека е можно такво сценарио?
А што остана за продавање/предавање, се предадоа/продадоа!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.723
На избирачкото место каде што јас гласав утрово имаше застој поради проблем со избирачкиот список - на една жена пред мене не и дозволуваа да гласа затоа што имала Љ во презимето, а во избирачкиот список ја пишувало со ЛЈ. Наводно кај сите било исто, буквата Љ никаде ја немало во презимињата во списокот. По пола саат застој и консултации и откако максимално ја измалтретираа жената што и онака едвај одеше, и дозволија да гласа.

Не бе, ова е траги-комедија, ова не е држава!
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.313
Поени од реакции
2.320
Вечер ако не влезе, дај боже да не влезе, ќе биде “готово толку од оваа држава, се селам”.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.392
Поени од реакции
3.241
На избирачкото место каде што јас гласав утрово имаше застој поради проблем со избирачкиот список - на една жена пред мене не и дозволуваа да гласа затоа што имала Љ во презимето, а во избирачкиот список ја пишувало со ЛЈ. Наводно кај сите било исто, буквата Љ никаде ја немало во презимињата во списокот. По пола саат застој и консултации и откако максимално ја измалтретираа жената што и онака едвај одеше, и дозволија да гласа.

Не бе, ова е траги-комедија, ова не е држава!
Тешко на браќата Љуљзим Љутви и Љатиф.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.825
Поени од реакции
33.723
Тешко на браќата Љуљзим Љутви и Љатиф.
Не знам како е со почетната Љ во презимето, јас гласам на избирачко место каде сите се презиваат на С, жената имаше Љ на средина во презимето.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.392
Поени од реакции
3.241
Не знам како е со почетната Љ во презимето, јас гласам на избирачко место каде сите се презиваат на С, жената имаше Љ на средина во презимето.
Ќе се снајде Лјулјзим.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
647
Поени од реакции
1.776
Колку ретарди има на форумов не ми се верува. Дури и некои членови што сум ги мислел за попаметни ме изненадуваат со своите мислења на темава.
Сега ми станува јасно зошто сме на дното по интелегенција во Европа и зошто е државата таму кај што е.

На Македонија моментално и треба памет, мудрост, стратегија...а не еуфорија, одмазда и делење.

Денеска а и на 8 Мај е важно само едно, секој еден Македонец да излезе и да гласа без разлика за кого.

Значи излези и гласај и не мрси муда.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
968
Поени од реакции
458
Сметаш дека е можно такво сценарио?
А што остана за продавање/предавање, се предадоа/продадоа!
Баш гледав Стока 2019 победил 58 илајди гласа разлика со подршка на дуи и алијанса на Албанците во втор круг. Битно е Гога да има денес повеќе разлика од тие 58 илајди … и да бидеме реални Гога и Стока ќе идат втор круг .. тие приказни Ванковска , Стевчо ќе оделе се за мали деца и надвор од реалноста .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom