La Liga Santander 2023/24

Шампион?

  • Барселона

  • Реал Мадрид

  • Атлетико Мадрид

  • Реал Социедад

  • Виљареал

  • Реал Бетис

  • зошто не сопрев после Атлетико?


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.697
Ние в година не играме ЛШ само за да се фокусираме во лигата, мислете му ја :icon_lol:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.024
Поени од реакции
1.956
I kako od slikava so cel obem pomina topkata mnogu me interesira.
Ne e gol, ako sudime po slikava, ne e zasto faka nad linijata, ama sramota e sto u 2024 ovie nemaat gol tehnologija, ne znaev za ova, bruka.
Што знам, глеј му го коленото линија, а рацете уште толку внатре... Ми делува на гол.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.324
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.625
Поени од реакции
18.107


Како и да е, брука од Тебас. Лига ко шпанската да нема goal line технологија...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.828
Бахахахахахарселона
Стек што носел несреќа според Оби вештерот и Санклер Баба Ванѓа. Сантиаго Бернабе слабиот стадион според Урко Тумбе Кафе.
Белингам лошиот според Ванче Иеро.

И така браќа мои и Оби, утре или вечер ако не умрам од алкохол ќе пуштам некоја слика од стадионот. ШТАЛА МАДРИД!!!!!

ДЕХЕЕХЕХЕЛ БОХОХОЈ
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
627
Поени од реакции
1.213
Бахахахахахарселона
Стек што носел несреќа според Оби вештерот и Санклер Баба Ванѓа. Сантиаго Бернабе слабиот стадион според Урко Тумбе Кафе.
Белингам лошиот според Ванче Иеро.

И така браќа мои и Оби, утре или вечер ако не умрам од алкохол ќе пуштам некоја слика од стадионот. ШТАЛА МАДРИД!!!!!

ДЕХЕЕХЕХЕЛ БОХОХОЈ
Се гледа дека ајле си испил, никогаш не сум рекол дека Белингем е лош, барем така памтам.

Се на се, интересна утакмица за мене, Реал чим примеа гол се пуштаа во појака брзина и враќаа одма, Вини усра неколку зицери и да изгубеме ќе требаше да го редам во шо ќе ми дојде тоа. Јамал го испржи Камавинга во прво полувреме ама тоа е, не му е на Камавинга позицијата лев бек, а имаше моменти Камавинга каде шо свака му част како успеваше да се заврте и да прочита играта, да виде сите каде се и да изнесе топка на перфектен начин.

Најслатко вака со победа во 90+ против најголем ривал, џабе Атлетико ги частеа барса 6 бода кога на крајот барса не частеа нас 6 бода хехе.

Де Јонг се повреди ама јебига, ко да не знае кога пуца Валверде дека треба да се трга, со помин нека му е братот од првента не мислев дека е некоа повреда туку така се излежава ама отиде јабана.

Честито титула, заслужено. Кога ги губиш двата меѓусебни дуели нема што да се наоѓа замерки, и бодовите од Алмерија и Виљареал немаше да ни помогнат.

Следната сезона Мбапе во Реал, Маркез во Барса. Сите светци нека ни се напомош. :(
Фала за честитката, не е официјално уште ама тоа е тоа ваљда, а за следната сезона не се секирај ќе имаш ракиица, лесно ќе миниш хехе.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.828

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.654
No hard feelings bro, се заебавам.
Автоматски споено мислење:


Па еден од нас беше. :)
Се заебавам и јас бе броски. :ljubove: Неможеш да не урочиш Урко кажа си седел горе со гулабите далеку е. Кога го затворија кровот тебе те прашале да видиш дали е убаво затворено. :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.828
Се заебавам и јас бе броски. :ljubove: Неможеш да не урочиш Урко кажа си седел горе со гулабите далеку е. Кога го затворија кровот тебе те прашале да видиш дали е убаво затворено. :pos:
Абе кога видов каде ми е картата ми се слоши, ама реално не сте свесни каков стадион е Бернабе, немам видено нешто подобро. Скоро најгоре бев, имаше 5-6 реда над мене, а се гледаше како да си негде на средина (пример на Градски). Атмосферата беше срамотно очајна, 90.000 луѓе на стадион, а на стенд ап на оној Марјан од Битола е погласно. Али секако не се доживува секој ден вакво искуство, сведочиш на текма со 5 гола, пресврт и гол во последна минута.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.654
Секаде е така. Колку повисоко толку повеќе ти се отвара периферниот вид и поширока ти е сликата. Дури би рекол подобро горе, отколку позади головите.

Прекрасно искуство е, особено шпански стадион во пролетни месеци. Бернабе и Камп Ноу се прилично тажни со атмосфера, али сепак скоро 100к луѓе на едно место кога ќе падне гол е јако. За фанатична атмосфера само Севиља-Бетис дербито, таму е лудило.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
За пичкино влакно не прошла целосно топката.
На крај правилна одлука од ВАР собата, ама јебига Чавито не издржа а да не се брука во врска со судиите на уште една пресконференција.

Тебас нека се рбе у гз, за следна сезона пак нека му изгласаат зголемување на платата.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom