Криминалци и криминални групи во МК

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.137
Поени од реакции
21.053
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
223
Поени од реакции
199
Повеќе личи на предупредување него на смислено убиство. да сакал да убие .. ќе убиел ај тоа по бајрам уште денес 3ден после нека му ја мислат
Автоматски споено мислење:

Албанците ретко да користат супстанци, многумина од нив ни цигари ни алкохол не користат.
Но на комар губат големи пари, се коцкаат многу.
И не заборавајте на убави жени и девојки ич не жалат и колата ќе и ја даде само негова да биде
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.007
Поени од реакции
14.833
Včera vo Idrizovo pri pretresot od strana na specijalcite bile otkrieni 2 tunela. Posle toa bil povikan kamion so beton, najverovatno gi betonirale tunelite.
Dali nekoj od ,,gostite,, svatil deka nema političko osloboduvanje od segašnava garnitura, pa se rešil sam da si ja pobara slobodata?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.042
Поени од реакции
1.960
ОВа е последица од убиството што се случи пред извесен период во тетовската болница, каде членови на сега нападнатата фамилија (Терзија) , убија еден од браќата , а друг ранија (од с. Гајре). Па сигурно сега овие последниве сакаат да се одмаздат или да вршат терор над фамилијата на првите.
 
Член од
21 јануари 2024
Мислења
18
Поени од реакции
7
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2021
Мислења
45
Поени од реакции
60
Dali stvarno mislite deka sipcite napravija tolku mnogu pari. Od droga(lihvarstvo i reket)… ?… najvise pari napravija od tenderi od dui…
Парите што ги земаат од продажба на супстанци, одма ги коцкаат, на валкан начин дошле и на валкан начин ке ги потрошат.
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
498
Поени од реакции
526
Dali stvarno mislite deka sipcite napravija tolku mnogu pari. Od droga(lihvarstvo i reket)… ?… najvise pari napravija od tenderi od dui…
Od sve napravija
Dali stvarno mislite deka sipcite napravija tolku mnogu pari. Od droga(lihvarstvo i reket)… ?… najvise pari napravija od tenderi od dui…
Od se se napraeni I se pusteni vo normalen tok parite. Vlozeni vo gradeznistvo, Kapital, peralna na pari stanavme
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
567
Поени од реакции
1.988
Od sve napravija

Od se se napraeni I se pusteni vo normalen tok parite. Vlozeni vo gradeznistvo, Kapital, peralna na pari stanavme
И во фудбалски клубови, Прва Македонска фудбалска лига повеќе од пола е албанска, на добар пат е и втората лига. Воска, Струга, Беса, Арсими и ред други новокомпонирани албански екипи настанаа последниве неколку години.
 
Член од
4 септември 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добро брат , пилотите од арачиново се способни да направат нешто онакво ? Толку точно , прецизно , спремно физички , психички , вештински , логистички , без никаков траг , без никаква грешка , потполно успешна мисија , без емоции во центар на главен град во угостителски објект и тоа во внатрешна канцеларија ......Мора да си воено и полициски специјално обучен.

Да , има повеќе верзии за причината , нарачателите , извршителите ....не спорам , само тврдам дека без да помине низ "филтрите на државните служби" ова неможе да се случи , просто е не изводливо и тоа е тоа.
Ако сакаш ке ти предложам некоја книга , ке имаш по широк поглед на овој полусвет - подземје , лека ноќ.

Каде можам да ја најдам таа книга другар?
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
81
Поени од реакции
238
Ако тајната служба има врска со ова тогаш мораат да се ослободат од извршителите преку други чистачи слично како оние французите кои беа одговорни за авионската несреќа на Борис Трајковски подоцна умираат од наместени сообраќајни несреќи и слично.
Кај го има тој податок за французите?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.981
Остај го Аудиофил.Зад сите кулиси ја знае вистината.:pos:
Врска нема овоа што го зборува.
Дај демантирај ме со твоите докази бидејки нема никаква врска тоа што сум го напишал.
Автоматски споено мислење:

Кај го има тој податок за французите?
Го имаше,сега е избришан како и многу други работи што не смеат јавно да останат ради нечии интереси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom