Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.048
Поени од реакции
2.589
daj be ne lupaj... sve bese namesteno i spremno sekako. za da ne se prifatat rezultati treba pred se megunarodnata da e so tebe a tie go mestea cel proces. vidi kolku ima so ne se popisani i pak nisto nema da se smeni.

stav imase inaku i site go znaeme. nisto ne smeni toa isto kako i sve drugo sto bese nasila izglasano.
Немаше став, не повика на бојкот со кој автоматски ќе го направеше истиот нерелевантен. Вака им заврши работа на Албанците да ги набилдааат бројките на Албанци во Македонија кои реално ги нема толку, џабе само го дриблаа народот од Дпмне и собираа “потписи против пописот“ за на крај веројатно истите потписи да завршат во некоја корпа. Исто се испичка и со референдумот 2018 дури 3,4 саат потпладне откако виде дека има мала излезност испадна и кажа дека он немало да гласа за истиот, фала но таков „лидер“ не ни треба.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Немаше став, не повика на бојкот со кој автоматски ќе го направеше истиот нерелевантен. Вака им заврши работа на Албанците да ги набилдааат бројките на Албанци во Македонија кои реално ги нема толку, џабе само го дриблаа народот од Дпмне и собираа “потписи против пописот“ за на крај веројатно истите потписи да завршат во некоја корпа. Исто се испичка и со референдумот 2018 дури 3,4 саат потпладне откако виде дека има мала излезност испадна и кажа дека он немало да гласа за истиот, фала но таков „лидер“ не ни треба.
imase. ete i sam vikas imale i akcii protiv toa ama ti si kurton i glupicok pa treba da ti crtame. imas miljon luge na forumot sto ne se popisaa, pocni od "deckoto" sto se buni za popisot, valjda i ti ne se popisa, imase celi maala kade ni popisnicar ne dojde i nikom nista na kraj... samo filmovi si pravite so nebitni stvari odkako gi donesovte gomnata na vlast.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.774
Поени од реакции
6.627
Немаше став, не повика на бојкот со кој автоматски ќе го направеше истиот нерелевантен. Вака им заврши работа на Албанците да ги набилдааат бројките на Албанци во Македонија кои реално ги нема толку, џабе само го дриблаа народот од Дпмне и собираа “потписи против пописот“ за на крај веројатно истите потписи да завршат во некоја корпа. Исто се испичка и со референдумот 2018 дури 3,4 саат потпладне откако виде дека има мала излезност испадна и кажа дека он немало да гласа за истиот, фала но таков „лидер“ не ни треба.
+ ги натера пак луѓето од сабајле во недела да трошат пари, време и дел од својот сон за потписи за Гордана, иако на крај, ја поднесоа нејзината кандидатура со потписи од пратеници.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.892
Поени од реакции
35.339
Aма за ова оној ќуран кумановски го немаше никаде нешто да бекне, ниту пак оној папагал скопски почувствува потреба да каже нешто на прес-конференцијата што ја свика за да го одбрани Фуркан.

Прегледај го приврзокот 412162
Прегледај го приврзокот 412161
„ Nuk dua të besoj, por po del që kjo është e planifikuar në shtabin e #VMRO-së!, Не сакам да верувам, но испаѓа дека ова е планирано во штабот на #ВМРО! „

imagesвв.jpg images.jpg

...колку што го следам Фуркан, побајаги незгодно новинарски коментари во последно време за главните на Алијансата на Албанците, за ДУИ, за судските извршители, а сега дали „го мести“ некој ВМРО за префорсирано однесување на полицијата врз Фуркан, а во позадина други организатори тријат раце, зезната работа за да се знае вистинската вистина!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
+ ги натера пак луѓето од сабајле во недела да трошат пари, време и дел од својот сон за потписи за Гордана, иако на крај, ја поднесоа нејзината кандидатура со потписи од пратеници.
tragedija u picku mater...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.648
da sigurno do micko e da gi prifaka brojkite.... dime gi prifati? sto smeni toa?
До Мицко е.

Според тоа како изигра за пописот и името, знаеме дека ќе пуши албански курови исто ко СДСМ.
Све ради пуста желба на америчка амбасада да им се допадне.

Ако Левица почне да пуши кај Албанците и нив ќе ги смениме. Тоа е.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.048
Поени од реакции
2.589
imase. ete i sam vikas imale i akcii protiv toa ama ti si kurton i glupicok pa treba da ti crtame. imas miljon luge na forumot sto ne se popisaa, pocni od "deckoto" sto se buni za popisot, valjda i ti ne se popisa, imase celi maala kade ni popisnicar ne dojde i nikom nista na kraj... samo filmovi si pravite so nebitni stvari odkako gi donesovte gomnata na vlast.
Единствен куртон и глуп на темава си ти, само оној Шекспир ти е можеби конкуренција. Мицко ја избра најлошата варијанта за тој попис, ниту риба ниту девојка. Заради тоа немање на конкретен став дали да се попише или да се бојкотира еден куп граѓани останаа поделени вклучително и неговото членство, поголемиот дел се попишаа (во страв од финансиски казни) а многу бојкотираа па тоа директно допринесе бројот на Албанци да се зголеми значително и сега да се вработуваат во администрација. Значи ако пописот имаше неправилности и за тоа Дпмне собираше потписи да не се одржи, требаше да останат принципиелни и да повикаат на бојкот.

Така скоро 1 милион Македонски граѓани ќе бојкотираа и пописот ќе немаше легитимитет
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.463
таксист не ми е јасен, Македонец до коска и верник како заглавил со комунистиве.
Воедно и цар за разни типови игри на зборови и акроними. :cool:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
До Мицко е.

Според тоа како изигра за пописот и името, знаеме дека ќе пуши албански курови исто ко СДСМ.
Све ради пуста желба на америчка амбасада да им се допадне.

Ако Левица почне да пуши кај Албанците и нив ќе ги смениме. Тоа е.
treba prvo da bidat nesto za da gi smenis. ovie nedojdeni pusat kaj furkan.

i ne e radi zelba za dopaganje nego e za da opstane partijata i da ima koj sega da se bori. bez kaleto ako imas 7-8 miljardi dolari da doniras da sredime dolgovite ok, ako nemas ti trebaat za zal.
Автоматски споено мислење:

Единствен куртон и глуп на темава си ти, само оној Шекспир ти е можеби конкуренција. Мицко ја избра најлошата варијанта за тој попис, ниту риба ниту девојка. Заради тоа немање на конкретен став дали да се попише или да се бојкотира еден куп граѓани останаа поделени вклучително и неговото членство, поголемиот дел се попишаа (во страв од финансиски казни) а многу бојкотираа па тоа директно допринесе бројот на Албанци да се зголеми значително и сега да се вработуваат во администрација. Значи ако пописот имаше неправилности и за тоа Дпмне собираше потписи да не се одржи, требаше да останат принципиелни и да повикаат на бојкот.

Така скоро 1 милион Македонски граѓани ќе бојкотираа и пописот ќе немаше легитимитет
ne. micko kaza sve jasno za i kurtoni kako tebe sa sfatat sto treba i kako a pritoa da nema problemi so kaleto. ako ne si se popisal znaci si sfatil. ako si se popisal pokraj sve glup si, pomiri se toa.

pogolem del ne e popis. se znae sto e popis i kako i koj se uslovite vo cel svet.

1mil ako go bojkotirale bojkotot e uspesen. i sega sto pravime?
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.629
Поени од реакции
3.435
Единствен куртон и глуп на темава си ти, само оној Шекспир ти е можеби конкуренција. Мицко ја избра најлошата варијанта за тој попис, ниту риба ниту девојка. Заради тоа немање на конкретен став дали да се попише или да се бојкотира еден куп граѓани останаа поделени вклучително и неговото членство, поголемиот дел се попишаа (во страв од финансиски казни) а многу бојкотираа па тоа директно допринесе бројот на Албанци да се зголеми значително и сега да се вработуваат во администрација. Значи ако пописот имаше неправилности и за тоа Дпмне собираше потписи да не се одржи, требаше да останат принципиелни и да повикаат на бојкот.

Така скоро 1 милион Македонски граѓани ќе бојкотираа и пописот ќе немаше легитимитет
Те молам наведи ми по кое прашање Мицко имал цврст став :icon_mrgr:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.850
Поени од реакции
13.766
Една од најодвратните работи во нашиот политичко-медиумски простор е лешинарењето врз смртта на децата убиени на Смилковско, најмоструозен настан во Македонија од 1944 година, а веројатно и подолг период во мирнодопски услови.


Стопати требаше да ја слушнеме вистината, нели сме биле лажни, на крај и Фетаи, не откри ништо ново, туку ги обвини истите луѓе.

Сега, повторно Фуркан ја вади таа теза дека друг стои позади убиството и обвинети се погрешни луѓе, без никакви докази. Демек се знае кој само може да биде виновен во Македонија, а кој не смее и само е жртва на монтировки.

И нормално дека никој нема да го повика да даде докази, да го повика на одговорност затоа што ја злоупотребува смртта на тие деца, додека глуми херој и јасно ни кажува како независен новинар, кој смее, а кој не смее да биде власт.


Нема да се јават оние борци против лажни вести и милион други организации.


1000012435.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom