Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.367

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.710
Епа ти по сатанизмот нели не советуваше утре да не читаме хороскоп
Јас не сум по сатанизмот, ниту спомнав такво нешто, само одговорив на прашање дали да чита човекот хороскоп утре и му реков да не чита дневни хороскопи по веснициве или портали :coffee:

Астрологијата не е дневен хороскоп на некој портал на кој што напишале: јарци внимавајте на црвен автобус! :)
 
Член од
22 декември 2023
Мислења
212
Поени од реакции
176
Јас не сум по сатанизмот, ниту спомнав такво нешто, само одговорив на прашање дали да чита човекот хороскоп утре и му реков да не чита дневни хороскопи по веснициве или портали :coffee:

Астрологијата не е дневен хороскоп на некој портал на кој што напишале: јарци внимавајте на црвен автобус! :)
Знаеме
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.710
Знаете, но не кажувате дека 12те знаци со 12те куќи, собрано со 7те планети во исто толку куќи и ѕоѕвездија, на тоа пак и 4-5 соодноси на 7те планети една на друга во комбинација од местоположба во 360 степени круг дава нешто многу посложена слика од мислењето на неупатените дека стрелец со подзнак лав ќеима исти особености со секој роден доцна есен, на полноќ ќе биде ист со селој друг роден во тој час...

Бесконечни се комбинациите и разликите... нели? :coffee:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.258
Знаете, но не кажувате дека 12те знаци со 12те куќи, собрано со 7те планети во исто толку куќи и ѕоѕвездија, на тоа пак и 4-5 соодноси на 7те планети една на друга во комбинација од местоположба во 360 степени круг дава нешто многу посложена слика од мислењето на неупатените дека стрелец со подзнак лав ќеима исти особености со секој роден доцна есен, на полноќ ќе биде ист со селој друг роден во тој час...

Бесконечни се комбинациите и разликите... нели? :coffee:
Читаш ли натални карти? Ми треба консултација за нешто.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Леле колку смешни искази, тврдења, мислења и изразувања се изначитав овде! :D
Само Хептаграм покажа познавање по темата, во тие неколку реченици што ги пиша. :)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.784
Поени од реакции
9.561
Леле колку смешни искази, тврдења, мислења и изразувања се изначитав овде! :D
Само Хептаграм покажа познавање по темата, во тие неколку реченици што ги пиша. :)
Heptagram e mnogu umno covece, nacitano e mnogu...sto se odnesuva do horoskopi, natalni karti, jas mu veruvan na prof.Zoran Krstevski, poznat astrolog.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.621
Поени од реакции
18.094
Знаете, но не кажувате дека 12те знаци со 12те куќи, собрано со 7те планети во исто толку куќи и ѕоѕвездија, на тоа пак и 4-5 соодноси на 7те планети една на друга во комбинација од местоположба во 360 степени круг дава нешто многу посложена слика од мислењето на неупатените дека стрелец со подзнак лав ќеима исти особености со секој роден доцна есен, на полноќ ќе биде ист со селој друг роден во тој час...

Бесконечни се комбинациите и разликите... нели? :coffee:
11 планети се

Screenshot from 2024-03-31 12-34-09.png

од кои персонални и најважни се 5

Screenshot from 2024-03-31 12-37-08.png
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.710
Значи уште повеќе комбинации... може некој да проба комбинаторика да најде можем број на комбинации, иако мене ми оди дека лимес турка кин бесконечност...
Толку и различни "судбини" и "типови" луѓе кои за една иста ствар нахразлично би реагирале...

Астрологија инаку не е за верување, треба знаење и анализирање на човекот... :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.621
Поени од реакции
18.094
Значи уште повеќе комбинации... може некој да проба комбинаторика да најде можем број на комбинации, иако мене ми оди дека лимес турка кин бесконечност...
Толку и различни "судбини" и "типови" луѓе кои за една иста ствар нахразлично би реагирале...

Астрологија инаку не е за верување, треба знаење и анализирање на човекот... :)
Со оглед на тоа дека и други планети беа откриени може и на 15 да го качиме бројот на планети. :)

Муабетот за астрологија и карактери на луѓето е кога луѓето би живееле во вакум без да имаат било какви интеракции со било што друго. Но, луѓето се оформени од нивните искуства, а сите искуства се индивидуални и уникатни, следствено на тоа и нивните реакции/манифестации на резултатите од искуствата ќе бидат различни. Ако се земе големата слика на сите луѓе тогаш добиваме теорија на ентропија и теорија на хаос.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.668
Поени од реакции
11.710
Со оглед на тоа дека и други планети беа откриени може и на 15 да го качиме бројот на планети. :)

Муабетот за астрологија и карактери на луѓето е кога луѓето би живееле во вакум без да имаат било какви интеракции со било што друго. Но, луѓето се оформени од нивните искуства, а сите искуства се индивидуални и уникатни, следствено на тоа и нивните реакции/манифестации на резултатите од искуствата ќе бидат различни. Ако се земе големата слика на сите луѓе тогаш добиваме теорија на ентропија и теорија на хаос.
небитни се физичките планети кои наса или роскосмос ќе ги дефинира, не оди така :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.621
Поени од реакции
18.094
небитни се физичките планети кои наса или роскосмос ќе ги дефинира, не оди така :)
Како оди ондак? :)

Зошто би биле небитни?

Pallas00°12'20"00°40'30"−00°22'30"
Juno00°14'15"00°39'00"−00°18'00"
Vesta00°16'15"00°36'00"−00°17'32"
Chiron00°02'00"00°10'00"−00°06'00"

Еве еден текст

 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
324
Поени од реакции
1.001
Значи јас сум комбинација јарец - рак. Кажите ми тоа што ми мења у животов и дали ме прави помалце идиот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom