Кое е Вашето „црвено знаме“ (red flag)

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.719
Каква случајност.
Јас забележав дека придвижувањето на материјата во просторот ја креира илузијата за време и имам дискутирано и пишувано на таа тема, да не бидам лажно скромна, ама книгата од која учат на филозофски, а е баш за материјата во просторот е пишана од мене. Илузија и време. Ја знаеш, сите ја знаат...



Ама.... Навивам за фудбалски клуб.
И сега?
И сега...и сега ништо. Ти ќе ми станеш форумскиот - недостижен turn on, а навивањето во случајов е засенето од напишаното погоре, се разбира, доколку е вистина.

Не сум чул за книгата а би сакал да ја додадам во мојата колекција. Како би можел да ја добијам молим лепо :pipi:
Автоматски споено мислење:

Да знам на шо си само вака искулиран чело ти љубам.
На Mystical Qabalah и The Cube of Space :LOL:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
Не бе,зшто спомнуете опијати.
Дискусија за тајмтравел,теорија на релативитет и Анштајнизам и те како е вајтфлег куде спротивни полови.

Е што,за каса де папел ли ке дискутирамо.
Малце да ги размрдамо електрони пред секс.
Квазари,пулсари,фотони,кондоми...
Тој су сфе афродизијаци кои праиф поненормалан оргазам.

Едит.Шалу се за кондоми,такој ми дојдесфа по редослед.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.440
Поени од реакции
9.348
И сега...и сега ништо. Ти ќе ми станеш форумскиот - недостижен turn on, а навивањето во случајов е засенето од напишаното погоре, се разбира, доколку е вистина.

Не сум чул за книгата а би сакал да ја додадам во мојата колекција. Како би можел да ја добијам молим лепо :pipi:
Колега, Вие се сомневате во моите искази, а баш тоа е моето црвено знаме. Недоверба.

А за книгата, жал ми е распродадена е. Од следниот примерок каде ќе дискутирам овој пат за материјата во воздухот, ветувам дека ќе ви чувам примерок.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 831

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.719
Колега, Вие се сомневате во моите искази, а баш тоа е моето црвено знаме. Недоверба.

А за книгата, жал ми е распродадена е. Од следниот примерок каде ќе дискутирам овој пат за материјата во воздухот, ветувам дека ќе ви чувам примерок.
Зарем очекуваш, колешке, доверба во виртуелно алтерего?

Те држам за збор, да знаеш.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
Зарем очекуваш, колешке, доверба во виртуелно алтерего?

Те држам за збор, да знаеш.
А дали сакаш она тебе да те држи за тфоето цевено знаме? :icon_mrgr:

Ај да не иду офтопик.
Редфлег. Да е флегма и да не знае да напраи добар ручак,а камоли јајца у уста... на око де.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
А дали сакаш она тебе да те држи за тфоето цевено знаме? :icon_mrgr:

Ај да не иду офтопик.
Редфлег. Да е флегма и да не знае да напраи добар ручак,а камоли јајца у уста... на око де.
Шо да знае она, ти правиш ручек она ќе амка јајца.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
Шо да знае она, ти правиш ручек она ќе амка јајца.
Е тој пред едну годину дозна што е.У Куманово викаф ламкај јајца.Хаја луд ритуал.

Абе на страну тој што ја знам добро да спреам ручеци,еве искрено и жена ми знае.Ама ја ск да сам бекрија мераклија ергенлија,жими сфе стфарно,ако не знае да напраи добар гра или например мусаку,ондак она нема визију,нема перспективу.
Ако незнае да ги комбинира состојке, зачини и температуру на шпорет,далеко од тој дека ке знае да комбинира сс предизвици и ситуацие у иднину.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Е тој пред едну годину дозна што е.У Куманово викаф ламкај јајца.Хаја луд ритуал.

Абе на страну тој што ја знам добро да спреам ручеци,еве искрено и жена ми знае.Ама ја ск да сам бекрија мераклија ергенлија,жими сфе стфарно,ако не знае да напраи добар гра или например мусаку,ондак она нема визију,нема перспективу.
Ако незнае да ги комбинира состојке, зачини и температуру на шпорет,далеко од тој дека ке знае да комбинира сс предизвици и ситуацие у иднину.
За грав и мусака ли е проблем, абе мазник да истегне тука те освојува ко мало дете на цреша.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Од следниот примерок каде ќе дискутирам овој пат за материјата во воздухот,
А што, ова ко материјата или законите на физиката различни да се во вода или воздух?
Или идеален вакум :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
За грав и мусака ли е проблем, абе мазник да истегне тука те освојува ко мало дете на цреша.
Мазник е зелник? Или на куманофски зељанче.На комитски баница? Или Кукуш?
Или мазник е некоја издепилирана ерогена зона? Леј муабети хаха.
Мазниот предел над половиот орган хахаха.

Не озбиљно, месени работе су тешки,треба си традиција и занат.Да се пренесе од колено на колено.
А обично ручно месење е по'лсно.И не мора да се пренаса од цицку на цицку,или помодерно гз.
Зшто стфарно бе ск,кој меси цицку?
Тој си е за бебе,нека си цица,гз е бре за месење и стискање,а по најмодерно и шамарање. Да се знае бре што е секс,лупај по гз не гледај куде га стављаш :ROFLMAO:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Мазник е зелник? Или на куманофски зељанче.На комитски баница? Или Кукуш?
Или мазник е некоја издепилирана ерогена зона? Леј муабети хаха.
Мазниот предел над половиот орган хахаха.

Не озбиљно, месени работе су тешки,треба си традиција и занат.Да се пренесе од колено на колено.
А обично ручно месење е по'лсно.И не мора да се пренаса од цицку на цицку,или помодерно гз.
Зшто стфарно бе ск,кој меси цицку?
Тој си е за бебе,нека си цица,гз е бре за месење и стискање,а по најмодерно и шамарање. Да се знае бре што е секс,лупај по гз не гледај куде га стављаш :ROFLMAO:
Мазни препони и мазник или тегната пита е друго, само на кој до шо му е :icon_lol:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.646
Мазни препони и мазник или тегната пита е друго, само на кој до шо му е :icon_lol:
Зоки и Владе моуд он хаха

На мене ми е до две мазни јајца,тоес измеѓу мазни сицилијумски љушпе.Без мембрану и жолчка,само белка хаха
За полоф орган ли зборимо или на кој му е дојдено до што?
Хаха што би кажаја Владе зна ли се шта?

Мене ми е дојдено да замеси нешто,па за секс ке се снаваѓамо,ке гурамо и протерамо.

Добра пита се памти.Лош секс се забравља и се тражи чаре за апдејт.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.754
Зоки и Владе моуд он хаха

На мене ми е до две мазни јајца,тоес измеѓу мазни сицилијумски љушпе.Без мембрану и жолчка,само белка хаха
За полоф орган ли зборимо или на кој му е дојдено до што?
Хаха што би кажаја Владе зна ли се шта?

Мене ми е дојдено да замеси нешто,па за секс ке се снаваѓамо,ке гурамо и протерамо.

Добра пита се памти.Лош секс се забравља и се тражи чаре за апдејт.
За месење и тегнење пита збориме, а за секс нема лош секс ако се има прљава машта.
И зелни е закон сукан тенок, ќе ме тераш да се засукам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom