Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798
Што ти е бе, порано кога игравме фудбал, доаѓаа некои да бранат во фармерки со засукани чорапи преку нив, а горе дрес со се голмански ракавици. :facepalm:
Хахаха ја вака на физичко цел живот :D
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.746
Поени од реакции
6.466

Каур прободел Албанец и го довел до долга кома заради девојка. Коментарите прочитајте ги.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.798

Каур прободел Албанец и го довел до долга кома заради девојка. Коментарите прочитајте ги.
Можам да замислам само каква е реалната приказна и која е позадината на сето ова.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Eве ви класичен пример на куропушач на овие од малцинствово, па и понатаму тешете го кога ке плаче дека изгубил пари на комар. (Имам емпатија, ама за вакви гниди, за жал не).

18 utakmici nemate pobeda protiv Shkendija.
Da bev shi ptar od srekja dvapati ke go udrev sunet i toa so motorna pila... alal da Im e na shipkite bravo.
Vo pravo si ne e za roba ovaj, samo za kuce da mu daes da pasi vo planina i potoa da mu go ispushi na kuceto poso bil grd kako kamen samiot si kazuva...
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Eве ви класичен пример на куропушач на овие од малцинствово, па и понатаму тешете го кога ке плаче дека изгубил пари на комар. (Имам емпатија, ама за вакви гниди, за жал не).
Vo slucajov ti si klasicen kuropusac im go pusis na navivacite od Vardar.

Jas sum realen im ja pisav vistinata 18 utakmici nemaat pobeda protiv Shkendija.
Nekoi od navivacite se nalutija sto e i razbirlivo.
Jas ne sum im dushman niti pak kriv za nivniot neuspeh.

Tie navivaci na Vardar ne se nisto povekje makedonci od mene tuku naprotiv, jas sum dete od covek koj ja obucuval vojskata uste pred vojnata, vo vremeto koga sme imale chista vojska, denes i vojskata ni e poshiptarena.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Vashiot problem se vika "Stokholmski Sindrom", znaci vie go sakate vashiot abuzer. Ne mozhe edno da razberete, deka ova drzava ja drzhat stabillna albancite, bidejki 1710924484710.png so 25 % kutat, i ushte zemat samo toa shto megunarodnite naci im go davat. Bez da se pokushavat sam da gi zemaat svoite pravi.

Srbite vo prviot moment bi ve napagale.

1710924484710.png
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.195
Vashiot problem se vika "Stokholmski Sindrom", znaci vie go sakate vashiot abuzer. Ne mozhe edno da razberete, deka ova drzava ja drzhat stabillna albancite, bidejki so 25 % kutat, i ushte zemat samo toa shto megunarodnite naci im go davat. Bez da se pokushavat sam da gi zemaat svoite pravi.

Srbite vo prviot moment bi ve napagale.
Вие ја држите нестабилна. Нула допринос за било какво напредување во државата. Доволно е да се види каде имате апсолутна власт, Тетово. Најѓубре град што може да постои е денес. 50% од извршната власт се албанци, а нели 25% се албанци. За црн кур не ве бива за нешто реално да придонесат тие 50% од извршна власт. Како у 18 век гомната низ сред село ви течат и воопшто не се ни буните за тие работи. Последниот каур во Арачиново го убивте 2006-2007, пак ви е каурот крив?

Незнам уште кој прави ви фалат. Може да наброиш баш ме интересира, еве појди од тебе кои права ти фалат? Јас гарантирам дека нема да знаеш што да напишеш.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Вие ја држите нестабилна. Нула допринос за било какво напредување во државата. Доволно е да се види каде имате апсолутна власт, Тетово. Најѓубре град што може да постои е денес. 50% од извршната власт се албанци, а нели 25% се албанци. За црн кур не ве бива за нешто реално да придонесат тие 50% од извршна власт. Како у 18 век гомната низ сред село ви течат и воопшто не се ни буните за тие работи. Последниот каур во Арачиново го убивте 2006-2007, пак ви е каурот крив?

Незнам уште кој прави ви фалат. Може да наброиш баш ме интересира, еве појди од тебе кои права ти фалат? Јас гарантирам дека нема да знаеш што да напишеш.
Politicki go drzime, za sve drugo shto si pisuel, mozhe da razgovarame bidejki vo mnogu recenici imash pravo.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
Фотографии од погромот во 2004 на туркошиптаpските дивјаци извршен врз Србите на Космет


Овие турски кучиња уште не се свесни што ги чека кога ќе се смени геополитиката
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
117
Поени од реакции
264
Фотографии од погромот во 2004 на туркошиптаpските дивјаци извршен врз Србите на Космет


Овие турски кучиња уште не се свесни што ги чека кога ќе се смени геополитиката
ako znaes ti sto e geopolitika jas uste ednas cel ke go secam :ROFLMAO:
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
931
Поени од реакции
3.667
ako znaes ti sto e geopolitika jas uste ednas cel ke go secam :ROFLMAO:
Не, не чувај го за кога ќе дојде моментот да имаат свињите повеќе за јадење :D
Автоматски споено мислење:

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
17-ти март беше Кристалната ноќ на Албанците. Мислеа дека ќе успеат за една вечер да ги исчистат Србите од Косово, али не им успеа. Сепак направија повеќе злосторства кои ќе се памтат.

Наскоро доаѓа нашата кристална ноќ, кога ни масакрираа деца на Велигден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom