Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.012
Поени од реакции
55.290

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Урко

Истотака Урко
Ima razlika od mrs u pm, do aj be mrs u tri lepe pizde materine idi tamu gotvi neso peri ke ti ebam toa ae preku kur ne zamaraj vise ke ti ebam toa zenskata verzija na Kostic, pa uste i provocira tuka aaaaa pa preku kur, te toleriravme 2-3 nedeli ama nema vise labavo daj zgubi se tamu sirok sokak ti ebam, nesto sto jas sekako ne go rekov i toa moze mnogu lesno da se vooci.

Taka da toa bese od onie kulturnite mrs u pm duri i so mala doza na respekt sepak ete ajde atletiko malce dusi tuka navivaat pa i devojka, ae neka se poraduva malce toa e, radi reda kazano drugarski bez nekoj da se navredi i taka i ke ostane. Mozebi trebase da ja dodadam i edna od najlosite frazi vo istorijata na frazite, ''Sportski Pozdrav'', ama toa za nekoja druga prilika.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Ima razlika od mrs u pm, do aj be mrs u tri lepe pizde materine idi tamu gotvi neso peri ke ti ebam toa ae preku kur ne zamaraj vise ke ti ebam toa zenskata verzija na Kostic, pa uste i provocira tuka aaaaa pa preku kur, te toleriravme 2-3 nedeli ama nema vise labavo daj zgubi se tamu sirok sokak ti ebam, nesto sto jas sekako ne go rekov i toa moze mnogu lesno da se vooci.

Taka da toa bese od onie kulturnite mrs u pm duri i so mala doza na respekt sepak ete ajde atletiko malce dusi tuka navivaat pa i devojka, ae neka se poraduva malce toa e, radi reda kazano drugarski bez nekoj da se navredi i taka i ke ostane. Mozebi trebase da ja dodadam i edna od najlosite frazi vo istorijata na frazite, ''Sportski Pozdrav'', ama toa za nekoja druga prilika.
Не се љутам бе јас и све да ми окараше јебига сега вие мене ме одравте кога не тепавте во Милано сега ќе си трпите пуштено ремет.
Да испаднеа Атлетико синоќа на гла ќе ми се клаевте, не биди пиче таков си е редот :backa:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не се љутам бе јас и све да ми окараше јебига сега вие мене ме одравте кога не тепавте во Милано сега ќе си трпите пуштено ремет.
Да испаднеа Атлетико синоќа на гла ќе ми се клаевте, не биди пиче таков си е редот :backa:
Ae neka osvoi cholo, nie vrieme i u globala smesno se nervirame ama od site sto ostanaa ako za nekoj taka malce ke se naviva radi reda toa ke e atletiko najverojatno, ama uslovot za da oni napravat klasicno iznenaduvanje i ogromen upset i sama znaes koj treba da e, Real u nitu edna varijanta, i da imas sreka da umrat od smrt i Siti u paket so niv nekako. Scenario mnogu tesko izvodlivo, ama toa ti e realnosta, istoto i za nas ke vazese vo slucaj da pominevme. Sportski pozdrav, hehe.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Ве читам и се чудам кај заслужил Атлетико да помине бе ? Со што заслужи ?

Ако ги согледаме двата меча Интер заслужи да помине , во Милано немаа ни еден шут Алт Мадрид , додека Интер вчера имаа две супер шанси зицери сами пред голман на Турам и Барела , имавме 1/4 финале до 86 минута ..крај на муабетот

Атлетико имаше многу среќа во двата мечеви со промашаните шанси на Интер , криво ми е што испаднавме од послаб противник , никаква игра нема Атлетико , испаѓаат во 1/4 ..

Инзаги утна со замените , ама зицерите на Турам и Барела не чинеа 1/4 , чиста среќа за Атлетико затоа и одеа на пенали , само таму може да не победат ..
..
 
Последно уредено:

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Ве читам и се чудам кај заслужил Атлетико да помине бе ? Со што заслужи ?

Ако ги согледаме двата меча Интер заслужи да помине , во Милано немаа ни еден шут Алт Мадрид , додека Интер вчера имаа две супер шанси зицери сами пред голман на Турам и Барела , имавме 1/4 финале до 86 минута ..крај на муабетот

Атлетико имаше многу среќа во двата мечеви со промашаните шанси на Интер , криво ми е што испаднавме од послаб противник , никаква игра нема Атлетико , испаѓаат во 1/4 ..

Инзаги утна со замените , ама зицерите на Турам и Барела не чинеа 1/4 , чиста среќа за Атлетико затоа и одеа на пенали , само таму може да не победат ..
..
Не заебавај, прекалкулиравте, отидoвте како да имавте 3:0 од првиот натпревар, 90 мин изгледав и освен тие 2 зицера, друго ништо не изигравте -а атлетите од 1 до 90 мин изиграа машки дури и во 90 та мин можеа да ве решат со стативата.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.930
Грешка број 2, колку обиди имавме да задржаваме време, да лежат на терен и да се овозможи играчиве да земат воздух и да одморат? Нула, ова е несвојствено за екипа што чува резултат, тука најдобро се оцртува целокупното неискуство на тимов ама ова во глобала под дифолт се подразбира и стварно не ми е јасно како самите играчи ова не го правеа, а и Инзаги не можам да го сфатам зашто не им го сугерираше. Најмногу ради тоа што беа уморни го зборам ова, а после и за ебаното време иако овој беше спремен 10 ммин да продужи али небитно тоа.
Ова цело време го мислев за време на натпреварот. Ако веќе се браниш и противникот е во ритам, мора да фаулираш насекаде. Не ми е јасен пристапот, на пример кога игравме со она гомно од екипа, Севиља, не убија од фаули. Се надигруваш додека можеш, ако не можеш тогаш земи сечи ја играта. Неверојатно е како се однесуваа на терен.

Фудбалот некогаш е суров, убеден сум дека да не го примевме оној смешен гол кој психолошки не уби, ќе поминевме лесно, сосема поинаков тек ќе имаше натпреварот. Од друга страна, мора и да созреат и не смеат да паѓаат психички како вчера. Тоа е тоа искуство кое Syn го спомнува, не се согласувам со @Mondonico кој пиша на другата тема дека е ова резултат на преценување поради играње во слаба лига, но блиску е Мондо: ова е резултат на неверување во сопствените можности бидејќи немаш противници да те тестираат неколку пати во годината, да видиш што можеш што не можеш. Немање самодоверба, со други зборови.

За квалитетот, го имаме доволно да поминеме ваков Атлетико, но го немаме доволно да стигнеме далеку. Играме цела сезона со двајца напаѓачи и доволно е еден натпревар да не им оди, како вчера, и толку е. Нема кој да влезе да направи разлика. Средината со Микхтаријан и Чаланоглу е супериорна во Италија ама не и во ЛШ, ни требаат физички посилни играчи. Инзаги го игра Ерменецот премногу често во решено првенство, човекот не може да се соземе.

На крајот, ова е добра лекција за Инзаги, има огромен напредок човекот но во ЛШ секоја грешка се казнува. Немаше никаква потреба од оние измени на 1-1, да ги оставеше како што беа уште 10 минути ќе беше многу подобро. Па ако примиме гол и бидне 2-1, тогаш види какви измени можеш да правиш за продолжение. Тој фрли се на една карта при 1-1, испаничи и се деси што се деси. Не плукам по него, да не се разбереме погрешно, ни достави Скудето и сезона за паметење. Се надевам дека во иднина ќе оди похрабро, и тој а и играчите.

За пеналите, шта речи а не заплакати. Секој може да промаши пенал, ама изборот на играчи вриштеше. И што знам, веќе никој не се обидува да го прати голманот на една и да шутне на друга страна, само рогање што појако и ако биде.

Тоа е, дај втора ѕвезда на грбот и одиме понатаму.

П.С.
Костич, ќе те банирам до смрт братче, не ми е проблем воопшто.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Тоа е, дај втора ѕвезда на грбот и одиме понатаму.
Втора ѕвезда на грб, пресадена коса на Класен преку врски од Чалха во Турција, па кои сме ние да не сме задоволни од сезоната :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Не заебавај, прекалкулиравте, отидoвте како да имавте 3:0 од првиот натпревар, 90 мин изгледав и освен тие 2 зицера, друго ништо не изигравте -а атлетите од 1 до 90 мин изиграа машки дури и во 90 та мин можеа да ве решат со стативата.
Па тие два зицери ни беа за 1/4 доволно беше една да влезе , не се тоа обични шанси ...а да те потсетам дека Атлетико во Милано немаше шут на гол , не држи вода муабетов дека Интер нишо не изигра , среќа имаа Атлетико ...
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Па тие два зицери ни беа за 1/4 доволно беше една да влезе , не се тоа обични шанси ...а да те потсетам дека Атлетико во Милано немаше шут на гол , не држи вода муабетов дека Интер нишо не изигра , среќа имаа Атлетико ...
Ок. И овие се од Мадрид, а знаеме среќата од кај извира реално:)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Братот Костич денеска има да се направи лом на сметка на Интер. Очекувам до после во темата "Што јадете во моментов?" слика од вотка и џоинт. :LOL:Убедливо најдобар ден му е во 2024.
Остај го Ио, нека го денес бар, се гледа дека е лојален на форумот. А и одамна немало некоја строфа од прти бе ге во Драга Кајгана. :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.444
Братот Костич денеска има да се направи лом на сметка на Интер. Очекувам до после во темата "Што јадете во моментов?" слика од вотка и џоинт. :LOL:Убедливо најдобар ден му е во 2024.
Остај го Ио, нека го денес бар, се гледа дека е лојален на форумот. А и одамна немало некоја строфа од прти бе ге во Драга Кајгана. :pos:
Магистерски труд може да се прави на него. Гледајте го во Фан Клуб Јунајтед, мозочни клетки се губат по пораз на Јунајтед.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.012
Поени од реакции
55.290
Магистерски труд може да се прави на него. Гледајте го во Фан Клуб Јунајтед, мозочни клетки се губат по пораз на Јунајтед.
Ова ми е најјако, влагам да читам фан клуб и секое мислење ми делува на несериозно пошто има хаха реакција, ко градинка сте. :D

Костич стварно те прашувам, без заебанции и слично, што имаш против Интер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom