Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Нека бранат резултат и друг пат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.929
Да не зборуваме за пенали, на Лаутаро треба да му се забрани да припари до белата точка во ЛШ во случај на пенал завршница.
Не го обвинувам него, и да дадеше гол најверојатно ќе испадневме. Но факт е дека е многу лош изведувач на пенали.

Дечки, ве донесов до тука со „тепавме“, доста беше. Игравме ужасно денес, не ги искористивме шансите, направивме тон грешки и во одбрана, во средината ни треба прајм играч, не Микхтаријан, човекот 20 топки продаде денес. На крај и лоши измени и тоа е тоа. Многу бевме нервозни, ни фали тоа искуство и смиреност во ЛШ. А веројатно ни фали и квалитет, малку во средина, и уште двајца напаѓачи.

Одиме сега да рушиме рекорди во Италија и тоа е тоа.

@cholismo, честитки!
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Најголема кривица има Инзаги, земал ми брани резултат цело второ полувреме.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Најлош Интер вечерва, заслужен пораз и испаѓање.

Пенал шутерите мајко мила.
Ќе браниме сеуште активен резултат при 1:1 леле мајко.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Убедливо најлошо издание годинава, штета на ваков натпревар влегоа без желба за победа , поготово со одморен прв тим. Честито за Атлетико , изгинаа денес и заслужено продолжија понатаму.

Треба сега да се консолидираат и да завржат со Сериа А сезонава што е можно порано , мада и тоа им е приоритет а шлаг ке беше да завршевме лига шампиони бар полу финале.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Пола кило виски го испив. Од нервози. И за шо? За џабе!
Мене ме боли сеа шо че треба играч да продаваме :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Турам уште кога ја утна таа колосална шанса и кога изведуваше глобтротер со некои безвесни потези на средина на терен сакав да изгубиме и да не поминеме понатаму.

Измените беа џек пот, Чоло брка резултат, Инзаги чува сеуште активен резултат и става одбрана.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.284
Се посравме реално. Ајде у прво имавме контрола иако Атлетико имаше иницијатива, дадовме гол, претходно имавме шанса преку Дамфрис, примивме глуп гол и у второ полувреме тотално самите се закопавме со 2-3 чисти шанси за гол плус Инзаги и неговите бедни измени. Симеоне става миџети напред овој ја напуни одбраната со двометраши. Барела најверојатно се сецна при шутот ама Бастони никако не смееше да искача. У остатокот од мечот бевме тотално ништо, пеналите се трагикомедија и приказна за себе. Заслужено пројде Атлетико, ајде тоа е што е сеа, малце горчлив вкус останува со оглед на тоа што скоро и да ја го имавме двомечот у раце, идеме у Серија А да завршиме работа. Одлична сезона тераме, јеби га ајде.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Неискуство бе, не одра тоа денес, не одра, неискуство од сите страни реално излезе на површина, секако знаевме дека се недораснати за голем успех годинава, ама премногу си дозволија денес и правеа некои работи што не се својствени за екипа што сака да зачува резултат.

Да тргнам од играчите кои делуваа преимпресионирано на моменти, правеа пацерски грешки, им се тресеа нозе и во зицер ситуации потфрлаа, ко Турам на пример, кој мислам дека прв пат игра во ЛШ у кариера, т.е. грешка сум една сезона Менхенгладбах сигурно играа ЛШ ама ништо посебно секако.

Ама еве пример, од тактичка гледна точка, како браневме 1-1? Турам преуморен, не постоеше на крај, средината една измена само и двајца кои едвај стојат, овие двајца кумуваа за голот зашто не беа во состојба да бранат тука и да сечат пас до Депај. Ако веќе се брани 1-1, се појачува или одбрана, во случајов со 5 назад тоа не е потребно, или средина, каде можеше да влезе некој место Турам и да се фрли све на една карта, тоа ние не го направивме.

Грешка број 2, колку обиди имавме да задржаваме време, да лежат на терен и да се овозможи играчиве да земат воздух и да одморат? Нула, ова е несвојствено за екипа што чува резултат, тука најдобро се оцртува целокупното неискуство на тимов ама ова во глобала под дифолт се подразбира и стварно не ми е јасно како самите играчи ова не го правеа, а и Инзаги не можам да го сфатам зашто не им го сугерираше. Најмногу ради тоа што беа уморни го зборам ова, а после и за ебаното време иако овој беше спремен 10 ммин да продужи али небитно тоа.

Имаме за што да жалиме без оглед на се, не се забораваат лесно оние 1 на 1 шанси што ги имавме, нарочито таа на Турам, ама генерално гледано заслужија на крајот од денот Атлетико пролаз даље све ако се земе у предвид, можда и пеналиве беа реален крај за едните или за другите.

Тоа е, идеме даље, заверка на скудето и тоа е тоа, ова е уште една лекција за мистерот на клупа, лани ни се посреќи ждрепката, сека малце посериозен противник кој сезонава е во катастрофална форма, и се сопнавме, и самите сме криви за истото. Следна година мора со поголеми апетити да влеземе и тука, редно е, после 3 години и билдање искуство, и секако со уште поширок ростер.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да не го заборавам и безвесното пливање во празно на Павард кога ја пецна топката по што примивме гол.
Недозволиво за тој дел од теренот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom