Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Реално, би ни направил услуга. Ова се игра од средина на Јуни, до средина на Јули, значи кога фудбалерите се на пауза, нема апсолутно никаква потреба да се учествува на оваа шарада.

Иначе дебиливе сеуште нема да му го раскинат договорот на Погба, ќе чекале циганов да поднесе жалба, па кога ќе дошла другата одлука за 7-8 месеци, тогаш ќе размислеле што чекори ќе превземат. Ебиветар клуб станавме... Земи бе раскини му договор, гони го у пичку матер, со ништо не си заслужил во вториов мандат да земеш плата...ѓубре нигерско
Па не баш 50мил даваат само за учество.

Иначе идиотите мора да ае спогодат со погба за оштета, тоа е цел проблем.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Составот за вечер. Средината вришти...

Screenshot_20240303_113813_edit_5361504898259843.jpg
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Јас сум за УЕФА да ни дадат уште една година неиграње во Европа, барем ќе не куртулат од резилење и замарање преку работни денови
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Ееех бе на што губим живци у недеља пред спиење. Бенифициран стаж треба да ти дада да си навијач на Јуве.

И тоа за безпари се нервирам, нив кур ги боли со милиони. Мамицата глупа у пичка а ова Влаховиќ денеска ко Амаури е
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Вечерва

Шчезни = Кименти
Камбиасо = Григера
Алкараз = Сисоко
Киеза = Красиќ втора полусезона
Мирети = Фелипе Мело
Илинг = Молинаро
Влаховиќ = Амаури
Сандро = Бонучи без Келини и Барѕаљи
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ане очај ќе играт ќе постигнат 2 гола од никакви полу шанси. Сега ќе прст шанси не знат голот да го погодат…. Тоа е Јувентус

и фала курцу Киеза.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
И одма ја усраа.

Од нивни гол истрчаа да ја фатат одбиенава....

п.с. Нонгето е глупо, ама сите останати кои дозволија распадори да стигне прв до топка, заслужуваат пониска „оцена“.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Всушност, да се исправам...стартов на Нонж ептен потсеќа на Фелипе Мело
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Пешки до торино цела 11ка
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
И зошто го извади него уствари?

Зошто не извади некој од останатите кои дозволија играч да ги претрча и да им го шибне, а беше позади нив?
Голем .!. ако направил пенал. Други низ сезонава 100 пати поголеми глупости направија, па никој не ги казни.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Фактички проблемот е друг во Јувентус. Играчите ни се глупи. Со фудбалската интелигенција 0.

10 играчи пред гол линија ти по земја да шутниш…..или местат нема друго објаснување искрено.

ги вративме во игра за ЛШ Наполи а ние ќе го изгубиме 2то место од мртов милан кој неможи тим со 8 играчи да победи. Не Оти ние сме поарни ама ај ..
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Од 20 метри се залета овој на одбивната и пак ја стигна пред цела одбрана :icon_lol:

Само за ова би ги вратил пеш до Торино.

Некоја среќа да не сполетеше да го испадат ова говедото некако, било кој да назначат, макар значело 4-5 порази по ред да нанижеме.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Кој аматеризам од Алегри со Нонж... Ај што направи пенал ко глуп коњ направи, ок 18 години има, ама не му ни даде шанса да се поправи за грешката одма го седна на клупа. Фактички со овој потег му ја еба кариерата уште пред да му почне, ќе го гледаме детево за 2-3 сезони во Робур Сиена, Манфредонија или Киево ако се состават пак.


Веќе нема ни потреба да му ја пцујам ќерката на морбидниов, ова е веќе трагедија со тимов. Нека обезбеди топ 4 (иако ќе повторам, поарно ич да не идиме европа) и нека си ги спакува куферите. Треба свежа крв во тимот, како играчки, така и од тренерски аспект
 

Kajgana Shop

На врв Bottom