А1 Македонија (VIP)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
900
Поени од реакции
550
некој да знае дали се работи за привремен прекин или има трајни измени за слободните национални тв канали,
претходно само со надворешна антена се гледаа 6-7 македонски канали од пред 2-3 дена само мтв ја има, пробано и со прескенирање на канали ама состојбата е таа,
не дека се големи пари за да се претпатат на кабелска ама бидејќи се работи за пензионери кои и онака освен тие други канали нема шанси да пуштат ( само вести, турски и утрински емисии се гледаат) едноставно немаат потреба.
prijavi vo aek na 190

A1 namerno pravi prekini za da moras da se pretplatis
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.180
Поени од реакции
5.056
Sega na DVB-T ( So Obicna Antena ) Telma Kanal 5 Sitel Alfa Alsat ima ili nema bidejki se televizii so nacionalna Tv koncesija i so obicna antena mora da gi ima
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.064
Поени од реакции
1.181
до пред неколку денови ги имаше сите национални, сега има само од мтв каналите овие другиве што ги наброја ги нема затоа прашав дали некој знае дали е привремено или трајно прекинато емитувањето, ако е трајно ќе ги приклучуваме пензионериве на кабелсите иако реално немаат потреба од толку канали
Автоматски споено мислење:

Ne mi se veruva, kaj mene se dostapni celo vreme bez dopolnitelna pretplata.
ај ако сакаш пиши ми ги фрекфенциите да пробам рачно да ги внесам, на автоматско скенирање не ми ги појавува
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
753
Поени од реакции
789
до пред неколку денови ги имаше сите национални, сега има само од мтв каналите овие другиве што ги наброја ги нема затоа прашав дали некој знае дали е привремено или трајно прекинато емитувањето, ако е трајно ќе ги приклучуваме пензионериве на кабелсите иако реално немаат потреба од толку канали
Автоматски споено мислење:


ај ако сакаш пиши ми ги фрекфенциите да пробам рачно да ги внесам, на автоматско скенирање не ми ги појавува
610 000 MHz za Sitel, Kanal 5, Alsat, Telma i Alfa
570 za MRT 5 i 4
538 za MRT 3.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.064
Поени од реакции
1.181
денес проблемот се реши сам како што и се создаде без никаква интервенција т.с со автоматско прескенирање кое тв го прави најверојатно на секое пуштање, фала на сите што се обидовте да помогнете.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.256
Поени од реакции
632
Прво A1 Xplore TV па сега и ова со претплатава. Ја фатија удолницата
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.038
Поени од реакции
1.295
Смеат, ова е легален начин пропишан според АЕК. Прашање на време беше кога ќе почнат вака
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.648
Поени од реакции
11.853
Смеат, ова е легален начин пропишан според АЕК. Прашање на време беше кога ќе почнат вака
Значи тоа старото правило "муштеријата секогаш е во право" не важи повеќе. :D

Колку ми е само мило што од поодамна ги откачив овие идиоти, и воопшто не ми е жал до денешен ден.

За волја на вистината сеуште имам припејд бројче од А1, но го користам исклучиво и само за плаќање на зонско паркирање и за ништо повеќе.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.344
Поени од реакции
3.713
они дека смеат смеат, законски те известуваат и имаш право да не прифатиш, туку ние што си ќутиме и трпиме е тоа не смее!
Ete taka,tuka e problemot si kjutime i pak kako koga bese mobimak sam pod 1200 nemase pretplata so 0 uslugi pa trebase cosmofon pa Vip zada se simne seto toa na okolu 400/500mkd.
Ama sega odi vo obraten pravec ....samo se pokacuva .! A toa e na steta na korisnicite i telekom i a1 sekogas se so mnogu dobivka...samo nie osiromasuvame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom