А1 Македонија (VIP)

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Во договорот стои за доколку има можност за оптика ќе има оптика, ако не кабелски, ама се вадат дека засега немаат можност. Затоа прашувам од членовиве како се докопуваат до оптика и на кои места.
Ние имавме интернет преку Доксис, ама ни стигна известување од А1 дека од 15 март Доксис технологија нема да биде употреблива и дека треба да се префрлиме на оптички кабел за да не ни ги прекинат услугите.
И се пријавивме. Дојдоа, наместија.
Интернетот е многу побрз.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.250
Поени од реакции
3.633
Nejkam da gi sporeduvam pak so MOVE ke mi kazete deka sam si se reklamiram ama navistina e daleku podobro i ima podobar kvalitet na kanalite a za cenite da ne sporeduvam.
Nee samo za reklama, napravete pritisok,deka potencijalni klienti baraat test userr i pass od 7 dena pa posle da odlicat ...bidejki od start 24m,za nesto sto ne si go videl + najzavisno e od stabilen internet koj eve nekolku nedeli +20 denovi-popladne Prilep go nema(go nema ni A1/neotel,kds,Tk)bidejki site odat na istiot kabel od MZ,(zeleznici)edniot kabel e za telekom drigiot za site ostanati ...
Автоматски споено мислење:

Помини до Телекабел за back up опција да имаш ако имаш потреба од интернет, оти и така в петок е први март земи си за 600 денари 40/40Mbps и терај.
I tk, i Kds/neotel se na istiot opticki kabel(infoto e od Kds i A1)bidejki Tk, Prilep preku neotel odi vcera i tie isto so limitiran protok koj sto nee dovolen,osvem za chat 3/3 bese vcera(sto nee mozno da se gleda Xplore/movee/iptv ....
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
715
Поени од реакции
740
Nee samo za reklama, napravete pritisok,deka potencijalni klienti baraat test userr i pass od 7 dena pa posle da odlicat ...bidejki od start 24m,za nesto sto ne si go videl + najzavisno e od stabilen internet koj eve nekolku nedeli +20 denovi-popladne Prilep go nema(go nema ni A1/neotel,kds,Tk)bidejki site odat na istiot kabel od MZ,(zeleznici)edniot kabel e za telekom drigiot za site ostanati ...
Автоматски споено мислење:


I tk, i Kds/neotel se na istiot opticki kabel(infoto e od Kds i A1)bidejki Tk, Prilep preku neotel odi vcera i tie isto so limitiran protok koj sto nee dovolen,osvem za chat 3/3 bese vcera(sto nee mozno da se gleda Xplore/movee/iptv ....
Јас дури престојувам во Прилеп имам уба брзина од 40/40, е сега оддалечен сум можи од рутерите ама супер си е.
Ние имавме интернет преку Доксис, ама ни стигна известување од А1 дека од 15 март Доксис технологија нема да биде употреблива и дека треба да се префрлиме на оптички кабел за да не ни ги прекинат услугите.
И се пријавивме. Дојдоа, наместија.
Интернетот е многу побрз.
Да, во фаза на исфрлање е Доцсис и ќе мора полека по полека да ве префрлаат на оптика.
ПС: Пушти speed test да ја видам брзината како е на А1 оптика.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
830
Поени од реакции
489
Netflix preku A1 stigna i vo Srbija... pak Makedonija posledna :(

 
Член од
16 јануари 2018
Мислења
198
Поени од реакции
54
A1 se najdobri vo momentov so televizija I internetot top usluga najdobri na pazarot jas sum zadovolen so nivnite uslugi samo sega utnaa so xplore tv prethodno bese podobro
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.179
Поени од реакции
4.717
A1 se najdobri vo momentov so televizija I internetot top usluga najdobri na pazarot jas sum zadovolen so nivnite uslugi samo sega utnaa so xplore tv prethodno bese podobro
А претходно утнаа кога во фиксната телефонија почнаа да ги наплатуваат разговорите кон сите фиксни мрежи вклучувајки ја и нивната а со години беа бесплатни.
Автоматски споено мислење:

1709336942444.png
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.250
Поени од реакции
3.633
А претходно утнаа кога во фиксната телефонија почнаа да ги наплатуваат разговорите кон сите фиксни мрежи вклучувајки ја и нивната а со години беа бесплатни.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 408298
Vakvi izmeni za +100ka,im isprajkaat na site so postari tarifi i od one selekt ,i od vip tarifi ama site se so +10/15gb ama i +100mkd.!
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
некој да знае дали се работи за привремен прекин или има трајни измени за слободните национални тв канали,
претходно само со надворешна антена се гледаа 6-7 македонски канали од пред 2-3 дена само мтв ја има, пробано и со прескенирање на канали ама состојбата е таа,
не дека се големи пари за да се претпатат на кабелска ама бидејќи се работи за пензионери кои и онака освен тие други канали нема шанси да пуштат ( само вести, турски и утрински емисии се гледаат) едноставно немаат потреба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom