NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    64
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Тешко срање е ал старот последниве 10 години,а уште поголемо срање беа куцањата на Браун може да се каже најлоши во историјата на ал стар натпреварите.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Браун треба да биде кривично гонет за забивањето преку човек што седи, па уште и откако закуца демек ја покри фацата со рака... :tapp::tapp: Грев гревосан.
Кога тогаш, некој ќе закуца онака обично без човек без ништо, и после тоа ќе стави црни цвикери како Саша Матич и ќе му дадат бел стап во рака, а судииве 50ки ќе го наредат.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.022
Поени од реакции
11.212
Треба нешто да праат за олстсрот. Го ебаа во времето на најголемиот ГОАТ на сите времиња ака Леброн. Никаков натпреварувачки дух. Нека турат која страна тепа да има предност во финалето.


И можат да турат 1 на 1 турнир како што играат на припремите репката. Знам имаше видеа од Дурант вс Букер и ред други. Барем ќе биде поинтересно.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.182
Уште отприлика некои 25 натпревари по екипа до крај на сезона.
Тек сега почнува интересното, особено што и на истокот и на западот во некои 5-6 победи се од 1 до 6 место екипите.

Кој да му знае како ќе заврши сезоната и дали ќе има дополнителни повреди кај клучните играчи. Единствено Бостон и Минесота се „недопирливи“ на првите места, другите играат топло ладно и до последно коло ќе се колат за подобра позиција.
Кливленд стигна до 2 место на истокот после враќањето на Мичел во тимот + Мобли и Гарланд се вратија од повреди, комплет се.
На западот Далас фати корак и сега си е на некое 7 место. Со оглед шо Бил кај Феникс поќе е повреден сезонава него на терен мислам дека можат лагано и до 6 да догураат, ако не и погоре. ГСВ влезе исто во Плејин со 10 позиција.

Биче крви до колена и убавото е што никој не е безбеден на ниедна позиција, буквално неизвено треба да е до последната утакмица шо значи ќе падни темпото многу порано и ќе гледаме интересни ПО завршници на натпреварите уште пред сам ПО.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.707
Поени од реакции
2.998
Morant, Zion I Anteto treba da ucestvuvaat na zabivanja, tie zabivaat jako. Anteto da ucestvuva mislam deka ke pobedi.
Автоматски споено мислење:

Onaj McClung zabiva preku Shaq haha znaci skokot mu e 2 metra i 20cm...
Pa i ne bas.. skokot se meri od stapalata a ne od madinjata pa nagore..
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.182
Оние болните на ЕСПН видоа Ембиид се повреди и Јокич со Дончич ќе водат трка за МВП, оп веднаш менаа плочата.
Факинг Тејтум заслужил да е МВП на сезона. Тејтум бе, секоја трета утакмица шо ја игра со 30+ поени и шо Бостон ќе биди носен на плеќи од Браун ако овај е повреден или пропушти натпревар.

Извади ги Лука и Јокарата од екипа и види кои непрепознатливи состави се на терен со нив и без нив. Извади го Тејтум и гледај како Бостон пак победувана рандом НБА натпревар.

Значи мора да е црнец. Ќе си црнат од мака шо белци им ја дрмаат лигата последните 3-4 години.
 
Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Realno Luka treba da e mvp regularna no poradi losiot skor na ekipata ne moze da dobie mvp... da vlezat Mavericks vo pobednicka serija od 5-6 pobedi, shansite na Doncic mn ke se zgolemat.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Убав си е во Њујорк. Никаде не го пуштаме.

Инакууууу одиме вечер на Фила, директен дуел за ПО позиција на табела.
GO New York, GO New York, GO. :uzi::uzi:
Ништо чудно ЊЈ пред Бакс да завршат на табела се е отворено таму,само Бостон е сигурен на прво место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom