Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
@Stefan-kobe за Јунајтед нема да коментирам премногу црепови има во клубот за да ги бранам, али ако игравте лани финале не ве прави топ 5 клуб моментално, не си ласкајте, покоја статистика и по што се ставивте во друштво на топ 5 клубови.


Епа добро Данте ако си слеп ја не сум ти крив, по ова ти што си го пратил 6-ти е Интер, едино ПСЖ е стаен пред нив од тие што ги спомнав погоре, али ќе бидеме и пред нив оваа или следната сезона пошо умрените имаат 0 успех после тоа корона финалето со Тухел.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.741
Поени од реакции
7.354
Епа добро Данте ако си слеп ја не сум ти крив, по ова ти што си го пратил 6-ти е Интер, едино ПСЖ е стаен пред нив од тие што ги спомнав погоре, али ќе бидеме и пред нив оваа или следната сезона пошо умрените имаат 0 успех после тоа корона финалето со Тухел.
Тоа дали ќе сте пред нив или после нив ќе видиме прво пројде го Атлетико.
Иначе за оваа рангирање се брои севкупна форма не само успех во европа.
ПС 10 години имаме 0 успех и пак сме у топ 10 оваа не го очекував. :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.305
Поени од реакции
4.714
Го читам @Stefan-kobe аууу тип 5 бајо ти се бодеш, следно линк од рангирање у Европа гледам аааа мора да отворам ова да дена смеам како јунајтед и интер се у топ 200

гледам интер 6ти инфаркт ќе ме удреше. Пред него ПСЖ дечкоооооо нема статистика што ќе ги стави мизерииве у топ 5
бе

така што стекот и не бил многу грешка коа пиша
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
235
Поени од реакции
323
Не се појаки, меѓу тоа Јунајтед е толку дисфункционален сезонава што дозволува да испадне во групна фаза од Галата и Копенхаген. Тоа пробуваме да ви кажеме, дека во клубот нешто не штима и дека почнувајќи од управа, преку тренер, па се до играчи нешто не е во ред. Еден куп преплатени играчи, еден куп пари фрлени во бунар, скандали со играчи (Гринвуд, Санчо, Рашфорд...), се тоа е резултат на ова што му се случува на Јунајтед. Така да сума сумарум Интер моментално е меѓу најјаките во Европа, слободно може да кажам топ 5 клуб, додека Јунајтед е многу далеку од тоа.
Чекај брат ти што очекуваш да го прифатам јас тоа ти што ми го кажуваш а сум издвоил многу минути дќод мојот живот гледајќи ги радувајќи се нервирајќи се и да не ти се спротиставам вие навивачите на интер никој не ви брани да си кажете ваш став па и тука,ми се допаѓа ама некако нема да дозволам да го бришеш патосот со клубот кој го сакам, да збореме сите што нечини и те како збореме за се што чини и тоа се здрави дискусии не е нешто што обичен човек не може да го види, кога и ти кој што не си навивач ги гледаш.
Автоматски споено мислење:

И за претходното цитирање,велиш се инатам, па навивач сум јас одамна на Јунајтед,генерално тој еден Јунајтед на инат даваше голови во 95та, на инат тепаше 8-2со 10играчи кои се дефанзивци, а и генерално мислам дека смепознати по инатењето,чаламот и слично, ако прашуваш зошто одговорот е дека ни се може веројатно.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.508
Поени од реакции
6.140
Маино, Хојлунд и Гарначо треба да бидат столбовите околу кој ќе се гради Јунајтед следните години. Огромен потенцијал имаат дечките и ќе бидат се подобри секоја година. Ми даваат некој вајб од периодот 2003-2006 кога бевме без титула, со млади Руни и Роналдо кој ни станаа главни играчи за 1-2 сезони, заминување на Бекам, Кин, Смит, В.Нистелрој т.е. последната смена на генерации која ја направи сер Алекс.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Сува класа е Расмус, да дојдеше во некој среден тим ќе се убиеше од голови давање. Фантастични физички предиспозиции, знае со топка, шутира со двете нозе и има победнички менталитет. Буквално на бинго му падна на Јунајтед со Хојлунд. Расмус мора да биде играчот околу кој ќе се гради тимот во иднина, само да го одминат повредите. Да беа паметни Арсенал него да го земат наместо духот Хаверц вистински ќе се бореа за титула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom