Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.448
Чоек, не отепа со тие примадоните. Кои се тие примадоните? Рашфорд нема сигурно да го продадат ако мислиш на него, а Антони не е примадона, само не го бива.
Рашфорд нема да го продаваат зато што Вудвард и мороните од управата не оставија у ваква состојба. Исто така додека не се ослободиме од кртовите и примадоните у тимот нема да померисаме ни трофеј ни подобрување на тимот. Зато кои се претежно се Британски играчи кои преживејаа од времето на Мурињо не е само Рашфорд има повеќе.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Рашфорд нема да го продаваат зато што Вудвард и мороните од управата не оставија у ваква состојба. Исто така додека не се ослободиме од кртовите и примадоните у тимот нема да померисаме ни трофеј ни подобрување на тимот. Зато кои се претежно се Британски играчи кои преживејаа од времето на Мурињо не е само Рашфорд има повеќе.
Е кои се де? Шо и Рашфорд сигурно нема да ги продадат, кои се другите?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.448
Е кои се де? Шо и Рашфорд сигурно нема да ги продадат, кои се другите?
Мектоминеј, Линделоф, Далот, Марсијал на никој од ове не им верувам. Проблем што нема да може да се ослободиме од сите овие плус Рашфорд и Шо али тоа црепови имаше и сеуште се во управата
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Мектоминеј, Линделоф, Далот, Марсијал на никој од ове не им верувам. Проблем што нема да може да се ослободиме од сите овие плус Рашфорд и Шо али тоа црепови имаше и сеуште се во управата
Марсијал сигурно си оди, му истекува договорот. Далот игра коректно, нема да го продаваат. Линделоф е резерва и никому не смета, а Мектоминеј скоро сигурно ќе си оди ова лето. Многу поважно од овие е да се продадат Санчо и Антони дури може нешто да се извади на нив. Плус Мегваер и Мектоминеј. Тоа се единствените 4 фудбалери за кои може да се извадат солидни суми, освен ако не решат и Гринвуд да го продадат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.881
Поени од реакции
7.448
Марсијал сигурно си оди, му истекува договорот. Далот игра коректно, нема да го продаваат. Линделоф е резерва и никому не смета, а Мектоминеј скоро сигурно ќе си оди ова лето. Многу поважно од овие е да се продадат Санчо и Антони дури може нешто да се извади на нив.
Делумно си во право за оваа, али ако се смени менаџерот скоро сигурен сум дека Мектоминеј нема да го продадат.
Секако дека има поголеми паразити во тимот кои само јадат плата.
ПС Дони исто најверојатно нема да биде откупен од Франкфурт, тури го и него во оние што треба да се откачиме што побрзо.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Делумно си во право за оваа, али ако се смени менаџерот скоро сигурен сум дека Мектоминеј нема да го продадат.
Секако дека има поголеми паразити во тимот кои само јадат плата.
ПС Дони исто најверојатно нема да биде откупен од Франкфурт, тури го и него во оние што треба да се откачиме што побрзо.
Дони не знам кому ќе му го продадат. Не е и тој некаде при крај со договорот?
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Следно лето му завршува.
Тоа е тогаш, ќе фрлаат пари за плата уште една година, или ќе го позајмат некаде барем некој половина плата да му покрива. Памет за друг пат.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
252
Поени од реакции
338
Далот игра коректно ама нас ни треба класа ако освојуваме нешто, за мене е must sell, дури и Бисака е подобар според мене,ама тренерот нема доверба во него.
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Далот игра коректно ама нас ни треба класа ако освојуваме нешто, за мене е must sell, дури и Бисака е подобар според мене,ама тренерот нема доверба во него.
Убаво се, must sell, ама кој ќе го купиш класа потоа? Дефицитарни се класа бекови во модерниот фудбал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.024
Маину е преофанзивен или барем таму му е кажано да игра. Премногу простор треба да покрива Касемиро сам. Тука Вила го користи просторот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.162
Маину е преофанзивен или барем таму му е кажано да игра. Премногу простор треба да покрива Касемиро сам. Тука Вила го користи просторот.
Му игра фластер на Даглас Луис.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom