Дали Костич некогаш ќе погоди центаршут? Колку слаб играч, никаква корист се нема од него. На лето прв за продавање.

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
6 април 2010
19.102
16.317
Фали еден Миктарјан кај нас во тимот. Нема бе некој со идеа во глата, пас да дај, да проигра. Се на сила, на памет. Стативата и Шчезни не спасија од уште еден гол.

Susan се моли да поработи на смирување на топка.

Juve-Fan

campione d'italia 36
23 март 2010
841
1.469
Панична игра како да им се тресат нозете кога се пред 16м.

Scirea

ZARDOZ
4 август 2010
26.649
81.695
Епа Алегри, сине, гомно, не можеш да очекуваш секој меч со појак противник да го почнуваш со бранење на своја половина...ОК е да се браниш 10 минути на почеток додека да се измерат силите, ама да се браниш и во 40 минута, епа сине ќе примиш гол и да нејќеш. На вакви мечеви треба да се покажат кохоњес, а не да излезиш со спуштени гаќи. Затоа и не успеавме да им дадеме гол после примениот гол, дека моменталниов ростер НЕ Е СПОСОБЕН да брка негатива против појак противник...против Лечиња, Мечиња, Кечиња да, ама против овие не. Пола од играчиве кога тргаа во напад креваа раце дека никој не знаеше што да прави напред, напаѓаа како мува без глава.
Јас знам дека и идната година во Европа ќе си ја тера ваквата курвинска игра, и ќе испаѓаме по групи. Нека оди сега и нека прави heheнца пред новинарите со неговите глупи изјави за трката со Интер за Скудетото, која и официјално (барем за мене) заврши вечерва.

Фала му на Шчезни што не куртули од резил.

Scirea

ZARDOZ
26.649
81.695
@Sladoledzija се да ти ебам. Заќути наредно молим те, уста не отворај, не пиши ништо само мумлај пред компјутер.
Гарфилд, банирај ја штеточинава, дај образложение таму пред Ацид дека ова е за негово добро, а и за наше тука у фан клубов. Ќе ми јаде нон стоп трици, Емполи ќе сме ги тепале, Интер ќе кикснеле, ајт у курац нека иди

Mondonico

ВАР експерт
15 јануари 2013
10.058
17.753
Во најлошите години, против многу подобар Интер повеќе муда покажуваше Јувентус.

Немаше никогаш борба за Скудето, не се залажувајте.

Среќа е што лигава е толку мртва, па лесно ќе изборат ЛШ.

433

17 август 2021
107
327
Првото полувреме беше срамота за гледање. Ја рогаат само што подалеку од нивниот гол. Со лузерски став во играта таков ќе биде и резултатот. Фали хемија и креативност во тимов. Со неколку засилувања може да биде одличен тим, али не очекувам ништо да се смени додека е Алегри тренер на Јувентус.

Scirea

ZARDOZ
26.649
81.695
Се додека го имаат тој мајндсет дека треба прво едно 60-70 минути да ги играат бранејќи се на своја половина, никогаш аир нема да видат.