Recent Content by |Volkswagen|

 1. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Оригинални бугарски документи.
 2. |Volkswagen|

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Мене ми фалеше искуство и автоматски ме префрлија на 489. Имав супер скор на IELTS иначе. Него, тоа дека бараат само занаетчии. Да бидеме на чисто, на сѐ бев спремен да работам. Имам многу за пишување на темава. Сепак ни било што не се наоѓаше работа. It's not what you know - it's who you...
 3. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Од она што знам без оригинал документ не може, бидејќи проверуваат во нивни архиви.
 4. |Volkswagen|

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Можеш, малку потешко, ама можеш (дозволено е) https://navy.defencejobs.gov.au/joining/can-I-join/citizenship# Е сеа можно е да треба да поминат како беше четири години...па да аплицираш па да докажеш со сметки, трошоци што си правел така нешто беше. Можда за тоа мислат.
 5. |Volkswagen|

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Убаво е сублимирана темата. Некој што ќе сака Австралија да знае што да очекува. Има и еден друг момент за Австралија, а тоа е permanent residence. Не знам како е сега, ама порано со работно искуство од 5 години и одличен IELTS веднаш се добиваше permanent residence уште не тргнати од тука...
 6. |Volkswagen|

  Како се емигрира во Австралија и Нов Зеланд?

  Се на се, се сведува на индивуално искуств или можеби јас сум опкружен со многу луѓе (блиски) кои во исто време заминаа во Шведска и во Австралија. Сите го повторуваат она што го кажувам јас. Тие во Шведска имаат веќе свој стан, викендица, а овие во Сиднеј Австралија уште не можат глава да...
 7. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Последен коментар од мене за ова. За џабе се правите паметни, вака требало така требало. Пак ќе повторам, кој како сака и може така нека прави. Доста со глупавите коментари. Моја должност беше да ви кажам како стојат работите за оние што ги интересира. Секој е доволно возрасен да си го...
 8. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Јас до сега не познавам човек што ако нема некој во Општина Средец да извади ЕГН за еден ден. Ако успеете да извадите ЕГН во еден ден и да се сликате за пасош пред 11 по итна постапка, ќе си завршите работа до попладне со пасош во рака. Јас одбрав со посредник, бидејќи ЕГНот не знам дали ќе...
 9. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Граница: После поминувањето на македонската граница во Делчево, од десна страна имате пункт (барака) со доктор внатре и треба да го покажете сертификатот за вакцинација. Јас конкретно со Pfizer сум вакциниран (втора вакцина пред 5 месеци) и само ми запиша број на таблици докторката и ме прати...
 10. |Volkswagen|

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Прележаните имаат анти тела и го сузбиваат вирусот. Кај нас е глупост она 45 дена од прележување.
 11. |Volkswagen|

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Вирусот го мутираат оние кои што не се вакцинирани. Многу болести се искоренети со масовна вакцинација. Ако теоријата дека вакцините го мутирале вирусот бидејќи тој создавал имунитет се чиста спротивност со здравиот разум. Доколку организмот има соодветен имун одговор ќе го сузбие вирусот и...
 12. |Volkswagen|

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Пробелмот е сесро што таквите како тебе го мутираат вирусот како секој друг вирус. Копчаш? Затоа ти викам образование ти фали да сфатиш зошто се вакцинираат луѓето. Ако имап имун систем не дозволуваш да ја пренесуваш болеста или да ја мутираш. Ако мутира болеста вакцините слабеат и се прави...
 13. |Volkswagen|

  Слобода и протест против фашистичките ковид мерки. Стоп за присилна вакцинација и дискриминација

  Јас ве повикувам да се образувате малку и доста со антиваксерството. Сите оние што се вакцинираа се вратија во нормала. Да бевме салам држава, АРМ ќе дојдеше со камиони во секоја населба и еден по еден сите на вакцина. Е вака беше кога бевме салам држава,а не сеа Зајковци, Паторовци и Жмиковци...
 14. |Volkswagen|

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ајде да се пофалам. Подигнав Указ во Софија, извадов ЕГН и после тоа правец на сликање за пасош и лична карта. Се на се помина супер. Јас отидов со посредник (Александар) и дечкото е супер. Буквално се среди како што беше ветено и тоа во рекорден рок. Сега чекам да се изработат во регуларен...
На врв Bottom