Vojo Ushevski
Поени од реакции
47

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • vidi vaka dali nesvakas ili nesakas da svatis neznam stoe rabotava no perpetum mobile raboti samo tamu vo teorija ili samo vo tvojata glava kako sakas kazi,seustew stojam na zborot za tenzereto gomna, mnogu si vlezen u fil be coveku sega ako tie tesko da prufatisa deka nema nisto od toa togas toa e druga rabota mozes da teorizuras kolku sakas ti no praktikata e vazna a kaj tebe praksata e 0
  тешка работа дека би можел да дојдам, и да се смеам на мак инова физички е неизводливо пошто не планирам најмалкуѕ уште неколку години да доагам во мк какоидае сеуште мислам дека само кесе избламираш ова нај пријателски тиго велам,како идае бркај работа
  Аман бе значи вистина било она глупио мисли дека е нај паметен
  Хмм.. да си прашам... на папката, пакетот или што и да е, околу антигравитационата машина.. да не има нешто што пишува „TOP SECRET“ или слично? .. или само немаш време..
  интелигенцијо наша македонска 2 часа и 45 минути ти требаат да напишеш реплика ебаго ај да видиме што ке биде сигурно цели елаборати пишуваш Ајнштајну наш
  Оставиги другите.. мене ме интересира идејата за антигравитационо летало поради тоа што и јас имам таква...
  Посебно ме интересира како го реши проблемот со conservation of momentum ? Со некои нелинеарности во интеракцијата со воздухот ( ако е така тогаш кога машината ќе биде во вакум, нема да функционира ) или најде друг начин?
  Јас тоа го теоретски го решив преку менување на обликот на дел од материјата во машината ( менување од маса во енергија и обратно, како што напишав претходно.. но ова претставува мала потешкотија при практично правење на машината )...
  Зошто тоа со антигравитацијата би мирувало...?
  Хехе.. ок, сфатив.

  Ќе почекам да стигнеш во ск и тука ( на форумов ) да ми објасниш како функционира сето тоа... а и не верувам дека ќе ми треба некој професор или инжињер за да сфатам како функционира... 21 век сме нели? Интернетот е функционален колку или повеќе од илјада професори :D..
  Едвај чекам да сфатам како би функционирала твојата идеја..
  А.. убаво да си поминеш на веридбата :)
  Низ темата прочитав нешто за некои „федерчиња“ и некоја Ваша теорија за антигравитационо летало..
  Каде може да најдам нешто повеќе за тоа? Или.. подобро би било кога Вие би ми го објасниле принципот на неговото функционирање?

  Заинтересиран сум за антигравитационото нешто зошто и јас имам теорија за тоа... како би изгледал еден inertial propulsion engine .. но тешкотија ( значи малку потешко би било, но не и невозможно ) во неговото реализирање во пракса тоа што овој мотор има потреба од.. „конверзија“ на материјата.. нејзино претворање од маса во
  енергија, и обратно, циклично, за мали временски периоди.

  Ме интересира што Вие мислите за Dean Drive - http://en.wikipedia.org/wiki/Dean_drive ...?
  војо стар војско воѓо, шо велиш јас да го подберам форумоф од една а ти од друга и дефинитивно и аксиоматски да го дестабилизираме? удружени би функционирале ко оперативно функционален канцероген смисол нат сефкупното здравје. I'M_BALANCE <=|=> IMBALANCE! јас сум роден во миго 1ви со мах А, а ти?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom