Recent Content by santelli

 1. santelli

  Општи дискусии за ТВ серии

  Stremio...се има...
 2. santelli

  Teтово

  Ова е само едно милионче..Јас колку што знам долгот на општината е 13 милиони без долгови на јавни претпријатија...
 3. santelli

  Ozark

  Мене воопшто не ми изгледаше како да е последна епизода, дури како плавуша се вратив да не сум утнала нешто во епизодите.. Као повеќе да се трудиле да остават простор за нови епизоди отколку на самата приказна.
 4. santelli

  Телеком Србија влегува во С.Македонија

  Мтел е влезен и неопходна им е кабелска инфраструктура за било каква експанзија и што е многу важно за транзит кон Грција... Наскоро ќе официјализираат договор со домашен оператор. Изваесно е дека со А1 тука нема да ја имаат релацијата како во другите земји. Помеѓу Мтел и УГ има голема тензија...
 5. santelli

  Ozark

  Ozark Season 4, Part 2 will drop on Friday, April 29 at 3:01 a.m. ET. :jeeee::jeeee:
 6. santelli

  Teтово

  Јас имам интензивна комуникација со сите градоначалници и тие од Тетово. од моја гледана точка споредба на Теута со Биљал е неблагодарна. Биљал има капацитет да биде многу подобар градоначалник и прилично е исполнителен и вреден. Никој не може да очекува чудо во Тетово после толку години...
 7. santelli

  Снукер

  Секој има индивидуален пристап, добри и лоши сезони..Рони мислам минатата година играше и по изгубени фрејмови за да се разигра дека едноставно не му одеше. Многу играчи и покрај лоши сезони едноставно играат да не излезат сосема од форма. Пауза е меч со две оштрици..
 8. santelli

  Кисела вода

  Да, знам ама го спомнав како општо еден од нормалните проекти..
 9. santelli

  Скопје 2014 (Генерална дискусија)

  Едноставно се решава и со нови класични автобуси и нивен зголемен број.. Кај нас гужвите се создаваат затоа што имаш еден автобус на пола саат.
 10. santelli

  Снукер

  Добар е Селби.. Не го гледав Лисовски со Хигинс ама беше одличен против Робертсон. Дечково има голем напредок, убава, брза игра. Одличен состав е останат во четврт финале, ќе гледаме убави мечеви..
 11. santelli

  Кисела вода

  Можеби е лошо срочена споредбата ама има логика во тоа што го зборува... Кисела Вода е прилично хаотична и запоставена години наназад. Населба која е толку блиско до Центар со таква катастрофална инфраструктура е невидена работа. Сообраќајно тесно грло со многу направени нови згради. Еден од...
 12. santelli

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Ова може по пет дуќани да се најде?
 13. santelli

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Да прашам.. Имам мало кутре Алабаи-Азиски овчар.. (малово 20кг ама нема врска :) ) Ги прими сите вакцини и сега можам да го шетам. Ми спомнаа дека имало специјални каивчиња против болви и крлежи. Колку се ефикасни и од каде ги зимаат тие што се поквалитетни?
 14. santelli

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  ДК некако периодов работиве како да отидоа надвор од секаква контрола... Дури ни таксистите веќе не дискутираат за политика а верувам и дека на историски ниско ниво не сме во тек ниту кои се министри и други слични фацки. И тоа е ок, веројатно вести се гледаат само таму кај што има само boom tv...
 15. santelli

  Охрид

  Супер сте и Охрид и Битола... Јас уште се смеам на сопствената фаца кога на факултет еден колега од Пехчево ми побара скс пред многу години.... Не знам уствари ни како се пишува...тиа било мастика..
На врв Bottom