Carter
Поени од реакции
3.772

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • П.С. Збирката физика ќе ти ја донесам деновиве, фала најмногу :)
  Е баш тоа :))) Мене ми е смешно што после 3 годишните студии немаат постдипломски, треба да дополагаат нешто, а додека се моткаш со бирократии ќе научиш и Физика и ОЕТ и уште ЛКДА и некој друг предмет, мислат дека е којзнае колку неположливо:))) Ми кажа Мартин и дека вие учите исто електроника, и да ми се најде и да не ми се најде, немам ништо против да знам нешто плус, чим кај мене тие што се на енергетика им е добро да учат програмирање, нема што да се збори :)
  П.С. Со среќа после :)))
  Значи за тогаш знам дека го имавме Алмунија како 12ти играч :)
  Да не ја тупиме темана....
  Значи јас ја спомнав претходната утакмица оти тоа е двомеч. одлуѕките во првиот меч влијаат на играта на вториот. Доколку во Лондон беше 2-2 или некој друг резултат во Барселона немаше да се игра истито фудбал....ама шо ќе да беше.
  П.С. Не се секирај гледано ми е финалето 2006та многу убаво ги памтам и голот на белети, и голот на Ето, и црвениот на Леман, двете асистенции на Ларсон, голот на тоа Чкембелот :):) и ред други работи
  Далеку од тоа дека глумам, туку многу од тоа дека не ги поднесувам. Можеби претерав за Рафаел до негде, али ме изреволтира со тоа што упорно коментираше навивачки, без да признае некои работи за својот тим.

  (и избриши си дел од сандачето, неможе да ти се пратат ППки) :)
  Коментар на Твитер на Томче асистентот :pos:

  Има ли во Милан некој со едноцифрен број на дресот или уште дедовците ги држат и не ги даваат #milan #totenhem
  Оу ти вратив али изгледа не стига ова :D Ќе ти стигне утре :pos:

  Пишав таксена марка само, така пишуваше и у веќе испечатената уплатница и ги пишав и другите со таа дознака :D
  Не сум имал ООС, на инфо сум :)
  Али Цобе не ми е нешо терсене професор, неам слушнато да праи многу проблеми
  Уфф немам поима од овие само менаџмент со економика го знам, многу е глуп предмет ама не е тежок а за мене е тотално непотребен... другиве неам поима како се.
  Работата е што ИНФО има само 8 изборни и ти треба 4 од тие да положиш, јас сега ќе го запишам дистрибуирани компјутерски системи пошто немам избор, за другите немам услов.
  За овој семестар можеш само овие од ИНФО да ги запишеш:
  Информациони системи, Дистрибуирани компјутерски системи, Безбедност и заштита на компјутерски системи, Обработка на слики... е сеа види си за кои имаш услов.
  За од ИКИ изборот е голем, и сеа незнам што ти иде али има доста добри предмети. Ако ти иде програмирање зимај го Визуелно програмирање сигурно. Од колеги што ми кажувале Виртуелна Реалност кај Лошковска е исто така лесен со 3д моделирање нешто.
  Даа досега учев, еве сега малце пауза па ќе фатиме пак xDxDxD Ти учиш или нема што? :)))
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom