Recent Content by Carter

 1. Carter

  Најекономично греење (затоплување)

  @Strelec дај кажи совет ајде, не ме игнорирај, крај краева за Gree се работи. :D Во дневна и кујна, вкупно 21 м2 ќе ставам Hansol 12ка или парапетна 12ка, само треба да видам дали имам простор за парапетната. Прв план: Во спална и "детска", двете по 12.5 m2, би ставил по една Lomo Eco 9ka...
 2. Carter

  Најекономично греење (затоплување)

  Да ти кажам право, речиси ме убеди, се додека не стигнав до ова... Како бе плочки во дневна да ставам... :( Не ми изгледаат убаво ни керамичките, ни гранитните. Ајде ќе размислам, во секој случај фала.
 3. Carter

  Најекономично греење (затоплување)

  Пред се фала за советот. Ставено е кошулица, ама како што кажа, не е проблем тоа. Подно греење не сакам поради друга причина. Од луѓе што веќе имале подно греење дознав дека е многу заебано кога ќе се деси некој дефект, во смисла дека ќе треба да се кршат плочки/паркет, а сакам така фино да си...
 4. Carter

  Најекономично греење (затоплување)

  Дечки ми треба совет од вас. Правам нова куќа, не голема, малечка е, 55 квадрати. Две соби се по 13 квадрати, дневната е 21 квадрат. Има одлична изолација и секаде има нови квалитетни прозори и врати. Сакам секаде да ми е топло и на најладно, тоа ми е најбитно и ниту една соба да не биде...
 5. Carter

  Premier League - Season 2017/2018

  9+ премиерлигашки титули за Јунајтед, 1- лига на шампиони. :D
 6. Carter

  СП 2018 - генерална дискусија

  Olivier Giroud has been directly involved in 7 goals in his last 5 starts for France.
 7. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  David Ornstein‏Verified account @bbcsport_david 5m5 minutes ago #THFC shock Llorente offer accepted #SwansFC - Chelsea close for weeks but no bid accepted. #CFC set to counter, outcome too close to call
 8. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  David Ornstein‏Verified account @bbcsport_david 1m1 minute ago David Ornstein Retweeted DavidLaw 2 days ago #WBA saw Mangala only credible replacement for Evans. Priced out of Sakho, rejected Mustafi #DeadlineDay :D
 9. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Wenger’s scepticism about the primacy of StatDNA’s work, which involves detailed analysis of players around the world. The company’s acquisition was driven by Ivan Gazidis, the Arsenal chief executive, who had wanted to make the club’s scouting processes more robust. Има многу логика, особено...
 10. Carter

  Premier League - Season 2017/2018

  Добро дека Санчез и Озил земаат по 140k, а Венгер 160, па затоа прашав. Ама ете чим Марина ти кажала дека била 150-160, во ред е. :D
 11. Carter

  Premier League - Season 2017/2018

  Претпоставувам шпекулациите дека Челзи му давал 220k неделно не се вистина така? :D
 12. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Ај барем @Peja989 ќе изгаси @Донев моуд и нема да верува дека Арсенал не сака да го даде во Ливерпул затоа што го гледал како конкурент за топ 4, а ќе го дадел во Челзи затоа што они не се гледале како конкуренти за титула. Венгер е толку будала моментално што мислам дека го гледа Арсенал како...
 13. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Некои шпекулираат дека Венгер не бил задоволен од Мустафи, демек Манолас и Еванс биле пред него на листата на желби лани, а некои пак пишуваат дека Мустафи ради жена му сакал да се сели во Италија.
 14. Carter

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Претпоставувам дека ова е една од глупостите на Анри непоткрепена со факти. Немам проверено ама се кладам дека составот од 99та на Јунајтед или било кој друг од порано не бил ништо повисок од составот од минатата сезона на пример. Па и Кин еден висок што беше. Гери Невил исто. Пре би рекол дека...
 15. Carter

  Македонија-Норвешка 1/8 Финале

  Мене еве пак ме интересира како тоа на Кире му идел шутот од 9 метри на првенствово, па дури и тактиката била заслужна за тоа.
На врв Bottom