brainticket
Поени од реакции
73

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Слабо на форумов активен си нешто, што имаш нешто вредно за споменување слушнато годинава?
    brainticket
    brainticket
    Обавезно провери:
    Baroness - Yellow & Green
    Änglagård - Viljans öga
    Vintersorg - Orkan
    Dead Can Dance - Anastasis
    Om - Advaitic Songs
    The Flower Kings - Banks of Eden
    Rush - Clockwork Angels
    M
    Гледам прог-рок нешто ау и сакам да те прашам дали знаеш од кај да симнам дискографија на Brainticket?
    РАДА ГА ЦУЦА!!! =)
    brainticket, го сменав мислењето за најдобар албум не е веќе Burst Apart, новиот на Fucked Up - David comes to life е извонреден. Концептуално е рок опера и потсеќа на Husker Du - Zen Arcade (уште еден извонреден албум), но сепак си е уникатен на свој начин и најдобро нешто што го слушнав годинава.

    Препоручуем

    Го имаш на www.mp3crank.coм но само линкот од rapidshare работи
    T
    Ако, ако. Само за убаво да е. :)
    Ајде,да не ја полниме темата со наши муабети,може тука.Јас дознав за неофолкот,откако брат ми ми ги стави Current 93..И после изнасимињав бендови што се слични на нив и така,многу ми се допаѓа,некако мрачно звучи,текстови такви =)
    T
    браво, концерти бе? кај нас ништо, само скам/шит.
    работа, теретана, одмор 2-3 саата, јадење, пиење, скитање, одмор 2-3 саата, работа, теретана, одмор 2-3 саата, јадење, пиење, скитање, одмор 2-3 саата,......
    F
    Абе се собрав со едни дечки...а колку дум од тоа ќе испадне ќе видиме -_-...мсн користиш ?
    F
    Нема да се пропуштат :)) Инаку баш сакав да ги фатам Анатема и Кататониа...али јбг пара јебе.Те прашав за свирење оти сакав да пуштам 1 дум проект, а знаеш оти е тешко да најдеш членови за дум...
    F
    Пер, ти свираше нешто ?
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom