Исчезнати лица

Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
Оваа конспирација со Власите изгледа е излезена од контрола. Се повеќе и повеќе забележувам и на форумов.
некој напиша дека на палчо ќената е сестра на зиков
1705004415594.png

а кој е лјупчо зиков кај се има тренирано
1705004469776.png

а палчо против банкстери

и најчудно ши кога проверував на кој е куќата на палчо пишеше на михајло палевски сега е на баже палевски и на весна палевска жена му на палчо сменето за рок од месец дена .

нема конспирација едноставно власите се посособни pojke gi biva во овие води imat cv iskustvo se pikat u firmi ,a poketo makedonci se so posuetni vikat sea jas cv kje pram kje mu ibam nejkat das e maltretirat so birokratia.
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
некој напиша дека на палчо ќената е сестра на зиков
Прегледај го приврзокот 403475

а кој е лјупчо зиков кај се има тренирано
Прегледај го приврзокот 403476

а палчо против банкстери

и најчудно ши кога проверував на кој е куќата на палчо пишеше на михајло палевски сега е на баже палевски и на весна палевска жена му на палчо сменето за рок од месец дена .

нема конспирација едноставно власите се посособни pojke gi biva во овие води imat cv iskustvo se pikat u firmi ,a poketo makedonci se so posuetni vikat sea jas cv kje pram kje mu ibam nejkat das e maltretirat so birokratia.
Од страна на Ванчо Лазаров, тие се власи од Свети Николе, инаку избраник од Колишевски.Ванчо како тип чист бахат и арогантен, 1995-96 беше директор на скопска царина па потоа директор на царини Македонија.После тоа беше советник на Андреја Јосифовски.Жена му Доминика директорка во Алкалоид.Инаку разводот по некои кажувања бил поради тоа што Зорица ја фатил со некој директор на А1.Од страна на таткото се Галичанци.
Палевски којзнае во кај го имаат замутано па ги пцуе власите.Но сепак чим го екстрадираат да добие доживотна, да убиеш дете и да бидеш толку ладнокрвен не си човек туку чудовиште!
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Оваа конспирација со Власите изгледа е излезена од контрола. Се повеќе и повеќе забележувам и на форумов.
Саботата после објавите што се случило (неделата вечер и понеделникот таа седмица) имав малку слободно време и ги изгледав двата последни подкасти после денот на настаните и ги излистав ФБ профилите Трета, Десна и Љупчо Палевски.
Не сакам ништо конкретно да споделувам, ама изливи против Власите како тој на постот пред твојот се константа и низ подкастите и низ профилите, и особено се интензивираат во последно време. Не е тоа само “чувајте се драги Македонци од клетите банкстерски Власи” пропганда, она е апсолутно и длабоко личен момент, тие го уништиле него големиот Македонец и мора да преземе нешто, така делува.

И да има такво нешто во позадина, секако дека не очекувам ништо јавно да се сподели, ниту истраги или било какви детали. Дури сум изненаден и како изјавата на Ременска воопшто дојде до јавност за воопшто да проструи таков сомнеж. Ова е трулеж рамен на Смилковско езеро за мене, се надевам дека ќе преовладеат функционални делови во правното дувло и се ќе се расчисти за разлика од Смилковско.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.727
Поени од реакции
9.294
Саботата после објавите што се случило (неделата вечер и понеделникот таа седмица) имав малку слободно време и ги изгледав двата последни подкасти после денот на настаните и ги излистав ФБ профилите Трета, Десна и Љупчо Палевски.
Не сакам ништо конкретно да споделувам, ама изливи против Власите како тој на постот пред твојот се константа и низ подкастите и низ профилите, и особено се интензивираат во последно време. Не е тоа само “чувајте се драги Македонци од клетите банкстерски Власи” пропганда, она е апсолутно и длабоко личен момент, тие го уништиле него големиот Македонец и мора да преземе нешто, така делува.

И да има такво нешто во позадина, секако дека не очекувам ништо јавно да се сподели, ниту истраги или било какви детали. Дури сум изненаден и како изјавата на Ременска воопшто дојде до јавност за воопшто да проструи таков сомнеж. Ова е трулеж рамен на Смилковско езеро за мене, се надевам дека ќе преовладеат функционални делови во правното дувло и се ќе се расчисти за разлика од Смилковско.
А две недели пред настанот на 12-ти Ноември?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.766
Поени од реакции
26.334
Саботата после објавите што се случило (неделата вечер и понеделникот таа седмица) имав малку слободно време и ги изгледав двата последни подкасти после денот на настаните и ги излистав ФБ профилите Трета, Десна и Љупчо Палевски.
Не сакам ништо конкретно да споделувам, ама изливи против Власите како тој на постот пред твојот се константа и низ подкастите и низ профилите, и особено се интензивираат во последно време. Не е тоа само “чувајте се драги Македонци од клетите банкстерски Власи” пропганда, она е апсолутно и длабоко личен момент, тие го уништиле него големиот Македонец и мора да преземе нешто, така делува.

И да има такво нешто во позадина, секако дека не очекувам ништо јавно да се сподели, ниту истраги или било какви детали. Дури сум изненаден и како изјавата на Ременска воопшто дојде до јавност за воопшто да проструи таков сомнеж. Ова е трулеж рамен на Смилковско езеро за мене, се надевам дека ќе преовладеат функционални делови во правното дувло и се ќе се расчисти за разлика од Смилковско.
И јас ги гледав подкастите, искрено се зачудев како има подкасти уште утредента. Не сум го прател никогаш Палчевски, тук там ќе прочитам нешто што се десило со него, на пример кога го обоил Геровски. Али тоа што со слушнав на подкастот сваќам уствари тоа што го пишуваат и некои луѓе од форумов. Застрашувачки е што не гледам дека има некаква си грижа на совест. Како да убил инсект, а не дете. Дотолку му иде омразата за власите, што можеби не ги смета за човечки суштества. Тоа не го прави ни психопат, тоа може да е само чисто зло.
Автоматски споено мислење:

Таман тоа што ти сакаш да го слушнеш, нели?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.766
Поени од реакции
26.334
Прекрасна порака за младите. И замисли после две недели ќе почне да убива дека власите го изнервирале?
Замисли пред секои избори слушаме прекрасни пораки и за младите и за сите како ќе тече мед и млеко, и после го јадеме стапот...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.727
Поени од реакции
9.294
Замисли пред секои избори слушаме прекрасни пораки и за младите и за сите како ќе теле мед и млеко, и после го јадеме стапот...
Па тоа викам не ги бараат убијците таму кај што треба туку таму кај што им смета некој...Но небитно. Терајте...
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
386
Поени од реакции
716
Па тоа викам не ги бараат убијците таму кај што треба туку таму кај што им смета некој...Но небитно. Терајте...
Друже на снимките(кај србинот и кај фуркан) Палевски се гледа.Вие од Десна комплет во Бардовци треба да ве носат.Уште ќе ми го оправдуваш монголоидот од Велес и оној Кишиев..
Обични типови кој ги пцујат по кафани политичариве, па кога ке ги видат у живо им се приклаљаат.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Сега според твоето прашање дали јас брзоплето треба да заклучам дека можеби ти си член на некоја партија штом те интересираат вакви "партиски прашања"?
Немој вака "интелигентни" прашања да ми поставуваш ќе ме ставиш у незгодна ситуација. Еве нека биде Палчо ја убил и сите чекаме фактички докази за стореното дело. Јас немам ништо повеќе да додадам на оваа тема после вакви прашања.
Незнам какви се тие ,,фактички докази,, али небитно, ваљда мислиш на докази за вината на палчо. Моментално не ги знаеме сите докази и тоа е нормално, во истрага не се кажуваат многу работи. Од досега кажаното доказ за вината на палчо се изјавите на тројца сведоци кои и самите учествувале во злоделото. Претпоставувам има и изјави од лицата кои му го дале Реното како и снимки од камери од кои некои веќе протекоа и во јавност. Доказ е и неговото бегство. Докази се обдукциите. Сето тоа се докази во постапката а сигурно има и други докази. Во корелација со обезбедените докази ке се изведе како доказ и реконструкција на настанот. Не ми е јасно на какви докази мислиш, не е ваљда да мислиш дека едино е доказ видео снимка како палчо пука во детето...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.766
Поени од реакции
26.334
Па тоа викам не ги бараат убијците таму кај што треба туку таму кај што им смета некој...Но небитно. Терајте...
Такви како Палевски што ги зборат овие работи има уште десетици, па наеднаш сега Палчо им засметал, после 5-6 години гомна јадење. И тоа сега, а не кога ги уценуваше со снимките на Верушевски.

И кога ќе ти смета човек, има многу подобри ефективни методи да го тргнеш, како на пример обична сообраќајка, иницирање на срцев удар и мал милион разно разни глупости или едноставно, место да се мачат да го убиваат Велешанецот, па да комплицираат со неговата кола да бидат фатени, па киднапирање на девојчето... Можда поедноставно би им било да го киднапираат него лично и да го закопаат некаде. Кој би си ја комплицирал работата со убиство на дете за да го намести, кое BTW е потомок на таа елита што владееше во МК во 90тите години.

Тоа ти е исто како јас да организирам убивање на мое дете, за да наместам некого да лежи во затвор.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.555
Поени од реакции
17.238
Бесмислено е да мислите дека некој го мести Палчо заради уцените кои ги упатувал кон некои политичари од проста причина што ако им сметал ќе го ликвидирале брзопотезно него, немаше да убиваат дете од 14 години.
Плус тие снимки и фајлови ако постојат кои ги спомнувате сигурно се направени двеста копии од нив, во случај Палчо да го нема веќе.
Единствено ако овие кои се осомничени за киднапирањето сакаат да се исперат од делото и го местат него оти ги остави на цедило, ова зборам ако претходно се имаат договорено за таква изјава
Ама на распит тешко, не ми делуваат за интелигентни луѓе кои можат да ја надмудрат полицијата.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.727
Поени од реакции
9.294
Бесмислено е да мислите дека некој го мести Палчо заради уцените кои ги упатувал кон некои политичари од проста причина што ако им сметал ќе го ликвидирале брзопотезно него, немаше да убиваат дете од 14 години.
Тогаш кој е мотивот за убиството? А што ако убијците или убиецот навистина сакал/е да изнуди/ат пари за да го наплатат долгот на таткото?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.733
Поени од реакции
4.322
Тогаш кој е мотивот за убиството? А што ако убијците или убиецот навистина сакал/е да изнуди/ат пари за да го наплатат долгот на таткото?
Кој долг на таткото бе? Ниеден лихвар не ти дава заем без да му обезбедиш колатерал. Вие што мислите така е тоа седиш на покер маса до тебе е брз кредит од Арачиново и ти само кажуваш 100, 200, 300 иљади…миљон! Не ме јеби еден Фуфо се извади жив не па ситна риба ко овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom