Исчезнати лица

Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Мене ме интересира колку од вас или ваши блиски имале контакт со полиција и судови од аспект на тоа да имаат добиено кривична па и прекршочна пријава за нешто што не се криви и притоа се обиделе да се докажат?

Незнам каде живеете па овие работи овде ги зборите: ќе летале глави од мвр, нема шанси безпотреба да е приведен таткото, изјави не се поклопиле со докази па затоа го задржале. :icon_lol:

Овие од Велес и Штип се веќе осудени, а и самото тоа што го наоѓаат телото после нивно приведување значи дека си имаат некоја улога со убиството. Таткото и он веќе осуден од повеќе од јавноста и така тоа фукнционира во вакви случаи. Дали е крив дали не е е тотално небитон за МВР и судството се додека може они да си го обелат образот за овој случај колку толку и да ќарат нешто.

Ако целта им била однапред ликвидирање на две малолетни деца, ни криви ни должни за ништо, тогаш треба МВР да дозволи народот да им пресуди јавно на плоштад, да ги мачат дури не го испуштат последниот здив.
Затоа што нели глумиме држава, а и вакви ко тебе на тастатура јаки за лајкови се тотално ирелевантни ниту пак нешто ќе направат.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.665
Поени од реакции
9.255
Кој ќе објасни овде зошто таткото на Вања бил приведен како осомничен и тепан од полицијата? Дали се сомневаат дека можеби и тој учествувал во киднапирањето?
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.607
Поени од реакции
3.884
И јас мислам дека таткото немал никогаш контакт со овие тројцава,а ако имал со некој од групава, онда тоа бил Палчо. Незнам Палчо што мислел дека ќе добие со инволвирање на таткото, ваљда согласност на тројцата да го извршат киднапирањето под претпоставка дека нема да се умеша полиција пошто таткото е у игра.
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
значи панче е исчезнат на 22 ноември на 25 дек има плачо подкас ,потоа на 27 ноемри е злосторството исто и на 28 има подкаст сабајле и вецер лицум и крс муабети ..

прет последниот поткас го прегледав и во еден дел кога го спонува де гол и палењето ,потаоа потсвесно вика цитроенто жабата и некако задоволно се смее .садистчки потоа го вади јазикот и се гледа монструмскиот поглед на момент


На Панче Цитроенот не е Цитроен Жаба.

Цитроен Жаба е Цитроен DS, легендарна кола и дизајн.

Инаку, во Citroеn DS (Цитроен Жаба) била сместена бомбата со која беше извршен атентатот врз Киро Глигоров.

Едит: Моја грешка, во Цитроен Ами била бомбата за Атентатот на Киро, не во ДС.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.607
Поени од реакции
3.884
Овие од Велес и Штип се веќе осудени, а и самото тоа што го наоѓаат телото после нивно приведување значи дека си имаат некоја улога со убиството. Таткото и он веќе осуден од повеќе од јавноста и така тоа фукнционира во вакви случаи. Дали е крив дали не е е тотално небитон за МВР и судството се додека може они да си го обелат образот за овој случај колку толку и да ќарат нешто.
Обвинителство кажа на прес дека имаат материјални докази за сите искази. Тоа значи дека и за наводите дека таткото е умешан имаат материјални докази.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.400
Поени од реакции
17.015
Мене ме интересира колку од вас или ваши блиски имале контакт со полиција и судови од аспект на тоа да имаат добиено кривична па и прекршочна пријава за нешто што не се криви и притоа се обиделе да се докажат?

Незнам каде живеете па овие работи овде ги зборите: ќе летале глави од мвр, нема шанси безпотреба да е приведен таткото, изјави не се поклопиле со докази па затоа го задржале. :icon_lol:

Овие од Велес и Штип се веќе осудени, а и самото тоа што го наоѓаат телото после нивно приведување значи дека си имаат некоја улога со убиството. Таткото и он веќе осуден од повеќе од јавноста и така тоа фукнционира во вакви случаи. Дали е крив дали не е е тотално небитон за МВР и судството се додека може они да си го обелат образот за овој случај колку толку и да ќарат нешто.


Затоа што нели глумиме држава, а и вакви ко тебе на тастатура јаки за лајкови се тотално ирелевантни ниту пак нешто ќе направат.
Ме заболе пичката мене за лајкови да ми простиш, јас кажав како треба да им се суди на убијци на деца, во реалноста знам дека тоа е невозможно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Не сум го гледал србинот, ама дека поздравува некој што викнува "ТАДЕ" "ТАРЕ" или "ДАДЕ" тоа е факт. Еве го видеото види на 01:38
Сега читам и гледам дека не сум допишал, не сакав да кажам дека не му довикнуваат нешто, него дека напраиле сеопфатна анализа мислиш дека го кажува убиецот додека ги крева палците. Му довикна некој од страна, близок негов ваљда или познаник, крена човекот палци у стилу во ред сум и тоа е тоа. Се направија 300 теории со палциве, бог да чува и да брани.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Овие од Велес и Штип се веќе осудени,
Ќе сакаш да ни ги презентираш нивните пресуди пошо ние друите не го знаеме ова, изгледа само до тебе е ова инфо.
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
Нема информација дека таткото има надимак Таре.

Тој што вика Таре, им вика на некој од околните таму за да дојдат да бидат присутни или да снимаат.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.168
Поени од реакции
6.581
Единствена валидна опција да се задржи таткото во притвор е ако му пронашле контакти со палчо во телефонот или компјутерот.
I ?
Golemo cudo ako mu nashlw kontakt od Palco. Duei i povik da mu pronashle nishto ne dokazhiva.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.398
Поени од реакции
58.288
I ?
Golemo cudo ako mu nashlw kontakt od Palco. Duei i povik da mu pronashle nishto ne dokazhiva.
Не докажува ама ако имале повик или чат ден два пред настанот, и тоа како отвара сомневања.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.168
Поени од реакции
6.581
Не докажува ама ако имале повик или чат ден два пред настанот, и тоа како отвара сомневања.
Golem kur otvara. Prmer:

1. Palco go pobaral da vidi kako e situacija bez ovaj da znae shto mu se sprema.

2. A ako imash takvo neshto MVR dosega 5 pati ce izleteshe da se pofalat.
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
Ќе сакаш да ни ги презентираш нивните пресуди пошо ние друите не го знаеме ова, изгледа само до тебе е ова инфо.
Мое МИСЛЕЊЕ е ова дека ЌЕ бидат со сигурност осудени. Јавноста сите велат дека се, полицијата вели го признале делото, ден потоа го наоѓаат телото на девојчето, судот никој не го ни прашува. Овде на темава 99.99% се мислења и теории на членови и 0.01% факти што ги знаеме сите. За да ме сфатиш подобро 1.10 би дал коефициент дека ќе бидат осудени, дали за убиство, помагање во убиство, дали за киднапирање итн итн.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.345
Поени од реакции
108.659
Мое МИСЛЕЊЕ е ова дека ЌЕ бидат со сигурност осудени. Јавноста сите велат дека се, полицијата вели го признале делото, ден потоа го наоѓаат телото на девојчето, судот никој не го ни прашува. Овде на темава 99.99% се мислења и теории на членови и 0.01% факти што ги знаеме сите. Или превод 1.10 би дал коефициент дека ќе бидат осудени, дали за убиство, помагање во убиство, дали за киднапирање итн итн.
А ок, ова е веќе друго. Јасно е дека ќе бидат осудени и дека веќе признале се, само сега додека се затвори случајот ќе видиме за што све ќе им се суди. Едно е сигурно, за киднапирање малолетно лице и соучество во убиство на малолетно лице, за ова под 20 години нема шанса да добијат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom