Исчезнати лица

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Чим најблиските соработници на Палчо ништо не пишуваат на социјалните мрежи повеќе од 1 месец повеќе од јасно е дека уапсените се учесниците на двете убиства.
Или можда нејќат да се прават мезе за јавнноста што бара крв во моментов?
Сите осомничени се лишени од слобода пред да биде ова актуелно на социјални мрежи. Нема изјави или статусси од никој. Само знаеме дека тројцата признале под ќотек. Што признале и дали ќе си ја сменат изјавата не знаеме.
 
Член од
24 март 2023
Мислења
78
Поени од реакции
163
"Tројцата признале под ќотек."

Прво, ќотек добиле дека не сакале да кажат каде е девојчето и дали е живо, и дали го кријат некаде. Значи ќотекот бил за да кажат каде е девојчето а не да признаат вина.

Второ, под ќотек или не, изјавата на тројцата била идентична. Што значи ќотекот само ја дал вистината, а не ги натерал да признаат нешто што не било. Тројцата не можат да дадат потполно идентична изјава, па колку и ќотек да да добијат.
Автоматски споено мислење:

Друго, сите осомничени дале ист исказ дека Палчо пукал.

А валда на тројцата им е земена и парафинска одма.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.844
Поени од реакции
10.513
Човекот бил каратист, обучувал и тренирал инспектори, цела карате федерација се сликала со него ама НЕ не е крив за убиство или соучесник во истото туку ете така му текнало да се ака со Палчо, да киднапира дете, да го убијат тоа дете и потоа да го закопаат.
Башка и да убијат уште еден човек претходно или небитно кога (2 извршени убиства).

Масоните го наместија баце муабети.

Зошто ако бил каратистот доблесен како што сите ви кажуваат и нема шанси за пари да го направил ова т.е. како што ја терате воденицата да го направил воопшто не зел да го дрецне од земја Палчо, да викне полиција и да рече еј овој кретенот уби дете?

ЗОШТО после убиството сите се враќаат на своите дневни рутини како ништо да не било наместо со трчање да одат во станица кај истите тие пријатели инспектори и пред истите тие да дадат исказ дека посведочиле убиство?

Ако не сум виновен некој треба да ме тепа 3 дена за да „признаам“ вина и претходно уште толку да не одам со трчање во полиција сам да кажам што се случи?

Пред вас некој да убие дете нема да пријавите? Нема да го земите тој што убил барем така фино да му ја наместите фризурата, ако не и повеќе? Каратист бил, нели можел.

Смешно.

Индиректно оправдувате крвници и бенефит оф а даубт му давате на некој кој своеволно киднапирал дете, учествувал или бил сведок на убиство на тоа дете и после тоа молчел.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
"Tројцата признале под ќотек."

Прво, ќотек добиле дека не сакале да кажат каде е девојчето и дали е живо, и дали го кријат некаде. Значи ќотекот бил за да кажат каде е девојчето а не да признаат вина.

Второ, под ќотек или не, изјавата на тројцата била идентична. Што значи ќотекот само ја дал вистината, а не ги натерал да признаат нешто што не било. Тројцата не можат да дадат потполно идентична изјава, па колку и ќотек да да добијат.
Автоматски споено мислење:

Друго, сите осомничени дале ист исказ дека Палчо пукал.

А валда на тројцата им е земена и парафинска одма.
доста е еден да признај to e prissiner dilema paradoxo ,и на другите му викат знајме се ,и на овие двајца му преостанува и тие да признат за да не јадат ќотек појке или да добијат поблага казна

ама како ги најдоја овие тројца ne kazaja citreonot go vozea celo vreme i ne mozele da se oslobodat odma odnego i mu teknalo aj uste nekoj da kidnapirame i posle da go zapalime.

i cudno e kako po prvoto ubistvo ostanale mirni nekolku den ani panika ni stres ne gi fati nikoj ,ne pa ftoorotoubisfo kopanje dupki to trauma e e pred tebe da ubi nekoj devojce to e trauma.a ti e ostanale na sekojdnevnite obvrski kako nisto da ne bilo

1704730483743.png
 
Последно уредено:

faust.mephistopheles

Aga Aganlija
Член од
9 декември 2014
Мислења
741
Поени од реакции
1.592
Syn napisa edna mnogu vazna rabota. Ne se pravi od bilo sto senzacija.
Ubijcite se tie, kako e zamesan tatkoto vo seto toa e nepoznato. Fali motivot za ovoj grozomoren cin.
Nie kako narod imame edna mnogu losa osobina. Onaa zelba da se pokazeme, iskazeme do nekogo. Barame necivo priznanie za naseto razmisluvanje za na kraj da mu go plesneme vo obraz ona poznatoto "VI REKOV!".
Zatoa i ovie rekla/kazala muabeti, pravenje filmovi i fantaziranja ni se plodna pocva za teorii na zagovor do nedogled.
Spustete topka. Ova e mnogu custvitelna tema i zatoa ako nema dokaz za nesto, podobro nisto ne pisuvajte.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.947
Поени од реакции
17.765
Човекот бил каратист, обучувал и тренирал инспектори, цела карате федерација се сликала со него ама НЕ не е крив за убиство или соучесник во истото туку ете така му текнало да се ака со Палчо, да киднапира дете, да го убијат тоа дете и потоа да го закопаат.
Башка и да убијат уште еден човек претходно или небитно кога (2 извршени убиства).

Масоните го наместија баце муабети.

Зошто ако бил каратистот доблесен како што сите ви кажуваат и нема шанси за пари да го направил ова т.е. како што ја терате воденицата да го направил воопшто не зел да го дрецне од земја Палчо, да викне полиција и да рече еј овој кретенот уби дете?

ЗОШТО после убиството сите се враќаат на своите дневни рутини како ништо да не било наместо со трчање да одат во станица кај истите тие пријатели инспектори и пред истите тие да дадат исказ дека посведочиле убиство?

Ако не сум виновен некој треба да ме тепа 3 дена за да „признаам“ вина и претходно уште толку да не одам со трчање во полиција сам да кажам што се случи?

Пред вас некој да убие дете нема да пријавите? Нема да го земите тој што убил барем така фино да му ја наместите фризурата, ако не и повеќе? Каратист бил, нели можел.

Смешно.

Индиректно оправдувате крвници и бенефит оф а даубт му давате на некој кој своеволно киднапирал дете, учествувал или бил сведок на убиство на тоа дете и после тоа молчел.
Muabetot e deka nema vrska so slucajot, a ne deka videl pa ne kazal. Bar ja taka gi svakjam. Mene me mi deluva na covek so bi prael neso vakvo, za razlika od palco i drugite dvajca.
Istoto e i za tatkoto, go drzat vo pritvor a prvicnata verzija na nastanite 1000 posto ne e tocna.
Автоматски споено мислење:

Inaku smesno e da zborite da ne se spekulira, koga 99 posto od drzavata go osudi covekot zaso dignal dva prsti. Plemenska zaednica.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Сериозно некој му верува на србинот?
Удбаши србски ги извршија убиствата, оној србски четник што два часа чита памфлет од удба ништо чудно да имал некоја релација со палчо.
И ова не го пишувам да бранам министер, или не дај боже бугараши како лубчо или оној у бигорски партениј.
Двете групи ги сметам за диво месо.
Се се само не македонци.
Тешко е за верување и тоа на србинот и тоа на мувлосаниот северномакедонски кривично-правен систем. Верзијата на србинот е само пологична од таа на мвровмро.

Иако целиот овој настан е толку бизарен, што веќе може и нема поента да се бара било каква логика.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.947
Поени од реакции
17.765
А кој фактор си ти па тебе одговор да ти се даде? А и да ти дадат одговор, пак ќе речете со другарчињата од погоре: јас не им верувам. Затоа поарно продолжете со неверување, затворете се во некое дувло и таму креирајте теории. Патем, може да си го пуштите A Beautiful Mind, може човекот многу да ви помогне за теориите.
On mozhe ne e faktor, ama javnosta i te kako e faktor u vakov slucaj. Jaka prica vozite, teorii na zagovor. Bozhem praime muabet za vonzemljani ili piramidite na milenko tuka.
Ne, praime muabet za sudstvoto i policijata u drzavata koja site mnogu dobro ja znaeme.

Da ne se dignese dzeva, ni istraga ni butur kje videvme. I sea navodno nemalo potreba da znaeme. Epa neka soberat 3ca random od ulica, neka gi osudat i ete resen problem. I taka za sekoj slucaj. Nema potreba javnosta da se zamara so vakvi raboti, oni se za da rmbaat i plakjaat danok.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Кои снимки ги донел таткото во МВР? Од кај му пристап до камери на таткото освен ако не е снимка од прозор со мобилен негов?
Снимки од камери од објекти/дуќани кои фаќаат дел од коловозот каде поминале возилата. Очаен татко доволно имотен да им понуди доволно пари на дуќанџиите за да му дадат снимки кои можеби би му помогнале да ја најде ќерка си.

Апсолутно можна верзија на настаните, ништо помалку поневеројатна од таа на удбашкиот нужник од институција чиј соработник бил/е моменталниот бегалец и главен осомничен.
Автоматски споено мислење:

Незнаев дека така лесно физичко лице може да дојде до видео снимки од правни субјекти а полиција неможе.
Полиција може се, прашање е колку сака да се ангажира.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.340
Поени од реакции
40.149
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.071
Поени од реакции
10.791
У видеово на крај вика дека шоферот го сомничеле како организатор планер и егзекутор. А нели палчо беше?
Па има шанси, еве ти да знаеш некој дека убил дете и го бараат би го пренел ли до некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom