Исчезнати лица

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.736
Поени од реакции
9.301
Убиството е наместено. Целата работа била кого да убијат таткото или Вања. Татко и поради огромни парични долгови требал да биде убиен ама ја жртвувал ќерка му за да спаси глава. Убиецот е на слобода и можеби знаат кој ја убил ама меѓу приведените сигурно не е. Најверојатно и на Палчо ќе му летне главата ако прозбори. А и нема да ме чуди ако и него го ликвидираат. И не си правите филмови во главите дека имаме некаква способна полиција за решавање на некаков случај во кој има убиство. Се е наместено и однапред испланирано во последниот случај.
Автоматски споено мислење:

Но убеден сум дека и мајката и таткото знаеле дека децата им се во опасност и знаеле зошто.
2. Прв ден после убоството одма ги најдоа како на филм и расчисрија се цакум пакум
3. Свирепите платени убијци пропеаја дента
Што ако осомничените се наместени?
Што ако вистинските убијци се на слобода?

Мене најголем доказ дека полицијата лаже ми е дека одма ги најдоа. Нема шанси да се толку брзи и ефективни.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.081
Поени од реакции
10.802
Од каде ги знаеш ти информацииве дека они знаат нешто? Од ТВ? Од Проливер министерон? Од тие што ги наместиле ќе црпиме веродостојни информации?

1. Зајко и министерот имаа бомби за случајот кај Смилковци па кога дојдоа на власт снемаа
2. Прв ден после убоството одма ги најдоа како на филм и расчисрија се цакум пакум
3. Свирепите платени убијци пропеаја дента
4. Испаѓа министер на МВР и вика на прес: "они се криви, они се монструми" абе министарон заборај презумпција на невиност. Нема почитување право, нема штитење истрага, какви иницијали какви бакрачи, име презиме со слики со се, со детали....

Не да ми мириса, ми смрди на местенка!
Како бе прв ден послем убиството биле фатени кога беше исчезната едно 7дена и јаче
Колата запалена не ја најдоа истиот ден иако прелетуваа со хиликоптери ради обсе
За некои работи лупета србинот ама за добар дел те тера добро да се подразмислиш
Оливер со лупетањето на прес само си купуваше поени за избориве што идат
Автоматски споено мислење:

Убиството е наместено. Целата работа била кого да убијат таткото или Вања. Татко и поради огромни парични долгови требал да биде убиен ама ја жртвувал ќерка му за да спаси глава. Убиецот е на слобода и можеби знаат кој ја убил ама меѓу приведените сигурно не е. Најверојатно и на Палчо ќе му летне главата ако прозбори. А и нема да ме чуди ако и него го ликвидираат. И не си правите филмови во главите дека имаме некаква способна полиција за решавање на некаков случај во кој има убиство. Се е наместено и однапред испланирано во последниот случај.
Автоматски споено мислење:
Христос се роди Зурла
Тежок спин е дека ради долгови ја жртвувал ќерката, проверено е дека имотно добро стои, човек со толку имот нема теорија да не продаде нешто за да дојде до брз кеш туку ке се осуди на жртвување на своето дете
Со самото тоа што е убиена веднаш по грабнувањето кажува дека е нарачена егзекуција
Инаку ништо чудно и Панче да требало да учествува па да проработела грижа на совест и од страв дека ке ги откуца се решаваат од него
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.407
На кого дужел пари таткото? Што е тоа “огромен долг”? Да се убиваше така лесно за “огромен долг” пола скопски “фаци” немаше да постојат. Пари и изнуда не се мотив очигледно за убиецот ама за киднаперите да.

Прашање е кога МВР ги има добиено камерите што ги пушта србинов? По секоја логика уште првиот ден на исчезнување треба(ло) да се обезбедат сите камери на кои очигледно се гледа целата разврска.

Таткото имал цели недела дена да искочи у јавност ако знаел кој е извршител и ако он не бил умешан. Од прв момент се сумња на киднапирање а не на бегање од дома или некоја тинејџерска глупост, што значи знаеле многу добро што се случува.

По мене, Палчо успешно им продал приказна на билмезине дека ќе играат мала договорена игра со таткото демек киднапирајте ја ќе бараме пари за партија/нас, а уствари имал други намери. Секако вистинските намери неможе да се дознаат од тројца лесно манипулирани кретени кои усрани од ќутек у станица забораваат дека се заколнале пред господа дека ќе ја чуваат тајната на “даскалот” па почнуваат да диктираат факти за случајот. Палчо добива дојава дека е готов и фаќа магла кај што фаќа благодарение на пичкарлукот на таткото и неспособноста на МВР и ОЈО.

Е сеа кој е мотивот на Палчо за свирепо убиство на дете иде од најбизарен до, да речам, “логичен”. Од принесување жртви за некаков си култ па се до утка у киднапираното лице односно да требало некој друг да биде. Ништо чудно и да е обид за дестабилизација некоја во случај да не биле фатени. Али па да мислиш да усред центар денски ке киднапираш човек во вреќа и нема ниедна камера да те фати…Ко да сакале да бидат фатени.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Од каде ги знаеш ти информацииве дека они знаат нешто? Од ТВ? Од Проливер министерон? Од тие што ги наместиле ќе црпиме веродостојни информации?

1. Зајко и министерот имаа бомби за случајот кај Смилковци па кога дојдоа на власт снемаа
2. Прв ден после убоството одма ги најдоа како на филм и расчисрија се цакум пакум
3. Свирепите платени убијци пропеаја дента
4. Испаѓа министер на МВР и вика на прес: "они се криви, они се монструми" абе министарон заборај презумпција на невиност. Нема почитување право, нема штитење истрага, какви иницијали какви бакрачи, име презиме со слики со се, со детали....

Не да ми мириса, ми смрди на местенка!
Ај, ок. Ондак Оли ги убил, па ги мести овие :rolleyes:
Колку и да ме тепаат, ако нешто не знам, нема да го кажам, не знам како не ти е јасно.
Ваљда има снимки од тепањето т.е испитувањето, каде што кажуваат што и како било. Дури и да е под присила, сепак е признание кое довело до отркитие на телата и расчистување на случајот. Не знам само како не ви е срам да ги браните убијциве и да им наоѓате оправдание?! Значи, свашта!!!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.359
Поени од реакции
29.504
Абе на тастатура сите се јаки, ама знаеш што? После прва тура ќотек иде уште една, после неа уште една, па после неа уште една и така натаму. Двајца потпишале после саат два ќотек, третиот потпишал после три дена ќотек. Не ми кажаа кој ама типувам на каратистот.
Можеби не е вистина, можеби јас имам лоши информации, ама ќотек зачинет со неспиење е докажан метод. Темпларите биле религиозни фанатици и докажани воини ама под ќотек си признале свашта.
Признале затоа што се виновни, на милиони камери ги има. Ако биле на друго место лесно се докажува.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.407
Од каде ги знаеш ти информацииве дека они знаат нешто? Од ТВ? Од Проливер министерон? Од тие што ги наместиле ќе црпиме веродостојни информации?

1. Зајко и министерот имаа бомби за случајот кај Смилковци па кога дојдоа на власт снемаа
2. Прв ден после убоството одма ги најдоа како на филм и расчисрија се цакум пакум
3. Свирепите платени убијци пропеаја дента
4. Испаѓа министер на МВР и вика на прес: "они се криви, они се монструми" абе министарон заборај презумпција на невиност. Нема почитување право, нема штитење истрага, какви иницијали какви бакрачи, име презиме со слики со се, со детали....

Не да ми мириса, ми смрди на местенка!
Значи полиција ги убила Панче и девојчето и ги закопала и ги наместила овие тројца?

Прво никој не е приведен недела дена после пријава за исчезнатото девојче и уште толку од велешанецот. МВР треба да одговара дали/зошто не е внесена колата на велешанецот во украдени возила при уредна навремена пријава. МВР треба да одговара зошто се чека недела дена кога од прв ден камерите снимиле се, а не моронот да искача да збори дека се гледале коритата на Вардар и подрумите. Крајно ОЈО изеде гомна со тоа што користољубие го назначи како мотив за убиство. Чинот на киднапирање да, ама убиството по сите логики е нешто друго.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.894
Од каде ги знаеш ти информацииве дека они знаат нешто? Од ТВ? Од Проливер министерон? Од тие што ги наместиле ќе црпиме веродостојни информации?

1. Зајко и министерот имаа бомби за случајот кај Смилковци па кога дојдоа на власт снемаа
2. Прв ден после убоството одма ги најдоа како на филм и расчисрија се цакум пакум
3. Свирепите платени убијци пропеаја дента
4. Испаѓа министер на МВР и вика на прес: "они се криви, они се монструми" абе министарон заборај презумпција на невиност. Нема почитување право, нема штитење истрага, какви иницијали какви бакрачи, име презиме со слики со се, со детали....

Не да ми мириса, ми смрди на местенка!
Замисли да бираш да му веруваш на зборовите на министерот за внатрешни работи и на полицијата во твојата сопствена држава кои се директно вклучени во истрагата, наместо да му веруваш на некој си квази истражувач и детектив од Србија кој патем има доживеано такво политичко фијаско во својата држава па сега е очаен за публицитет. Што сум чудна, стварно нема логика. :unsure:

На овој може да му се симне капа само заради тоа што директно во сржта погодил дека народот се пали на сензационализам. До пред две недели наративот беше срам да му е на таткото, какво чудовиште, коцкар, наркоман, итн. сега па не е крив таткото, ниту еден родител не би му го направил тоа на своето дете.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Ај, ок. Ондак Оли ги убил, па ги мести овие :rolleyes:
Колку и да ме тепаат, ако нешто не знам, нема да го кажам, не знам како не ти е јасно.
Ваљда има снимки од тепањето т.е испитувањето, каде што кажуваат што и како било. Дури и да е под присила, сепак е признание кое довело до отркитие на телата и расчистување на случајот. Не знам само како не ви е срам да ги браните убијциве и да им наоѓате оправдание?! Значи, свашта!!!
Ти си јак момак, ти верувам, ете другите изгледа пички се.
Не бранам никого, сите се невини додека не се докаже вина. А кога ќе се докаже вина нека ги ебат до бескрај у затвор, пожелувам болна и бавна смрт.
Признале затоа што се виновни, на милиони камери ги има. Ако биле на друго место лесно се докажува.
Да бе друже, а кај се снимкиве? Ги видовме?
Оти тие портали што објавија снимки и слики, патниците во возилата не изгледаат на осомничените.
Значи полиција ги убила Панче и девојчето и ги закопала и ги наместила овие тројца?

Прво никој не е приведен недела дена после пријава за исчезнатото девојче и уште толку од велешанецот. МВР треба да одговара дали/зошто не е внесена колата на велешанецот во украдени возила при уредна навремена пријава. МВР треба да одговара зошто се чека недела дена кога од прв ден камерите снимиле се, а не моронот да искача да збори дека се гледале коритата на Вардар и подрумите. Крајно ОЈО изеде гомна со тоа што користољубие го назначи како мотив за убиство. Чинот на киднапирање да, ама убиството по сите логики е нешто друго.
Киднапирање и користољубие тука нема. Класична егзекуција.
Еден од осомничените му дал на Жежовски уметничко дело (он е уметникот) за 1500 евра. Овој му платил 1000 а остатокот не. Осомничениов тужи и добива и делото чека извршител, а самиот настан е пред ДЕСЕТ години. И осомничениов решава денес да го убие? И тројца други се нафаќаат? Градежник и политичар е Палчо, уметников е копаничар, каратистов е инструктор по карате и работи во комунално во општина, а штипјанецот е келнер. Сите се членови на иста партија, финансирана од Палчо, кој е милионер, веројатно земаат некои примања за нивната голема вклученост во партијата, ама сите четворица егзекутираат бербер за ненаплатени 500 евра од пред десет години за кои чека извршител да ги наплати?
Озбилно?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Замисли да бираш да му веруваш на зборовите на министерот за внатрешни работи и на полицијата во твојата сопствена држава кои се директно вклучени во истрагата, наместо да му веруваш на некој си квази истражувач и детектив од Србија кој патем има доживеано такво политичко фијаско во својата држава па сега е очаен за публицитет. Што сум чудна, стварно нема логика. :unsure:

На овој може да му се симне капа само заради тоа што директно во сржта погодил дека народот се пали на сензационализам. До пред две недели наративот беше срам да му е на таткото, какво чудовиште, коцкар, наркоман, итн. сега па не е крив таткото, ниту еден родител не би му го направил тоа на своето дете.
Ти да бираш да му веруваш на министер, јас на политичар не верувам по дифолт.
За србинов не коментирам оти не знам што кажал
Јас не верувам ниту на муабети од пријатели, само споделив мислење
Еве ваму
Од полицајци имам разбрано дека признанијата на осомничените се потпишани по салам ќотек јадење. Најверојатно сите тројца осомничени иммаат алиби, демек цврсти докази дека биле на друго место во тоа време. Информацијава е од втора рака па земете ја со резерва.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.894
Ти да бираш да му веруваш на министер, јас на политичар не верувам по дифолт.
За србинов не коментирам оти не знам што кажал
Јас не верувам ниту на муабети од пријатели, само споделив мислење
Еве ваму
И да не им веруваш. Они ти се пример како не треба да се работи професијата полицаец.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
Е тоа и мене не ми е јасно зошто колегите од МВР не ги споделија снимките со кајгана форум. :unsure:
Низок удар, никој не го праша форумот. Сите поголеми настани имаа снимки.
Од Бродец протекоа снимки од полицајци како тепаат терористи
Од Диво насеље протекоа исто
Од Монструм протекоа снимки од форензичари
за случајов со Жежо и Вања протекоа снимки од други портали, и баш тие снимки не ги покажуваат осомничените.
Едно е да викаш "имам доказ" па ти верувај му, друго е да испаднат вакви или такви докази што ќе се врзат со осомничените а сами ќе можеме да ги видиме.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
2.017
Поени од реакции
4.585
Сериозно некој му верува на србинот?
Удбаши србски ги извршија убиствата, оној србски четник што два часа чита памфлет од удба ништо чудно да имал некоја релација со палчо.
И ова не го пишувам да бранам министер, или не дај боже бугараши како лубчо или оној у бигорски партениј.
Двете групи ги сметам за диво месо.
Се се само не македонци.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.796
Поени од реакции
4.459
И да не му веруваш. Они ти се пример како не треба да се работи професијата полицаец.
Па и јас тоа го велам. Неспособни се до коска, затоа не им верувам дека е завршено и транспарентно.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.894
Па и јас тоа го велам. Неспособни се до коска, затоа не им верувам дека е завршено и транспарентно.
Ти генерализираш. Греота е за таквите кои чесно и поштено си ја работат својата работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom