Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
Од тогашна перспектива, да, затоа што никој од нас не очекуваше дека Лаутаро ќе се претвори во ова што е денес. Од денешна перспектива секако дека не.

Прашање на време беше кога ќего пишеш постот :D
A misli si deka ne ocekuval nikoj :rolleyes:, naprotiv, mnogumina ocekuvaa, zatoa i Lautaro kaj golem del od fan bazata od uvek bil nedopirliv fudbaler. Kako be moze da ne si go ocekuval ova, pa bas ova se ocekuvase uste koga go oblece ovoj dres i se vide sto kalibar na igrac e, odnosno kakov talent e i kakov potencijal poseduva.

Od uvek bil masina, samo sto koga bese tuka i Lukaku, i da sakase ne mozese do tolku da doaga do izraz, ama koga ke mu gi vidis brojkite, so godini e veke konstanten i eden od nasite najdobri igraci, taka da sve koga ke soberes, ova bas i se ocekuvase, i imase debela osnova za takvo nesto, taka da ne ni pretstavuva istovo realno nekoe iznenaduvanje koga ke razmislis podobro.

Inace vrati go i Hakimi koj kur, mislam deka ako se otvori bilo kakva moznost da se donese, ke grebe za da se vrati kaj nas bez da prasue za plata i slicno.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Од тогашна перспектива, да, затоа што никој од нас не очекуваше дека Лаутаро ќе се претвори во ова што е денес. Од денешна перспектива секако дека не.

Прашање на време беше кога ќего пишеш постот :D
Некој очекуваше некој не, ама дури и на секунда да си помислил дека Кореа може да го замени или општо дека Кореа е фудбалер макар и само просечен, тоа е веќе многу сериозен проблем.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.445
Поени од реакции
109.281
Од тогашна перспектива, да, затоа што никој од нас не очекуваше дека Лаутаро ќе се претвори во ова што е денес. Од денешна перспектива секако дека не.

Прашање на време беше кога ќего пишеш постот :D
Морав јебига, сакам кога сум во право. :D Него шала на страна сеа, ни тогаш ни сега немаше логика да се шитка Лаутаро пред Хакими. Мислам, поштуем твое мислење, ок е тоа, али у светот на фудбалот многу ретки се напаѓачите како Лаутаро, а за еден тим да атакува на титули потребен е некој што ќе трпа голови. А Лаутаро, не само што трпа голови него и премногу помага во дефанзива и работи за екипата, што е баш реткост во модерниот фудбал. А бек ко бек, иако и они се дефицитарна сорта во модерниот фудбал, сепак можеш полесно да го надополниш како што ние сторивме со Хакими. Ете Дармиан, играч испод радар, сосема коректно заедно со Дамфрис го заменија Хакими, а двајцата се под неговото ниво. И што е најсмешно пример Дамфрис има каде каде боље бројки од Хакими, зборам овие 2 и пол сезони откако си отиде Хакими. А ако немаш асален напаѓач како ние едно време кога заглавивме со Паласио како прв шпиц тогаш ќе кубеш коси и ќе го јадеш стапот.

Така да сума сумарум и тогаш и денес и било кога, секоја фудбалска логика вели дека у ситуација кога Интер мораше да продава и да заработи пари пологично решение беше Хакими отколку Лаутаро.

Ај нема везе, едноставно ГАЗИМЕ сезонава и ги имаме сите предуслови за Скудето. Победени Лацио, Аталанта и Наполи на гости, нерешено со Јуве исто на гости, победени Милан и Рома на домашен терен. Намерно ги спомнувам само овие противници зашо се најтешките и најсилните противници во Серија А. Значи веќе 4 тешки гостувања пројдени, 3 победи и 1 реми, ова ако не е зицер предуслов за Скудето тогаш не знам што е. Ако го усере и ова Инзаги да му ебам мајката, нека иде у Индонезија да биде тренер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
Со Сити сеа да играме е прифатливо, имаат многу големи проблеми у одбраната, нула стабилност имаат, ранливи се, ама до стартот на нокаут фазата убеден сум дека машината на Пеп ке проработи, најнепосакуван противник се они и секако Реал, после нив идат Баерн и би рекол Арсенал кои играат константно добро задњи 2 години со Артета и имаат систем на игра што нам не ни одговара, најголема маана нив им е неискуството, и кај играчите и кај тренерот.

Реално најпосакувани противници мислам и генерално прифатено од голем дел од фан базата се Дортмунд и Атлетико Мадрид, Барса ми се енигма искрено, не знам што да мислам за нив, не е идеална ситуацијата и у тој тим моментално ама поприфатливо делуваат од тимовите погоре, бар како стојат работите моментално, а и лани веќе игравме со нив и добро поминавме.

Со кладилница муабет ако одиме, со Дортмунд би требало ние помал коефициент да иаме за пролаз, и ваљда се једини тим од нокаут фазата против кој Интер би бил фаворит у тој двомеч, поизразит, со Арсенал, Барса и Атлетико, минорна предност би имале или овие или ние, незначително, Реал, Сити и Баерн би влегле како поголеми фаворити против нас.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.386
Поени од реакции
6.456
Ако ни падни Сити тапата ќе ни ја дупни. Нешто слично ко на Реал лани во нокаут фазата.
Не ми се коментира у 12 после победа за што би било кога би било ама морам. Колку само без врска се овие муабети дека сити ќе не дупне...
И пред финалето реков.
Удираш фудбалер на реал при одземање топка, реална проценка, не е фаул, играчот на реал не ни го бара фаулот животот продолжува.
Удираш фудбалер на Интер/Милан/јуве у ваква клучна утакмица уште баба му од трибините да се симне и да се тепа со судијата. Италијанците се мајстори за умртвуење игра и влечење по терен.
Втора работа Италијанците сите имаат јаки одбранбени единици назад. Нема слаба карика, и да ја има, следниот што ќе натрча на тебе ќе те откорне. У финалето Халанд не мрдна од ачерби, што ачерби ако го споредиш со канаваро киелини самуел да речеме е 40%.
Трета работа, дуелот на Сити со реал беше перфекција, круна на Сити, такви комбинации и пасови и чисти топки не само што се тешки туку и се реткост, Сити сами себе се надминаа во таа утакмица.

Ја не викам дека ако ни се падне Сити нема да не победат, имаат и појак состав и поуиграни се, дефинитивно 70-30 е кај нив тежината, ама да се потцени интер дека ќе не дупнеле тешка работа тоа. Баш напротив, ако се стегнеме дома да измкнеме барем 1-0 втората има да тепаме по терен ко циган помалиот брат, кај ќе стасаме ќе маваме. Плус видовме у финалето колку не дупнаа, коа се траќаше пеп лиглето на крајот да свири судијата побрзо...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.126
Поени од реакции
11.170
Не ми се коментира у 12 после победа за што би било кога би било ама морам. Колку само без врска се овие муабети дека сити ќе не дупне...
И пред финалето реков.
Удираш фудбалер на реал при одземање топка, реална проценка, не е фаул, играчот на реал не ни го бара фаулот животот продолжува.
Удираш фудбалер на Интер/Милан/јуве у ваква клучна утакмица уште баба му од трибините да се симне и да се тепа со судијата. Италијанците се мајстори за умртвуење игра и влечење по терен.
Втора работа Италијанците сите имаат јаки одбранбени единици назад. Нема слаба карика, и да ја има, следниот што ќе натрча на тебе ќе те откорне. У финалето Халанд не мрдна од ачерби, што ачерби ако го споредиш со канаваро киелини самуел да речеме е 40%.
Трета работа, дуелот на Сити со реал беше перфекција, круна на Сити, такви комбинации и пасови и чисти топки не само што се тешки туку и се реткост, Сити сами себе се надминаа во таа утакмица.

Ја не викам дека ако ни се падне Сити нема да не победат, имаат и појак состав и поуиграни се, дефинитивно 70-30 е кај нив тежината, ама да се потцени интер дека ќе не дупнеле тешка работа тоа. Баш напротив, ако се стегнеме дома да измкнеме барем 1-0 втората има да тепаме по терен ко циган помалиот брат, кај ќе стасаме ќе маваме. Плус видовме у финалето колку не дупнаа, коа се траќаше пеп лиглето на крајот да свири судијата побрзо...
Јас го земам во предвид и ова погоре што го имаш кажано, и има вистина дека италијанците се тешки за нокаут мечеви, ама некако многу ни влијае тоа финалето од лани за проценките во што би било кога би било во евентуално 1/8 (нема да биде).

Убеден бев дека нема да не прегрбаат во финалето лани, исто така сум убеден и дека ќе не скинат здраво ако паднеме со нив. Друго е финале (еден меч) др е 1/8 финале. Имаат време за поправен што се вели. Башка што може да ни се случи некој бродолом од 10-15 мин кај што ќе ни фрлат 2 гола па после тоа играта ќе биде сосем различна од ланското финале. Додади на ова дека е скрос друго да играш на неутрален терен и една утакмица во која што се решава се, друго е да играш на домашен со публика позади себе и куп време за поправен.

Не дека ќе бидеме на 0% шанси, далеку од тоа ама во секој случај ќе сме макс 20-25% (според мене).
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.859
Поени од реакции
9.122
Со Сити сеа да играме е прифатливо, имаат многу големи проблеми у одбраната, нула стабилност имаат, ранливи се, ама до стартот на нокаут фазата убеден сум дека машината на Пеп ке проработи, најнепосакуван противник се они и секако Реал, после нив идат Баерн и би рекол Арсенал кои играат константно добро задњи 2 години со Артета и имаат систем на игра што нам не ни одговара, најголема маана нив им е неискуството, и кај играчите и кај тренерот.
Секако дека ќе имаат, им фали Лукаку у одбрана, семката негова…

1702880970680.png

А за Арсенал, ја баш мислам дека би бил многу јак двомеч. Би сакал искрено да се паднеме, да гледаме убав фудбал па и да испаднеме, не би ми било криво. Иако, мислам дека имаме и доста солидни шанси против нив, ко што кажа и сам, неискуството им е главен проблем. Генерално многу млади играчи и млад тренер, ама па и желба конечно да се докажат и у ЛШ.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.251
Поени од реакции
57.146
Од тогашна перспектива, да, затоа што никој од нас не очекуваше дека Лаутаро ќе се претвори во ова што е денес
псолутно ;)

чисто колку да те изнервирам од сабајле, пишале бабаните веќе на долго и широко
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Подобро да се бара напаѓач во Јануари, за десен бек ќе се крпи некако со Дармиан.

Арнаутович не покажа ништо, подобро да се проба некој од примавера.
Класен исто е неупотреблив, не знам ни зошто воопшто е како опција.

Денес имавме мали проблеми со средниот ред, со чести падови во играта.
Фратези треба почесто да игра место Мики, па и Сенси додека не е повреден нека одигра нешто.

Во ваква ситуација без резервни напаѓачи можеби почесто ќе има потреба од менување на формацијата само со 1 шпиц. Со Сенси, Михтаријан или Фратрз позади шпиц.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.519
Имам многу што да одговорам на бабаните @Џонтра Волта, ама влезен сум во празнично расположение и не би да ја тераме темава во пченките. Интер е прв на табела, Лаутаро е влезен во ГОАТ мод, играме апсолутно најубав фудбал откако паметам за себе, празници се ближат, Сладоледот се откажа од табели, @Марли е толку разочаран и отрпнат на болка што ни Саше не го нервира веќа, @Castiel има заминато на привремена работа во Занзибар каде нема интернет, џубрето @Scirea чека да постирам нешто за да ми стави гневно смајли, што му е единствена причина да продолжи понатаму деновиве... Животот е убав. Што би се расправале сега...
Автоматски споено мислење:

Играме со Атлетико.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.487
Поени од реакции
42.886
Добро е, Атлетико ги добивме, тврд дуел ќе биде тоа, 50-50 шанси за пролаз ама искрено и посакуван противник бар од мене, или нив или Дормтунд ги сакав, па сеа што биде биде, тој период играме и со Рома и јуве ако не се лажам, дефинитивно подобра опција од Сити истиот период, или Баерн/Реал.

Многу иначе ќе не нервираат Атлетико, сигурно ќе мразиме едно 3-4 души од тој тим, ќе провоцираат ќе тепаат све ќе праат, све дел од филозофијата на Симеоне, плус публиката им е таква разјарена замара само, и башка чолисимо на форумов нешо вака така ќе ни вика па и неа ќе ја мразиме секако. Ама тоа е што е, идеме даље, у четврт финале некој од сосиедат или наполи ќе ни дое, у полуфинале дортмунд, и у финале Реал нешо ќе се курчат со децими мецими самби од винисиус, све тоа ќе рашамараме поштено и ќе биде прославена лигата на шампионите кај стек на свадба каде ќе се упокоиме од радост.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Имам многу што да одговорам на бабаните @Џонтра Волта, ама влезен сум во празнично расположение и не би да ја тераме темава во пченките. Интер е прв на табела, Лаутаро е влезен во ГОАТ мод, играме апсолутно најубав фудбал откако паметам за себе, празници се ближат, Сладоледот се откажа од табели, @Марли е толку разочаран и отрпнат на болка што ни Саше не го нервира веќа, @Castiel има заминато на привремена работа во Занзибар каде нема интернет, џубрето @Scirea чека да постирам нешто за да ми стави гневно смајли, што му е единствена причина да продолжи понатаму деновиве... Животот е убав. Што би се расправале сега...
Автоматски споено мислење:

Играме со Атлетико.

Ја си активирав Тролејбуска, односно ме нема на форумов дур не заврши сезонава пошто Интер ќе биде шампион :icon_lol:

А ако продужи Милан да игра слабо ќе активирам и @киевка, ќе избришем све социјални мреже и ќе се преправам дека сум отишол у странство на година дена :icon_lol:

Иначе ви се падна една од само неколкуте екипе у свет што ги мрзим појќе од вас таќе да морам за Интер да навијам, очекуајте пролаз :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom