Исчезнати лица

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.442
Поени од реакции
35.995
Пак алудираш на тоа дека тој не е крив. Ако некој не е крив нема да бега. Типот е длабоко вклучен во ова иначе немаше да фати усфат. Ќе се дознае се се надевам еден ден и овие што кренале рака на дете ќе си поминат убав долгогодишен престој у шутка
...јас не алудирам, додека нема судење и пресуда никој не е крив ако ти се познати правните работи, вака ако се осудува без судење зошто би биле потребни судиите и судските процеси, бегањето не мора секогаш да значи дека некој е крив, кога веќе е осуден без судење, а зошто не избегал веднаш, туку после три дена, тоа не ти боде очи, не ти е сомнително, све равно?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Најјако од се ќе испадне ако Палчо стварно избегал во Белорусија, играјќи на блефот дека е политички дисидент кој е наместен од НАТО/ЕУ :rolleyes:

За два дена сам ќе плаче за депортација тука:pos:
 
Член од
9 август 2014
Мислења
461
Поени од реакции
1.367
Едно прашање само, не сум доволно упатен:Овој Палевски не беше во она Движење Бојкотирам со оние Панговски и Котевски?
?
Автоматски споено мислење:

Едно прашање само, не сум доволно упатен:Овој Палевски не беше во она Движење Бојкотирам со оние Панговски и Котевски?
?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
100% профилов е отворен од некое паметно комуњарче, за да вакви како тебе шират пропаганди. А можда и ти си админот на профилчево.
Како ме откри, мора да си генијалец. Секоја ти чест.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.017
Поени од реакции
80.846
- https://4news.mk/ushte-edno-litse-vecherva-privedeno-za-ubistvoto-na-vana/

Не бе не е ова терористички култ како минимум одговорен за организирано убиство и организирано киднапирање и убиство на дете.

Нее ова се патриоти, родољуби, драгољуби, драгосављевичи, и драгувити со повремено хоби.
Водачот на култот е транзициски богаташ, кој својата функција генерален секретар на СДСМ за Скопје, ја користел за богатење, а неговата партија му прогледувала низ прсти цело време и по излегувањето од партијата. Најповеќе ради блискоста со Верушевски, од каде што му се и снимките кои наводно ги поседувал и ги користел за уцени.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.919
Поени од реакции
17.736
Ваквите радикализирани шизо ликови се страшно идентични секаде по светот каде излегуваат. Кога нешто им оди спротив нивниот извртоперен наратив, почнуваат дури да ја релативизираат реалноста и сите достапни факти.

Исто Алекс Џоунс од Америка јаде 6 милјарди или колку таму тужба кога излезе со наратив дека масовното убиство во Сенди Хук училиштето во САД било измислен настан со актери наменето да пропагандира контрола на оружје во Америка.

Време е како Македонци, да се справиме со овие остатоци од на Љубчо времето, идеолошки запечатени во Грујовизмот, затоа што еве веќе стигаат критична маса и почнува во реалноста да преливаат нивните шизо фантазии, експлуатирани од психопатски ликови како Палчо.
Коа ќе се деси ваков настан, сите имаат некаква теорија кого да обвинат. Дали педерите, грујо , зависност што ту се уклапа во фантазијата и поентата што сакаш да ја постигнеш. Ете вчера еден на фб ги обвини и мажите, најверојатно со надеж дека во цело ова срање ќе успее да собере лајкови и боцне нешто. Нема граница на човечкото дно.

Овие луѓе што ги групираш, никогаш во Македонија не биле група која преставувала опасност за било кој а не па дете. Повеќето имаат фамилии, и водат едноставен живот многу далеку од криминал. Статистички, сигурен сум дека бројот на криминалци е помал во оваа група него рандом албанско село. A aко верување во теории на заговор беше назнак за психопат, пола држава треба да иде под надзор.

Ќе почекаме да видиме кој се од здружението бил вмешан. Едно е сигурно, презумција на невиност тука нема. Не ме чуди доказите за татко да се врз база на маалски муабети кој кружат од првиот ден, а ќе видиме и за другите луѓе што ги чешлаат деновиве. Нема да е прв случај да се напраи таков промашај од желба да се испорача нешто, а посебно во земја како Македонија каде политика влијае врз судски одлуки. Моментално јавноста сака виновник, макар и да не е крив, и политичарите ќе гледаат да го испорачаат тоа :)
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.753
Поени од реакции
8.291
Една информација за луѓето кои во минатото, транзицијата, се намлатија пари од градежништво:
еден куп од нив денес се во долгови, или живеат со минимални примања, а намлатените пари се отидени одамна, потрошени, расфрлени, одземени... Јас лично познавам барем тројца од градежништво (на кои ми текнува во моментов) кои беа пребогати, а денес едвај врзуваат крај со крај.

Не знам Палчо во каква финансиска состојба е, ама тоа што некогаш млател пари од градежништво не значи дека уште ги има.
Автоматски споено мислење:


Ова е психопатологија!
Палчо не бил во последно време во лоша финансиска ситуација, зошто емиграцијата му донираше огромни суми, ама навистина огромни. Студиото за подкастот му беше поскапо од студија на телевизии. По неколку стотици евра вадеше од донации по емисија, не па од директни донации за протести, за организацијата, итн ..

Какви и проблеми финансиски да имал претходно во последната година секако немал финансиски проблеми.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.378
Поени од реакции
5.171
Нема кај да бега Палчо, кругот се стеснува
Ептен се стесни. Еве го кругот моментално до Белорусија е стасан.
Пошто загреота бил немал пари... До парите од станот му било дојдено
 
Член од
29 мај 2023
Мислења
9
Поени од реакции
28
Во меѓувреме, секти се сомневаат дали Вања е измислен лик. Дефинитивно фејсбук патриотизмот е во тесна врска со психопатија.

Апелирам до МВР да почне да ги апси администраторите на вакви страни, за да не дојдеме до нови монструми...

Прегледај го приврзокот 400127
Прегледај го приврзокот 400128
Што да се каже, овие луѓе поддржуваат идеологија според која и Холокаустот е измислен..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.299
Поени од реакции
40.086
Ептен се стесни. Еве го кругот моментално до Белорусија е стасан.
Пошто загреота бил немал пари... До парите од станот му било дојдено
Зошто бега ако е невин?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom