Исчезнати лица

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.456
Поени од реакции
5.247
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Да почекаме да се расветли случајот.
Можно е глупакот несвесно да ја има однесено ќерката во неповрат.
Ние како народ сме многу расприкажани, не знаеме пред кого изнесуваме некои информации кои подоцна можат да ни наштетат, тргни од социјалните мрежи, све и свашта се постира на интернет, кога јадеме, кога одиме во тоалет буквално све.
Таткото можи издал ненамерно информации дека мајката наследила голема сума на пари па со тоа ги направил мета на киднаперите.
За да дознаат кога оди на улиште тоа не е тајна, можат да ја следат некое време па до детал се да дознаат, или тој да има кажано онака уз муабет.
Нели киднаперите биле претходно во контакт со него.
Како бре несвесно? Еве и ти си женско, седни дома направи муабет со некој машки член од семејството, дали несвесно можи да откријат нешто за тебе на некој близок пријател/роднина или четири очи и уши отвараат и анализираат се што е поврзано со тебе пред да дадат било каква информација?

Татко ми никогаш не би ме инкриминирал мене дури и да е несвесно тоа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.354
Поени од реакции
6.825
Предавство на сопствената ќерка.

Таткото ако може да се нарече треба да добие најголема казна, поголема и од таа на тој што пукал.
Poznavam i pogolem monstrum od ovaj,24 Godini ja drzheshe cerkata zarobena i imashe 7 deca so nejze. Prvpat ja siluval na 11 godini vo 1977 godina.

Zavrshi v zatvor i zaraboti milioni od negovite zlodela. Ja prodade prikaznata na Hollywood

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.711
Поени од реакции
23.785
Како бре несвесно? Еве и ти си женско, седни дома направи муабет со некој машки член од семејството, дали несвесно можи да откријат нешто за тебе на некој близок пријател/роднина или четири очи и уши отвараат и анализираат се што е поврзано со тебе пред да дадат било каква информација?

Татко ми никогаш не би ме инкриминирал мене дури и да е несвесно тоа.
Во право си за се но земи во предвид дека овој татко бил џанак што можно е да има нешто случајно кажно.
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
217
Поени од реакции
251

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
Имфомаксовци сликани со убиците , една слика е пред 10 дена палчо кај нив.Прегледај го приврзокот 400032
И јас вчера гледав кај инфомакс, најакото е што вчера земале ги тргнале сите постови и видеа а овие џганов најредовни гости во емисија им биле. И вчера најакото е што први излегоа со вондредни вести само што искочи инфо и овој плавиов зема да збори дека протест пред МВР требало одма да се прави, дека "прикривале". А овие се иста багра секој ден што правеа емисии со убијциве, па сега бришат како демек да не нѐ поврзуваат. По тоа што искочија вчера први да ја критикуваат МВР а сите емисии уназад им се со овој Палчо се гледа каков политички џган од медиум се.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.893
Во право си за се но земи во предвид дека овој татко бил џанак што можно е да има нешто случајно кажно.
Еве океј....ама он продолжува да живее нормално после тоа. Во најмала мера ќе проработеше некаква емоција во него или грижа на совест. Очигледно е дека он нема никаква грижа на совест, скроз е ладнокрвен и без емоции, па уште и лајкови покажува на камерите. Тоа е тешка психопатија веројатно уште толку потенцирана од долгогодишната наркоманија и коцката. Мислам дека и најголемите психоаналитичари, Сигмунд Фројд и Карл Јунг би останале без коментар за случајов.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.244
Како бре несвесно? Еве и ти си женско, седни дома направи муабет со некој машки член од семејството, дали несвесно можи да откријат нешто за тебе на некој близок пријател/роднина или четири очи и уши отвараат и анализираат се што е поврзано со тебе пред да дадат било каква информација?

Татко ми никогаш не би ме инкриминирал мене дури и да е несвесно тоа.
Па добро затоа реков не знаеме какви податоци изнел таткото, во секој случај за осуда е без разлика дали е директно или индиректно инволвиран.
Јас се осврнав на првичната информација дека кажал кога оди на училиште,тоа можело да го дознаат на било кој начин.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.929
Како бре несвесно? Еве и ти си женско, седни дома направи муабет со некој машки член од семејството, дали несвесно можи да откријат нешто за тебе на некој близок пријател/роднина или четири очи и уши отвараат и анализираат се што е поврзано со тебе пред да дадат било каква информација?

Татко ми никогаш не би ме инкриминирал мене дури и да е несвесно тоа.
Постојат такви манипулатори дур да трепнеш ќе извлечат податоци за кои не си ни свесна колку може да му помогнат...

Како топол и сплотен народ доволно е да те познава некој и со прост муабет од типот ладно времево загреота децата како ќе одат на училиште можеш да му одговориш абе нема гајле ги носам со кола или немаат гајле ќе се облечат убаво ионака е блиску, 90% дознаваат тоа што му треба.

Иако во случајов изгледа е пред време се договорено, ама за извлекување информации не треба многу.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Ќе биде циркус ако Палчо пушти некое видео со доказ дека друг е нарачател а не тој бидејки не е мала работа Зоран Верушевски да те снабдува со аудио снимки од разни моќни луѓе во Македонија.
Да де! Го ангажирале Шакалот за да го утепа Панче фризерот и рандом четиринаесет годишно девојче… :facepalm:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
.


Како и се друго од партиски мегафони, дел вистина - дел лаги во корист на неговиот моментален партиски вработувач. Нема да влегувам во политичкиот дел, освен да кажам дека Левица му е опсесија во последно време али да земеш да ја увалиш и во приказната на Палчо е ептен будалска работа.
кога пред неколку години наводно го нападнаа ( по него платеници на Зеко и Началникот), Апашиев дигна голема галама во знак на подршка....
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Еве океј....ама он продолжува да живее нормално после тоа. Во најмала мера ќе проработеше некаква емоција во него или грижа на совест. Очигледно е дека он нема никаква грижа на совест, скроз е ладнокрвен и без емоции, па уште и лајкови покажува на камерите. Тоа е тешка психопатија веројатно уште толку потенцирана од долгогодишната наркоманија и коцката. Мислам дека и најголемите психоаналитичари, Сигмунд Фројд и Карл Јунг би останале без коментар за случајов.
Сега е вистинско време да им дадат прво психолошка поддршка во училиштето, на семејствата на настраданите, па ако сме хумани и на семејствата на извршителите!
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.153
Поени од реакции
4.696
Аууу, овој е еден од најголемите болесници што зачекорил на планетава. Селфи правел со најблиските на дедото.

Господ знае колку луѓе има ликвидирани до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom