Исчезнати лица

Член од
18 јуни 2021
Мислења
281
Поени од реакции
593
Јас не разбирам?
Тезата дека оние се родољуби е глупа теза. Никој од оние бандити во животот нема ништо родољубиво направено, и сега ти ќе продаваш онакво за бубрези дека оние го убиле девојчето за да прават/финансираат некаква национална револуција?

Дефокусираш со тие приказни за родољубие, национализам/нацисти, некакви радикали, и слично. Палчо комуњарот десна рака на БЦ, тој го продаваш како родољуб? Затоа што Паљо така се кажал? Абе ало, оние се класични бандити водени од пропалитет кој се крие позади фасада на родољуб. Анонимуси кои повеќето овде пред вчеравечер не ни знаеа дека постојат. Ако им успееше изнудата и ако земеа пари, повеќето овде сеуште немаше да знаат дека оние гниди постојат на планетава.

Уште еднаш: Тезата ти е глупа, и не нудиш никакви аргументи за неа. Тоа ти го кажав уште во првата реплика, тоа ти го повторувам по не знам кој пат - и не разбирам зошто уште продолжуваш со тие флоскули за национализам. Или сакаш на кондиција да се обидеш?
Боже човеку значи оди во МАНУ и дефинирај кој е вистински родољуб и драгољуб, не велам дека се ни патриоти ни родољуби ни ништо, но тоа незначи дека немаат некоја идеологија, која во најмала рака грифтер како Палчо би ја користил да врбува ментално заостанати ретарди како соучесниците, значи не е се црно или бело господе боже.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.693
Поени од реакции
32.743
Пошо форумов го читаат многумина, сакам да биде јасно дека апсолутно е во ред и треба да се алармира полицијата доколку не можете да стапите во контакт со вашето малолетно дете.
Со ова цитираното се согласувам од аспект на мое лично мислење. А што се тиче тој муабет претходно, тој почна со размислување за брзата реакција на класната и тек после продолжи за тоа за што пишуваш ти сега... Првичниот момент (за кој јас пишувам) е дека Јамајка генерално испадна во право за претпоставката дека класната била упатена во проблемите. Толку.

Да знаев дека потоа ќе треба дузина појаснувања да давам (а не им се гледа крајот), веројатно немаше да си ја барам бељата. :D
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.968
Поени од реакции
11.019
лајк пушта… монструмот - “татко” клик
1701711761684.png

Види го бе, крв да му ебам, куче наркоманско. Гроб да не види, мир да нема ни после смртта.
За пари дете да ти замине од овој свет. За проклети пари.
СКОТ!!!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.693
Поени од реакции
32.743

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.693
Поени од реакции
32.743
лајк пушта… монструмот - “татко” клик
Ќерка му е свирепо убиена. Министер за внатрешни работи дава официјална изјава дека и он е вмешан. Го апсат и го носат во суд... Дава дупли палец горе додека поминува покрај новинари.

Каков дебил. :facepalm:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Дали се задушила во вреќата, дали пробале да ја заќутат и ја убиле несакајќи, дали пробала да избега па тука настанала целата фрка не знам.
Никој не убива чоек по два сати ако му е целта да изнудат пари.
Какво гушење… Ќе излезат извештаите и ќе сфатиш за какви ѕверови станува збор, мада можда подобро и да не излезат во јавност.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
832
Поени од реакции
1.303
Една можеби првично луда теорија ми се сврза во глава, но очигледно овој Палчо бил тотално одлепен па ми дава за право да се сомневам

Типов барал и копал злато носејќи оружје во Демир Капија, а пред неколку години исчезна едно момче токму во тој предел.


После ова со Вања и Панче ако се точни информациите на обвинителството Палчо е психопат и ладнокрвен убиец, па ништо чудно и момчето од Демир Капија(кое мајката кажуваше дека често шетал по природата околу) да наишол на Палчо како копа злато, овој се уплашил или му пукнало во глава дека е пратен од ЦИА или некоја друга негова шизо теорија па го убил

Телото на Илија беше најдено скриено во длабока провалија после 2 години

Ништо чудно да има појче убиено, официјално потврдени две убиства, ако и батево го има убиено то се три. Шо значи во превод:

Ако чоек убија 3 или појче лица тогаш станува збор за сериски убиец.

Да тргниме од ова, ако тој ладно крвно веќе убил две лица (Вања и Панче) тогаш претходно МОРА да има отепано, шо значи овие две убиства не му се први.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
783
Поени од реакции
1.649
Прегледај го приврзокот 400012

Види го бе, крв да му ебам, куче наркоманско. Гроб да не види, мир да нема ни после смртта.
За пари дете да ти замине од овој свет. За проклети пари.
СКОТ!!!
Каква морбидна фаца има, гнаса мизерна! Од километар ќе познаеш какво вошливо куче е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.098
Какво гушење… Ќе излезат извештаите и ќе сфатиш за какви ѕверови станува збор, мада можда подобро и да не излезат во јавност.
Од тоа се плашам, одбивам да поверувам дека го мачеле кутро чупе.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Дали се задушила во вреќата, дали пробале да ја заќутат и ја убиле несакајќи, дали пробала да избега па тука настанала целата фрка не знам.
Добро, една работа не ми е јасна: приведени се гомнарите. Сведочеле дека е убиена со пиштол. Детално опишале каде и како се случило. Многу веројатно дека се испрашувани посебно и сите ја кажале истата приказна, телото е пронајдено и полицијата и обвинителството веќе знаат дека делото е извршено со пиштол, инаку не би го тврделе истото.

И 6-7 саати подоцна откако се е кажано, ќе излезе некој со нова терорија: што знам, можеби се угушила.

Не викам јас дека не може човек да се сомнева во официјална приказна, за што и да е, ама ова навистина не е толку комплицирано.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.439
Поени од реакции
17.082
Од тоа се плашам, одбивам да поверувам дека го мачеле кутро чупе.
Јас се мислам ќе излези нешто дека ја касапале или силовале овие лајнарите, 'мажишта'.

Бел ден да невидат, најлоша смрт да дај господ да ги дочека.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Добро, една работа не ми е јасна: приведени се гомнарите. Сведочеле дека е убиена со пиштол. Детално опишале каде и како се случило. Многу веројатно дека се испрашувани посебно и сите ја кажале истата приказна, телото е пронајдено и полицијата и обвинителството веќе знаат дека делото е извршено со пиштол, инаку не би го тврделе истото.

И 6-7 саати подоцна откако се е кажано, ќе излезе некој со нова терорија: што знам, можеби се угушила.

Не викам јас дека не може човек да се сомнева во официјална приказна, за што и да е, ама ова навистина не е толку комплицирано.
На вестите на Алфа денес тоа било спомнато, не гледав ама ми кажаа, пукана била, ама и дека се задушила, така они пренеле, не знам што се летаат со шпекулации кога веќе се одмотува клопчето и притоа и обдукцискиот наод сеуште не е готов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom