Исчезнати лица

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Одбивам да верувам дека дури цела држава окапа од грижа, татково цело време знаел и ќутел! Не ми е верно, не можам да си замислам, рацете кои треба да те штитат од светот, во кои бараш утеха, да те одведат во смрт! Како може да постојат вакви луѓе, не можам да се помирам со ова, којзнае колку била исплашена. Срам и арам нека му биде!
Тешко мајката, да изгубиш дете е тешко, ама да изгубиш дете под вакви околности...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.799
Поени од реакции
5.461
Да не се лажеме, ова нема да биде реалноста за овие :icon_lol: Овде ќе ја видите една од придобивките што не сме Норвешка, а овие нема живи да излезат од затворот.
И од Смилковско немаше да излезат, ама ете ги на викенд ги пуштаат...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.246
Одбивам да верувам дека дури цела држава окапа од грижа, татково цело време знаел и ќутел! Не ми е верно, не можам да си замислам, рацете кои треба да те штитат од светот, во кои бараш утеха, да те одведат во смрт! Како може да постојат вакви луѓе, не можам да се помирам со ова, којзнае колку била исплашена. Срам и арам нека му биде!
Тешко мајката, да изгубиш дете е тешко, ама да изгубиш дете под вакви околности...
Abe ima i polosho i toa od Majka praveno

 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Навистина сум потресен од исходот на ситуацијата и незнам веќе што да кажам. Нека почива девојчето во мир, а за убијците ЖИЛОТИНА на плоштадот, да им се исечат глави пред народот.

Инаку, ако навистина тој Палчо стои зад убиството на ова девојче, и ако тој навистина има политичка партија по име "ДЕСНА" со тој знак што ми наликува на некаков нацистички симбол... Епа јас мислам дека го имам видено седиштето на неговата партија. Се наоѓа одма после веро кога одите према железничка. Еве локација:


Прајте што ќе прајте со информацијата, јас не повикувам на никакво насилство, правење неред, подметнување пожар, итн...

Се надевам надлежните органи барем тие да си ја завршат работата.

А овие што се на власт, на 8ми мај ќе го јадат дебело (или кога и да се оддржат изборите).

Народот ГЛЕДА и народот ќе ви СУДИ.
bump
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.158
Поени од реакции
18.073
И од Смилковско немаше да излезат, ама ете ги на викенд ги пуштаат...
Никогаш и не беа фатени тие. Извршителите се на косово. Овие немаат Косово што ќе ги штити.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.118
Поени од реакции
18.082
Гарант тргнало нешто наопаку и така настанало убиството. Дали Вања пробала да избега,дали можеби го идентификувала таткото па тука настанала целата фрка најверојатно ќе дознаеме за брзо.
Ако се точни шпекулациите а најверојатно се според она што го читаме деновиве, нека се отепа таткото поарно.
Сликите од егзекуторите не ги коментирам оти ќе звучам морбидно
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.864
Поени од реакции
9.543
Дедо ми велеше, име можат да ти згрешат, ама прекар не...

Сега по најново е, име можат да ти згрешат, ама ник на кајгана не....
Име и знаме може да ти згрешат ама и да ти ебат матер. Тоа го има само во Северџганија...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.182
Одбивам да верувам дека дури цела држава окапа од грижа, татково цело време знаел и ќутел! Не ми е верно, не можам да си замислам, рацете кои треба да те штитат од светот, во кои бараш утеха, да те одведат во смрт! Како може да постојат вакви луѓе, не можам да се помирам со ова, којзнае колку била исплашена. Срам и арам нека му биде!
Тешко мајката, да изгубиш дете е тешко, ама да изгубиш дете под вакви околности...
па и мајката тврдеше дека таткото немаал ризична професија или било каков проблем од страна...
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2013
Мислења
2.855
Поени од реакции
4.136
Никад повторно нема да гласам, бидејќи буквално ниедна опција нема што пружа нешто просперитетно на државава. Буквално сите се преплетени ко црева и немаат грижа на совест и страв од Бога.
Тешко на невиниот и кроток народ шо страда на секојдневно ниво.
1001 причина е ова денес дека секој нареден ден тонеме се повеќе , кај е дното само не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom