ATP тенис - општа дискусија

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Koja e taa supstanca sto moze da iscezne odma posle mecot, neka precizira kako e toa vozmozno, ili eve, da receme deka e toa vozmozno, sto ako drugiot teniser predade vo tret gejm, dali togas istata taa supstanca famozno ke iscezne od krvta na teniserot, i istiot bi rizikuval da bide suspendiran za vek i vekova, u paket so negovata reputacija.

Mnogu mi se smesni vakvi nepostoecki likovi za koi nikoj ne slusnal, a naletaat na nesto sto e na spotlajt, istnatno sakaat da se stavat sebesi na mapa so glupi tvrdenja, trgam na strana toa sto nikakva regulativa Novak ne prekrsil, mnogu me interesira koja e taa supstanca sto isceznuva od coveckoto telo posle saat vreme, toa ako e tocno pa edno 30% od sportistite ke se dopinguvaat, melem e toa, pred fudbalski mec si vbirzguvas i zz, za 2 saati sekako ke iscezne, ili pred basket, seedno koj sport do dusa.

Koja e togas poentata na doping kontrolite ako posti nekoja vakva supstanca :)).

Inace za ova apsolutno nikoj nemase ni da se zamara, nit ke dojdese do javnosta, da ne bese presot na Novak, on ustvari muabetov go izvadi na povrsina i toa na delot od presot kade govorese na srpski, ne deka bilo koj ke doznaese sto se desavalo.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.551
Поени од реакции
110.026
Mnogu mi se smesni vakvi nepostoecki likovi za koi nikoj ne slusnal, a naletaat na nesto sto e na spotlajt, istnatno sakaat da se stavat sebesi na mapa so glupi tvrdenja, trgam na strana toa sto nikakva regulativa Novak ne prekrsil, mnogu me interesira koja e taa supstanca sto isceznuva od coveckoto telo posle saat vreme, toa ako e tocno pa edno 30% od sportistite ke se dopinguvaat, melem e toa, pred fudbalski mec si vbirzguvas i zz, za 2 saati sekako ke iscezne, ili pred basket, seedno koj sport do dusa.
Не знам, ваљда мисли нешо преку потење и исфрлање на токсичи материи од телото, немаше истиот нагласено. Ама ако важи тоа за велосипедизам треба да важи за сите спортови. А јас се уште чекам ти да не известиш како е можно со 3 цм скинат мускул да одиграш 4 меча на ГС турнир, пошо нели рече ќе дадеш докази и информации за истото ама мачка ти го изеде јазикот изгледа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Не знам, ваљда мисли нешо преку потење и исфрлање на токсичи материи од телото, немаше истиот нагласено. Ама ако важи тоа за велосипедизам треба да важи за сите спортови. А јас се уште чекам ти да не известиш како е можно со 3 цм скинат мускул да одиграш 4 меча на ГС турнир, пошо нели рече ќе дадеш докази и информации за истото ама мачка ти го изеде јазикот изгледа.
24>22
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.268
Поени од реакции
4.498
Едногласно од експертите на сајтов https://www.tennis.com/news/articles/atp-player-of-the-year-countdown-no-1-novak-djokovic?fbclid=IwAR0WlS4e6QSmTXQFR_YPSmaBh4P8hCq1abapRimbkxmoAePO6McaJXz3irQ


Matches at hard-court Grand Slams in which Djokovic was taken beyond a third set:

Second round, Australian Open, against 191st-ranked Enzo Couacaud (6-1, 6-7 (5), 6-2, 6-0)

Third round, US Open, against 38th-ranked Laslo Djere (4-6, 4-6, 6-1, 6-1, 6-3)

Уште поимпресивно од 14 на УС и АО, добил 12 на тврда подлога со 3-0, сетови од Ѓере и Куко изгубил само.

Ролан Гарос
Amid those lofty numbers, here’s another one from 2023 that I find amazing: At Roland Garros, Novak played six tiebreakers—55 total points. Not once on those 55 points did he make an unforced error! As we know, in tennis, some points are bigger than others. And when it’s most important, Novak just locks down. He's at the stage now where he’s competing not just versus his opponents, but also against history.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
23 август 2010
Мислења
38.551
Поени од реакции
110.026
Не дека не се импресивни овие работи ама мора да се земат во предвид и противниците против кои играл, зборам за УСО и АО. Беше шлапан од Алкараз до моментот на повредата на РГ, на Вимблдон изгуби од него. За жал нема моментално играчи што може да му наштетат на 3 добиени сета освен Алкараз, јебига тоа се денешните играчи.

Јас се надевам само дека во 2024 Синер ќе продолжи каде што застана во 2023 па да добиеме уште еден конкурент на ГС турнирите. Ова другово Циципаси, Рублеви, Руд и компанија се само декор и ништо повеќе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Би било добро еден last dance да направи Надал на РГ, ќе биде добро ако има уште еден ГС во него

Вака на прва, без да знам како се чувствува и како ќе делува, мислам конзервативното мислење би било дека ова ќе биде слично на последните години на Федерер...
Ама од друга страна се надевам барем дека ќе успее некако да истемпира форма и физички да влезе јако за РГ барем, па да видиме што ќе може таму..
Иако проблемот е што ќе има зезнати противници уште рано по турнириве, ама јбг, така растат деца сега, тоа е..

Не би се изненадил и да се пензионира после годинава, ама па не би се изненадил и некако на мускули, со пар турнири годишно да издржи уште некоја година
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.551
Поени од реакции
110.026
Апсо факинг лутно. :pos:
Па у моментот да со оглед на тоа дека Алкараз го зема втор сет и у трет продолжи да игра исто. Реално и прв сет не искористи доста шанси али ајде тој сет беше апла изедначен. Ќе изгубеше Новак да не се повредеше Алкараз али ајде да не праиме сеа што би било кога би било муабети, поентата ми беше дека освен Алкараз нема кој да го добие на три сета.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.160
Па у моментот да со оглед на тоа дека Алкараз го зема втор сет и у трет продолжи да игра исто. Реално и прв сет не искористи доста шанси али ајде тој сет беше апла изедначен. Ќе изгубеше Новак да не се повредеше Алкараз али ајде да не праиме сеа што би било кога би било муабети, поентата ми беше дека освен Алкараз нема кој да го добие на три сета.
Па со оглед на ситуацијата едини кој може да го добие во три сета е Синер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Vo bunilo e stekov ostajte go, posle RG 2023 kade grdni pari uplati na Karlos dobi seriozno ostetuvanje na mozkot koe ko sto gledate do den denes se manifestira na jeziv nacin, delusional on so many levels, kakvi gluposti iznapisa tuuu, za greota.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.551
Поени од реакции
110.026
Абе ти се додека не објасниш како може со 3цм искинат стомачен мускул да изигра спортист 4 меча на ГС турнир ќе стоиш на тронот на истрескани глупости.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Абе ти се додека не објасниш како може со 3цм искинат стомачен мускул да изигра спортист 4 меча на ГС турнир ќе стоиш на тронот на истрескани глупости.
Toa Novak, samiot, na pres go kaza, ne e moj licen stav, sega toa sto ti mislis deka on laze vo situacija koga stranski novinari mu vadea medicisnki beleski od Srbija e tvoj problem, ne moj.

Ali ona od pogore glupostine se licno tvoj stav koj dovolno govori kakvo ostetuvanje na mozokot ti predizvikala teniskata 2023.

Bogznae kolku ubeden bese koga spamase so 22>20 i Novak prakticno bese psihicki racherechen deka apsolitno nikad nema da go dozivees ona koe e sega e slucaj, da bide bolkata uste pogolema za tebe, go pomina za eden slem .... na RG. Nema bolje od ova, apsolutno nema, filmsko scenario, retko koj uspeal da dostavi vakva satisfakcija za svoi fanovi a istovremeno da napati milionska fan baza.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom