Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.508
Поени од реакции
31.421
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
И Трамп е масон. Тој е од контролираната опозиција. Единствени председатели што биле баш од народот се Двајт Ајзенхауер кој бил воено лице и Џон Кенеди. Од тогаш се сите нивни луѓе што ќе ги држат под контрола и нема да имаат опасност да ги разоткријат.
Од каде сега Трамп масон?:cautious:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.828
Поени од реакции
24.182
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.947
Слободно може човек да се обложи дека американците воопшто не ги разбираат пораката и поуката кои ги содржи овој аудио и видео запис долг 81 (ОСУМДЕСЕТ И ЕДНА) секунда. :pos:

https://off.net.mk/net-roulette/video/naracija-na-amerikanskata-2023-ta

Нарација на американската 2023-та

13 ноември 2023 - 14:09

https://www.tiktok.com/@presidentialscorecard/video/7297423769814043947

 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Глуми дека не е затоа што е контролирана опозиција. САД после Ајзенхауер и Кенеди веќе нема да има човек од народот. Чекајте нека се врати Трамп на власт и ќе видите.
Па зошто тогаш му редат сопки,повеќето медиуми лаат понего?Очигледно премногу им пречи не знам од кај ти е информацијава дека Трамп е масон?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.431
Поени од реакции
37.711

Дечково е Англичанец, кој знае Руски и е заљубен во Русија и бившиот Советски Сојуз. Познат е по снимање видеа низ поранешните Советски републики и Русија, и тоа објавуваше видеа после почетокот на војната во Украина со надеж дека ќе ги претстави Русите од една поинаква страна. Они му вратија со тоа што го депортираа од Русија и му ставија доживотна забрана за влез.

Како и да е, почна сега да снима видеа и од другите делови од светот, а во моментов е во Јужна Америка каде што пробува пешки да го изоди патот кој што имигрантите го одат кон САД. Меѓутоа во видеото може да се видат луѓе од сите страни на светот како идат во Колумбија и пробуваат да поминат во Панама. Илјадници имигранти со се мали деца и бебиња се пуштени кон САД.

Доколку Американциве не си ја чукнат малку главата, и наредна година го изгласаат повторно сенилниот дедо, црно им се пишува, бидејќи веќе наличуваат на third world country.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.508
Поени од реакции
31.421
Циркус... :D




"We Can Finish It Here": US Senator Challenges Teamsters President To Fight During Congressional Hearing

A tense moment ensued in Congress after Sen. Markwayne Mullin (R-OK) challenged Teamsters President Sean O'Brien to a fight during a meeting of the Health, Education, Labor and Pensions Committee.



"This is a time, this is a place to run your mouth. We can be two consenting adults, we can finish it here," Mullin said, reading a June 21 tweet from O'Brien in which he called the Republican Senator "a clown & a fraud."

"Quit the tough guy act in these senate hearings," the tweet continues. "You know where to find me. Anyplace, Anytime cowboy."





"We can finish it here," said Mullin, a former mixed martial arts fighter.

"OK that's fine, perfect," O'Brien replied.

"You wanna do it now?" Mullin shot back.

"I'd love to do it right now," O'Brien replied.

"Well stand your butt up then," Mullin replied - to which O'Brien echoed, "You stand your butt up!"



As the two men stood their butts up, Chairman Bernie Sanders (I-VT) put the kebash on the squabble.

"Hold it. No, no, no, sit down. Sit down! You’re a United State senator, sit down," Sanders yelled. "This is a hearing. God knows the American people have enough contempt for Congress, let’s not —" he continued, before being cut off by more trash-talking between Mullin and O'Brien.

Mullin then tried to challenge O'Brien to a real cage match with the proceeds going to charity, which Sanders also quashed.

"Excuse me, hold it. Sen. Mullin, I have the mic. If you have questions on any economic issues, anything that was said, go for it. We’re not here to talk about physical abuse," he said.

Watch:





Maybe the best part...



Following the incident, Mullin posted a picture of himself with guns and ammo in response to an offer from Twitter user Comfortably Smug to come on the Ruthless Podcast. "Let's do it. Anyplace, anytime," reads the tweet.

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.828
Поени од реакции
24.182

Дечково е Англичанец, кој знае Руски и е заљубен во Русија и бившиот Советски Сојуз. Познат е по снимање видеа низ поранешните Советски републики и Русија, и тоа објавуваше видеа после почетокот на војната во Украина со надеж дека ќе ги претстави Русите од една поинаква страна. Они му вратија со тоа што го депортираа од Русија и му ставија доживотна забрана за влез.

Како и да е, почна сега да снима видеа и од другите делови од светот, а во моментов е во Јужна Америка каде што пробува пешки да го изоди патот кој што имигрантите го одат кон САД. Меѓутоа во видеото може да се видат луѓе од сите страни на светот како идат во Колумбија и пробуваат да поминат во Панама. Илјадници имигранти со се мали деца и бебиња се пуштени кон САД.

Доколку Американциве не си ја чукнат малку главата, и наредна година го изгласаат повторно сенилниот дедо, црно им се пишува, бидејќи веќе наличуваат на third world country.
Трет свет држава како европскиве или јужно американските ?
Латиносите во САД се мноооогу помал проблем од црнци и арапи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.431
Поени од реакции
37.711
Трет свет држава како европскиве или јужно американските ?
Латиносите во САД се мноооогу помал проблем од црнци и арапи.
Латиносите се најмал проблем. Проблемот е што преку Јужна Америка доаѓаат и разни муслиња и црнци од Африка.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.828
Поени од реакции
24.182
Латиносите се најмал проблем. Проблемот е што преку Јужна Америка доаѓаат и разни муслиња и црнци од Африка.
Чекај сега, ова е нешто ново. Барем за мене. Сакаш да кажеш дека со бродови од западна Афрка пловат на диво кон Бразил и полсе пешки цепаат нагоре накај Колумбија, Панама, Костарика, Мексико, САД ?
Ја мислев дека ми кажуваш само за латионоси.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.820
Поени од реакции
26.393
Чекај сега, ова е нешто ново. Барем за мене. Сакаш да кажеш дека со бродови од западна Афрка пловат на диво кон Бразил и полсе пешки цепаат нагоре накај Колумбија, Панама, Костарика, Мексико, САД ?
Ја мислев дека ми кажуваш само за латионоси.
Па не е баш баш ново. Јас знам неколку комшии од браќата во Чаир кои во 90тите влегоа во САД преку Мексико. Сега викаат дека има цел канал разработено.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.828
Поени од реакции
24.182
Па не е баш баш ново. Јас знам неколку комшии од браќата во Чаир кои во 90тите влегоа во САД преку Мексико. Сега викаат дека има цел канал разработено.
Јас знам за Охриѓанец што во двеиљадитите преку Бразил проба да се шверца во Америка. Тие канали постојат уште од после втора светска војна.
Тогаш можеби не толку Мексиканци ама Кубанци и Порториканци еден куп со чамчиња се шверцале до Флорида. Мајка и татко и на Џенифер Лопез се вака дојдени. Од седумдесетите Мексиканците почнуваат на големо да идат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.508
Поени од реакции
31.421
Овој Блинкен ако не е на спид, еве на... :unsure:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom